BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – CHOMUTOV 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

24. 2. 2007
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

4:1

1:0, 2:1, 1:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Paroulek, 27. Sedlák (Paroulek, Lipina), 31. Lipina (Jindra), 46. Paroulek (Piecha) – 33. Kostourek (Hašek). Rozhodčí: Nečas – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Nedoma – Nosek, Bombic, Revay (všichni 5 min.+ trest do konce utkání). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2200.

Očekávaný souboj dvou favoritů prvoligové soutěže v sobě z pohledu domácího celku skrýval hned několik lákadel. Tím prvním, a velice podstatným, byl fakt, že vstupné se tentokrát neplatilo. Vedení BK Mladá Boleslav totiž chtělo připravit svým hráčům to pravé domácí prostředí v boji o třetí příčku druhé nejvyšší domácí soutěže. Druhým tahákem byl start dvou nových extraligových posil v boleslavském dresu. V sestavě Středočechů se poprvé představil útočník Tomáš Káňa, který do města automobilů zamířil společně s obráncem Michalem Gulašim z Vítkovic. Poslední z posil, plzeňský Jakub Šindel, skončil na marodce.

Už na začátku 2. minuty hráli hosté přesilovku při vyloučení Rozsívala, do šance se dostal Černý, ale houštinu bránících střel neprostřelil. Volný Boušek pak boleslavskou branku těsně minul. Na druhé straně neskončil gólem bekhendový pokus Krále.Cíl těsně minula také dělovka Gulašiho. Projektil z hole Lipiny pro změnu lapil do své lapačky Podolka.V minutě páíé pak led nedobrovolně s krvavým šrámem na hlavě opustil boleslavský obránce Drábek. Faul jednoho z chomutovských hráčů u mantinelů zůstal nepotrestán…Jisté ale bylo, že od úvodního vhazování to byla na ledě Zlatopramen Arény ta pravá hokejová bitva. Tu gólově otevřel v 10. minutě Paroulek, když v útočném pásmu zachytil chybnou rozehrávku hostí, položil si Podolku a s přehledem skóroval – 1:0. Ovšem také hosté zlobili a Taušův pokus musel likvidovat Altrichter. Při další z boleslavských přesilovek pak tísněný Král nepropasíroval puk do opuštěné branky. Na konci 17. minuty se po nevybíravém zákroku na Piechu strhla u střídaček mela a tři hráči museli předčasně pod sprchy. Po faulu kolenem to byl hostující Nosek, za následnou bitku pak domácí Nedoma a hostující Bombic. Jen následných 36 vteřin se hrálo bez trestu, za další potyčku museli „za katr“ Paroulek a Revay.

Na začátku druhé části domácí dohrávali pětiminutovou přesilovku. Jejich tlaku ovšem už čelil Horčička, který vystřídal po první dvacetiminutovce Podolku. Podolka se ale po třech minutách na led vrátil. Zřejmě po úpravě výstroje. I po přesilovce měli přeci jen více ze hry boleslavští hokejisté, chomutovská obrana však pracovala bezchybně. To platilo ale jen do 27. minutě, kdy vjel do pásma Lipina, dostal se k odraženému puku, ten servíroval na volného Sedláka a ten po ledě podruhé rozsvítil červené světlo za chomutovskou brankou – 2:0. Třetí gól přidali domácí ve 31. minutě. Po přihrávce Jindry našlápl k sólu Lipina a střelou nad Podolkovu lapačku zvýšil na 3:0. O tři minuty později však boleslavská obrana nedokázala vyhodit kotouč a Kostourek se trefil „pod víko“ – 3:1. Při následném vyloučení Rýgla hosté před Altrichterem pořádně zatápěli, strážce boleslavské svatyně však chomutovským nájezdům úspěšně odolával. Na druhé straně po perfektní přihrávce Krále byl blízko k premiérovému gólu Káňa, Podolka si tentokrát poradil.

V úvodu třetí třetiny se opět dobrými zákroky prezentoval Altrichter, a to při početní převaze Severočechů. Po vypršení trestu pak po ledě zahrozil Kostourek, mířil však těsně vedle.To domácí byli v koncovce daleko úspěšnější. Na modré ve 46. minutě sebral puk Paroulek, projel bez problémů až před branku a s ledovým klidem zavěsil – 4:1. Domácí gól ještě více povzbudil a hráli opravdu s chutí. V rychlém sledu hráli také dvakrát přesilovku. Podruhé v okamžiku, kdy Podolka vyhodil puk mimo kluziště. Nic z toho ale nevytěžili. Naopak po chybě Gulašiho mohl snížit už při plném počtu hráčů na ledové ploše Šíp. Altrichter však včas zasáhl hokejkou a nebezpečí zažehnal.V 56. minutě se prezentoval zákrokem na Gombára Revay a stal se čtvrtým hráčem, který musel předčasně pod sprchy za úder do hlavy. Jenže ve čtyřech se do útoku vrhli Chomutovští a střela Mikšovice naštěstí pro domácí postrádala přesnost. Výsledek se tak už neměnil.