Dorost dostal od Liberce opět osm branek a prohrál i v prodloužení

napsal Lukáš Chuchválek

1:8

0:2, 0:1, 1:5 - N 0:1

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 43. Kredl (Haas, Plíšek) – 6. Gajda (Měchura, Masař), 20. Trunda (Rossmy, Putz), 25. Měchura (Plos), 46. Masař (Měchura), 46. Šedivý (Plos, Měchura), 52. Gajda (Böhm), 55. Šedivý (Hujer, Gajda), 59. Gajda (Rossmy, Hujer), 62. Šedivý (Měchura, Masař). Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Kotek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 28:59. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.

Stuchlík (Náhončík D.) – Sommer, Křepelka, Rajgl, Hrouda, Žabka, Čečetka – Kredl, Plíšek, Peca, Pavlík, Ďurač, Hruška, Haas, Náhončík S., Růžek.

Franc (Vopravil) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

M l. B o l. – Ve 13. kole ELIOD extraligy dorostu zavítal do města automobilů rival ze severu Čech, Bílí Tygři Liberec. S nimi se dorostu nedaří, v minulém utkání tam dostali osm branek. V tomto utkání tomu však nebylo jinak a za stavu 0:3 dokázal vykřesat naději na zvrat na začátku třetího dějství David Kredl. Rozjezd však rázně utnuly dva liberecké slepené góly pár minut poté a další tři branky poté ještě hosté přidali. Boleslav však neuspěla ani v prodloužení, tedy opět neboduje.

Přes vlažný začátek si nakonec vybudoval převahu Liberec, a to hlavně díky přesilové hře vinou kontaktu dvou hráčů na modré čáře blíže k liberecké bráně, kdy zůstal hostující hráč na ledě. Bruslaři v oslabení dlouho vzdorovali a ubránili dva průniky hostí, avšak při třetím kapitulovali, když do jejich pásma vlétl Petr Gajda, jenž v 6. minutě rozvlnil síť. Krátce poté hráli domácí opět ve čtyřech a o další gól se pokoušel dalekonosnými pokusy hlavně Böhm, avšak tentokrát si to Bruslaři pohlídali. Avšak nedařilo se jim útočit, soupeř je pomalu ani nepouštěl ke střelbě. Naopak, svými pokusy prověřili Stuchlíka nejprve Hujer, poté nahrával na nebezpečné teče od modré opět Böhm, v nájezdu se neprosadil Gajda, jenž netrefil škvíru mezi betony, a pak minutu před sirénou zkoušel napodobit Böhma Meisel. Už se zdálo, že Boleslav, jež se dosud statečně bránila a zabránila obětavou a tvrdou hrou tomu, aby soupeř útočil častěji, ubojuje pouze jednogólovou ztrátu, avšak pět vteřin před sirénou ujeli Rossmy a Tomáš Trunda, který pouhé dvě setiny sekundy před koncem třetiny navýšil na 0:2.

Bruslaři druhé dějství začali s úmyslem soupeře zaskočit a Oskaru Haasovi se to málem povedlo. Poté přebral taktovku opět Liberec a Boleslav se musela tři minuty bránit tygřímu nátlaku. Pak se uvolnilo několik hráčů do brejku, kde však soupeř stihl před finální přihrávkou vyčistit předbrankový prostor, aby v protiútoku liberecký Adam Měchura navýšil na tříbrankové vedení po nenadálé střele křížem od kruhu pod beton k pravé tyči. V dalších minutách zkoušel Vochvest nahazovat kotouč na libereckou bránu a Franc nebyl v následujících momentech úplně jistý, přesto udržel čisté konto. Až do konce třetiny převládl takovýto obraz hry i přes vyloučení. V závěrečném momentu zkoušel Liberec napodobit gólovou situaci z první třetiny, nicméně, tentokrát si domácí zadní vrátka pohlídali.

Boleslav nic nevzdala a při přesilovce zkraje třetí třetiny snížila zásluhou Davida Kredla, pro kterého to byla v závaru před brankářem poněkud šťastná, šouravá trefa. V ten moment ale ono štěstí Bruslaře opustilo. Hned vzápětí totiž dostali od Liberce dva slepené góly, o které se postarali Jakub Masař a Jakub Šedivý, jenž si počkal na správný moment pro čistý průstřel přes chumel hráčů. V 52. minutě pak za prakticky rozhodnutého stavu navýšil Petr Gajda díky své pohotovosti při závaru před brankářem, který betony utěsnil prostor těsně nad ledem přes celou šíři branky, ale nedařilo se mu dostat kotouč pod kontrolu. Sedmou branku do boleslavské sítě pak dával opět Jakub Šedivý a poslední hřebíček do boleslavské rakve zabouchal minutu před koncem základní hrací doby opět Petr Gajda, jenž tím stanovil konečné skóre 1:8 a vystřelil si hattrick.

Boleslav se snažila dvěma akcemi strhnout alespoň prodloužení na svou stranu, avšak rozjezd si zkazili ofsajdem. Následovala jediná akce hostí, kterou ukončil zápas Jakub Šedivý, jenž tak též prakticky vsítil hattrick. Postaral se o to, že všechny čtyři body se vezou na sever Čech.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Dvě třetiny jsme bojovali a drželi jsme se, kluci se snažili, co to šlo. Pak v té třetí třetině jsme dali gól na 1:3 a paradoxně místo toho, aby nás to povzbudilo, tak jsme vzápětí dostali dva góly a mužstvo to položilo.

Richard Lobo (HC Bílí Tygři Liberec): S Boleslaví to byl super zápas. Já jsem myslel, že divákům se musel líbit, Boleslav hrála fantastický hokej, s nimi se hrálo nahoru dolu, bylo to létavé. Nám se proti nim poslední dobou daří, dokážeme využít všechny jejich zaváhání, oni nás bohužel nepotrestají za naše zaváhání. Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale zápas byl takový, že šance byly na obou stranách.