napsal Matěj Hráček, Michal Miškovský
SK Horácká Slavia Třebíč

1:4

0:3, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 26.Záhradný- 3. Škorlík (Belay, Musil), 5. Anděl (Sochor), 14. Krňanský (Protivný), 30. Belay. Diváci: 110

Wolf - Belatka, Záhradný, Kousal, Ivaník, Vít, Drápela, Bartejs, Velecký, Fryauf, Zdražil, Vysloužil, Fousek, Dočekal, Němec,Vobdráček, Kazatel, Vlašín, Stahorský, Večeřa.

Klimíček - Švaříček, Mozík, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim, Musil, Škorík, Bednář, Belay, Kadaně, Jirásek, Rys, Holas, Protivný, Jankovský, Sochor, Lenc.

T ř e b í č - Zdá se to být skoro neuvěřitelné! Dorostenci Mladé Boleslavi, jakožto nováček extraligy, se po pěti odehraných zápasech drží na skvělé druhé pozici! Záváhali totiž pouze v úvodním kole, kdy jim chybělo k výhře třináct vteřin. Od té doby porazili Třinec, Šumperk, Opavu a naposledy smetli i tento pátek Třebíč! Už zítra je čeká duel s Jihlavou.

Mladoboleslavští začali utkání lépe a důrazněji. Právě důraz před domácí brankou byl pro hosty odměněn přesilovou hrou. Hosté na nic nečekali a hned první početní výhodu zužitkovali. Domácího gólmana překonal ve 4. minutě střelou z pravé strany útočného pásma Stanislav Škorlík - 0:1. Hosté povzbuzeni vedoucí brankou se okamžitě po buly opět tlačili před Wolfovu klec a výsledkem toho bylo další přísné vyloučení, kterých bylo v dnešním utkání nadmíru. I tentokrát skončila přesilovka hostů dříve, než po dvou minutách. Branku na 0:2 si po střele Anděla připsal pohotovou tečí Jiří Brabenec. Třígólový náskok pro hosty zařídil Josef Krňanský.

Třebíčští ve 26. minutě snížili. Vydařenou ránou nad levé rameno hostujícího brankáře Klimíčka se prezentoval obránce Pavol Záhradný - 1:3. Nadšení ze snížení výsledku netrvalo Horácké Slavii příliš dlouho, když se ve 30. minutě, při vlastním oslabení trestuhodně dostal po vyhraném vhazování do střelecké pozice Martin Belay - 1:4. V dalším průběhu třetiny se již žádná kloudná šance neurodila, takže mužstva opouštěla po čtyřiceti minutách ledovou plochu za stavu 1:4 pro Středočechy.

Úvodní minuty závěrečné dvacetiminutovky patřily domácímu brankáři Wolfovi, který se zaskvěl několika hezkými zásahy a dokázal zneškodnit také přečíslení hostujícího celku dva na jednoho. Třebíč se snažila zlepšit svoji hru. V některých případech se Horácké Slavii podařilo úspěšně napadat soupeře ve vlastním pásmu, ovšem to co domácím chybělo bylo zakončení. Poslední nadějí pro zdramatizování zápasu byla pro Třebíč dvojnásobná přesilovka, která trvala celé dvě minuty, protože hostující hráči byli vyloučeni současně.Trápení hokejistů v bílém pokračovalo. Třebíč se za dobu početní výhody nedostala k větší šanci. Tím zhasla poslední naděje domácích a hosté z Mladé Boleslavi tak mohli slavit tři body získané na ledě Třebíče.