BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB –HRADEC KRÁLOVÉ 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

20. 9. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

1:4

0:2, 1:1, 0:1

Královští lvi Hradec Králové

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. Bauer (Kolda, Hlouch) – 12. Domin (Vondráček, Koudelka), 20. Hendrich (Koudelka), 39. M. Šeda (Haluza), 60. Vondráček (Hendrich). Rozhodčí: R. Svoboda – M. Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:12, navíc domácí Kocák 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1950.

BK Mladá Boleslav

Mařík – Drábek, Všetečka, Majeský, Jindra, Kolda, Bauer, Štrach – Jeslínek, Fadrný, Kadlec – Nouza (33. Paroulek), Sýkora, Gengel – Kocák, Hlouch, Beck – M. Krupka, Koláček, Gombár. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

Královští lvi Hradec Králové

Hylák – Toužimský, Mocek, Pazdera, Hendrich, Burian, M. Šeda – Fořt, Roubík, Fišer – Koudelka, Domin, Vondráček – Haluza, J. Šeda, Suchý – Potůček, Voldán, Diviš. Trenér: Vladimír Jeřábek.

Domácí hokejisté věděli, že je čeká těžké utkání a to se stoprocentně potvrdilo. Východočechům, na rozdíl od domácích, úvod sezony vyšel znamenitě a dobrou formu potvrdili také na mladoboleslavském ledě, kde zaslouženě získali tři body. Hráli zodpovědně, bojovali, dobře stříleli a především dokázali využít přesilové hry. Právě v početní převaze se naopak svěřencům Jana Neliby a Petra Hakena nedařilo. K jediné brance jim pomohla až v pořadí devátá (!!!) početní převaha. Při ní skóroval Bauer.

Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě. V přesilovce napřáhl Vondráček, Mařík stačil vyrazit, ovšem na dorážku z hole Domina už zareagovat nestačil – 0:1. Pojistku pak hosté přidali ve 20. minutě. Na trestnou lavici usedli boleslavští hráči Kolda (kroček) a Beck (držení). Ve dvojnásobné početní převaze pálil přesně z prostoru mezi kruhy Hendrich a zvýšil na 0:2.

Už po dvanácti vteřinách druhé části mohl zvýšit vedení Energetiků Fořt, ze samostatného nájezdu se ale neprosadil. Domácí se sice snažili výsledek zkorigovat, bez přesné střelby a momentu překvapení to bohužel nešlo. Ke gólu nepomohla ani 75 vteřin dlouhá přesilovka pět proti třem. Navíc při další boleslavské přesilovce ujel Fořt a po faulu Všetečky nařídil rozhodčí Svoboda trestné střílení. K němu se rozjel Roubík, leč Maříka nepřekonal. Až v polovině zápasu se domácí konečně dočkali a s přispěním teče bránícího Koudelky skóroval Bauer – 1:2. Jenže v závěru postřední části, znovu v početní převaze, střelou „pod víko“ upravil M. Šeda na 1:3. V závěrečném dějství už se na stranu domácích přidala také smůla, když snížit mohl zblízka Gombár, ale puk poslal jen do tyče. Z dobré pozice spolehlivě chytajícího Hyláka nepřekvapil ani Sýkora. Zkrátka, hosté si dvoubrankový náskok pohlídali a navíc v závěrečné minutě, při power-play domácích, skóroval do prázdné branky Vondráček a upravil na konečných 1:4.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (trenér BK Mladá Boleslav): "O kvalitách soupeře jsme moc dobře věděli. Na úvod soutěže dvakrát vyhrál. Poctivě jsme se na to připravovali. Rozhodlo se ě v přesilových hrách. My využili jedinou, hosté tři. Musím říci, že Hradec výborně bruslil. Moc nám toho nedovolil, i když nějaké šance jsme měli a nastřelili například dvě tyče. Nějaké ale další vyložené šance jsme prakticky neměli. Je to škoda. Myslím si, že někteří hráči nesou až moc velkou zodpovědnost za svůj výkon. Hrajeme v některých okamžicích moc křečovitě. Toho se rychle musíme zbavit. Hlavně doma si nemůžeme dovolit prohrávat."

Vladimír Jeřábek (trenér HC VČE Hradec Králové): "My jsme v Mladé Boleslavi dlouho nevyhráli. Mně osobně se to s Hradcem na boleslavském ledě vlastně do dnešního večera nepodařilo. Do utkání jsme mohli vstoupit relativně s klidem, na našem kontu bylo po úvodních dvou kolech šest bodů. A to ze zápasů se soupeři, kteří jsou silní. Už v Brně to napovědělo, že hrajeme dobře a s Chomutovem jsme to potvrdili. Zápas v Mladé Boleslavi se nám podařilo uklidnit tou první třetinou, kdy se nám podařilo získat dvoubrankové vedení. Pak jsme ale neproměnili trestné střílení a naopak domácí skórovali. Třetí gól nás ale znovu uklidnil. Ve třetí části jsme kromě přesilovek domácí nepustili do žádného tlaku. Gólman Hylák navíc znovu potvrdil, že má výbornou formu. Samozřejmě bez té vůle a nasazení, pokud chcete získávat body, se hrát nedá. Proto musím klukům poděkovat."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav