7. 9. 2007

5:1

1:1, 2:0, 2:0

Salith Šumperk

Branky a nahrávky: 9. Rys (Protivný), 23. Škorík (Belay), 29. Krňanský (Protivný), 43. Belay, 50. Lenc (Rys) - 11. Cink (Skoumal). Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60.

Příhoda – Svaříček, Soukup, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha – Musil, Kadaně, Holas – Hyka, Jiránek, Sochor – Rys, Protivný, Lenc – Belay, Hájek, Škorík

Fabrici – Hasník, Hradil, Geweise, Kašpar, Štefan, Starý, Fryč – Stejskal, Skoumal, Cink – Trtík, Tomaník, Prokopec – Svoboda, Drtil, Fořt – Sodomek, Pezda, Šrámek

Ml. Bol. - Mladoboleslavští předvedli ve všech směrech velice atraktivní hokej. Vyhráli prakticky ve všem. Od toho, čím se tým chlubit může, až po to, co zrovna moc k pýření se není. Zvítězili suveréně 5:1 na branky, 10:6 na vyloučení, skórovali v přesilové hře i v oslabení. Ten, kdo dnes v podvečer zavítal na mladoboleslavskou malou halu, si mohl jako divák rozhodně mnout ruce. Tohle byl hokej, jak má být!

Vzdor tomu ale poutavý duel kdoví jakou návštěvností neoplýval. Domácí tým to nicméně nijak nerozhodilo. Atmosféru si ještě před zápasem dokázali navodit sami hlučným povykováním a hecováním se, což jim vydrželo vlastně po celý zápas.

I když se to tak může zdát, duel se rozhodně nevyvíjel tak jasně, jak nakonec dopadl. Na jeho začátku byly síly vyrovnané, soustředěnost skoro hmatatelná, o chuti vyhrát nemluvě. Nicméně od páté minuty patřil led prakticky už jen domácímu celku. Do první velké šance se dostal Hájek po nahrávce Belaye. Mířil do odkryté brány, ale naneštěstí pro domácí šla jeho střela příliš vysoko. Naproti tomu naprosto přesně a bez zaváhání střílel v polovině úvodní třetiny domácí Rys. Přihrávku dostal od Protivného z rohu útočné třetiny a puk už jen doklepl do za záda Fabriciho. Přestože převaha byla jasně na straně Mladoboleslavských, hosté využili svou první přesilovku. Na 1:1 vyrovnal Cink po nahrávce Skoumala. Nepoučený domácí tým se do konce první třetiny nechal vyloučit ještě celkem třikrát, nicméně soupeři se už další podobný kousek nepovedl.

Do druhé třetiny nastupovaly oba týmy o jednoho hráče v poli méně, což možná zapříčinilo lehké zmatky. Využít je ale zvládli Středočeši, když ve 23. minutě z chumlu hráčů před bránou střílel Škorík za asistence Belaye. Hosté se nicméně ještě nehodlali vzdát, k vidění byl opravdu napínavý, akční hokej. Šanci opět vyrovnat měl šumperský Stejskal, ale odkrytou klec strefit nedokázal. Naopak štěstí stálo opět na straně domácích. V polovině zápasu zvyšuje vedení Mladoboleslavských Krňanský, když po nahrávce Protivného od mantinelu střílí pod horní tyč.

Zbytek druhé třetiny a vlastně celý zbytek zápasu strávila Boleslav převážně v útočné třetině. Své soupeře pouštěla do útoku jen minimálně a když už tato situace nastala, pak zapracovala domácí obrana. Když se na začátku závěrečné třetiny nepodařilo hostům využít přesilové hry 5 proti 3, bylo jasné, že tenhle zápas už domácí ze své režie nepustí. Ve 42. minutě to jen potvrdil Belay, když ve vlastním oslabení sám přešel přes obranu Šumperských a oklamal také brankáře Fabriciho. Finálovou tečku za zápasem se pak rozhodl udělat Lenc, když za asistence Ryse zvedl puk a umístil jej do levého horního rohu brány.