napsal Tomáš Nejedlo

5:3

1:0, 2:3, 2:0

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 17. Sochor (Belay), 40. Škořík, 40. Rys (Protivný), 53. Lenc (Protivný, Rys), 54. Arazim (Sochor) - 32. Čada (Axman, Málek), 36. Vaněk (Mareček), 39. Dopita (Čada) . Rozhodčí: Hrubý - Maštalíř, Neťuka . Vyloučení: 7:7 + navíc Pezda 10 minut za nesportovní chování . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 90 .

Příhoda (Beneš) - Švaříček, Mozík, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim, Moucha, Arazim - Musil, Škorík, Bednář, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Hyka, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc

HC Olomouc

Vrzala (24. - 28. Motáň) - Kreisel, Brandýs, Jergl, Axman, Kvapil, Pezda - Mareček, Grézl, Čada, Králík, Husák, Kroseska, Vaněk, Dopita, Málek, Konečný

Na sobotní pravé poledne bylo naplánováno úvodní buly utkání dorostecké extraligy mezi BK Mladá Boleslav a hosty z Moravy, konkrétně z Olomouce. Zápas se vyvíjel pro domácí slibně, poté se hosté dostali dokonce do dvoubrankového vedení, ale Boleslavští dokázali, že jsou velice kvalitním mužstvem a otočili výsledek na konečných 5:3.

Utkání, které mělo papírově jasně daného favorita - domácí tým BK Mladá Boleslav začalo podle předpokladů. Už v 10. vteřině zápasu vystřelil domácí kanonýr Rys projektil ve směru na Vrzalovu branku, ale ten vyrážečkou brzkou změnu skóre nepřipustil. Mladá Boleslav si vytvářela stále vzrůstající tlak, ale nedokázala se prosadit střelecky. Za zmínku stojí pouze střely Belaye ze šesté minuty a důrazem vybojované zakončení nejmladšího člena domácí sestavy Hyky. O malou chvíli později se osmělila i Olomouc, ale Příhoda byl na svém místě. Ve 13. minutě přišla vyložená šance zeleno-bílých, ale Škorík špatně vyřešil nájezd tří domácích hráčů na jediného obránce Mory. Jediný gól úvodní části padl v 17. minutě. Michal Sochor si najel na přihrávku Belaye a zakončil přesně do šibenice.

Druhé dějství začalo ostrou střelou Bednáře po ledě, jenže hostující brankář dokázal tuto dělovku vykopnout betonem. Poté si vybral dvě slabší chvilky boleslavský gólman Příhoda, ale olomoučtí střelci toho nedokázali využít. Po jednom ze zákroků si brankář hostí přivodil blíže nespecifikované problémy s betonem a musel dočasně střídat. Náhradní brankář Motáň se zaskvěl při ráně Anděla od modré čáry. Příchodem Vrzaly zpět mezi tři tyče jakoby se zvedlo sebevědomí Olomouckých a spustili na Příhodu docela slušnou kanonádu. David Čada ledabyle šťouchl do puku, který k překvapení všech přítomných diváků skončil za zády strážce domácí svatyně. V této pasáži hra nabrala na slušném tempu a hosté se znovu prosadili. Ani tento gól si Příhoda za rámeček určitě nedá, padl totiž zpoza branky a šťastným střelcem se stal Petr Vaněk. Olomoucká smršť nebrala konce, syn slavného olympijského vítěze z Nagana Jiří Dopita zvýšil střelou přes celou branku vedení na 3:1. Do hry dostal domácí faul jednoho z hostujících hráčů, jenž zastavil unikajícího útočníka domácích a rozhodčí Hrubý zkřížil ruce nad hlavou - trestné střílení! Jeho provedení se ujal Stanislav Škorík a blafákem do forhendu snížil na 2:3. Do konce prostřední části bylo vyrovnáno! O 12 sekund později vyrovnal chladnokrevnou střelou Jiří Rys a vyrovnání bylo na světě.

Očekávaný nápor svěřenců trenérů Arnošta a Hyky se na začátku třetí třetiny ještě nekonal. Nádech totiž přibrzdil svým střetem Arazim a po právu byl vyloučen. Boleslavští však kousali i v oslabení a mohli se dokonce dostat do vedení, ale Hájek byl před brankou zblokován. Další šanci "zazdil" Sochor, když špatně přihrál. V 53. a 54. minutě přišly dva smrtící údery pro Olomoucké. Nejprve se z prostoru mezi kruhy prosadil Radan Lenc, aby o minutu později Jan Arazim také ze stejného místa skóroval. Domácí chtěli přidat ještě jeden gól, ale Rysovi tentokrát nebylo přáno, a tak nastřelil pouze tyč!

Tento zápas se zprvu odvíjel podle představ domácích, pak se dostali do sedla Olomoučtí a nakonec z toho bylo vydřené, ale zasloužené vítězství Mladé Boleslavi v poměru 5:3.