BK MLADÁ BOLESLAV

KOMETA – BK MB 4:3 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3-1:0)

21. 2. 2007
napsal Pavel Petr
HC Kometa Brno

4:3p

3:0, 0:0, 0:3-1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. a 63. Moskal, 15. Barták, 20. J. Hruška - 43. a 47. Sedlák, 44. Gombár. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:11, navíc Ťupa (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6207.

HC Kometa Brno

Petrík - Mikel, Lhotský, David, Šmach, Vyhlídal, Staněk P. – Černý, Hruška R., Sojčík – Appel, Kucharczyk, Staněk - Moskal, Barus, Mikšan - Näättänen, Hruška, Barták.

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Nedoma, Kolda, Rýgl, Ťupa, Drábek, Jindra, Tondr, Bauer - Nouza, Král, Paroulek - Rozsíval, Piecha, Eiselt - Sedlák, Lipina, Kadlec - Dornič, Zdráhal, Gombár. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Říká se, že člověk nikdy nevstoupí do stejné řeky. Ale zdá se, že v hokeji to tak stoprocentně neplatí. Mladoboleslavští hokejisté totiž, podobně jako v Havířově, prohrávali 0:3. Nakonec ale utkání pořádně zdramatizovali. Během sedmi minut třetí části srovnali stav. Nakonec sice hosté inkasovali rozhodující gól v prodloužení, ovšem bod za průběhu, jaký byl, má jistě svou cenu. O tom není nutné zvláště pochybovat.

V boleslavské sestavě se ve středečním večeru znovu neobjevil útočník TOMÁŠ SÝKORA. Poraněná čéška si v jeho případě vyžádá tři až čtyři týdny pauzy. Poraněné koleno vyřadilo ze hry také obránce BORISE MAJESKÉHO. Fit není ani další z beků MARTIN VÝBORNÝ. U něj se k problémům s břišním svalem přidala také chřipka. A zápas v brněnském Rondu?

Jeho první třetina nevěstila pro hosty vůbec nic dobrého. Tragická byla z hostujícího pohledu především 15. minuta, kdy Mladá Boleslav během patnácti sekund (!!!) dvakrát inkasovala. V závěru úvodní části navíc Hruška přidal třetí gól a zdálo se být rozhodnuto. Boleslav se ale ani při tříbrankovém manku nevzdává. Druhé třetina sice ještě změnu skóre nepřinesla, ale po druhé přestávce roztočili svěřenci Jiřího Režnara v útočném pásmu uragán a víc jak šesti tisícovkám divákům předvedli ojedinělou podívanou. Náskok soupeře vymazali mezi 43. a 47. minutou! Dvakrát se trefil Sedlák a jednou namířil do černého Gombár. To domácí pořádně zaskočilo a není divu, že si brněnští trenéři vyžádali oddechový čas. V normální hrací době už poté další gól nepadl a tak ke slovu přišlo prodloužení. V jeho třetí minutě nakonec vrátil domácím vítězství Moskal.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Od té první obdržené branky se nám hra dařila a Kometu jsme k ničemu nepustili, ale bohužel jsme inkasovali i druhý gól. Brno nás přehrávalo, ale jen díky našim zbytečným faulům. Dostávali jsme se pod tlak a druhá část hry byla opět v režii Komety. Byli jsme tedy rádi, že jsme neinkasovali zase. Srovnat na 3:3 proti tak silnému mančaftu bylo výborné a s tím jsem spokojen. V závěru jsme ale opět hráli hůře. Jsme tedy spokojeni s výsledkem, ale ne s předvedenou hrou."