Junioři načali další fázi soutěže výhrou v prodloužení

napsal Redakce

3:2

0:1, 1:1, 1:0 - 1:0

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 22. Simon (V. Houška, M. Houška), 56. Klikorka (M. Houška, Vasilev), 61. Moravčík (V. Houška, Klikorka) – 18. Mácha (Dajčar), 36. Matiaško (Mácha). Rozhodčí: Battěk – Kettner, Ovsík. Vyloučení: 5:6, plus Flynn (MBL) OT 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2.

Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Flynn, Moucha, Foerster, Houška V., Grim, Vasilev, Moravčík

HC Olomouc

Hasala – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan

M l. B o l. – Přímý postup do play-off boleslavským juniorům unikl, cesta z nižší skupiny ale stále existuje. Prvním soupeřem Bruslařů v další fázi soutěže byla Olomouc. Úvodní třetinu ovládala Mladá Boleslav. Paradoxně to byli ale Kohouti, kteří se dostali do vedení. Navzdory ospalému tempu viděli diváci ve druhé části dva góly. Boleslav nejprve vyrovnala díky <strong>Simonovi</strong>, poté vrátil hostům vedení Matiaško. Ve třetí třetině se dočkala Boleslav vyrovnání až čtyři minuty před sirénou. Šťastně se trefil <strong>Klikorka</strong>. V prodloužení pak zajistil Bruslařům dva body <strong>Moravčík</strong>.

Mladá Boleslav měla v první třetině rozhodně víc ze hry než soupeř z Olomouce. Převahu Bruslařů umocnilo i první vyloučení hostů, které přišlo už po pouhých 36 sekundách hry. V následné přesilovce měli Bruslaři hned několik slibných šancí na to, aby se dokázali chopit vedení. Žádné ale nedokázali využít, a tak se dá vlastně z jejich úhlu pohledu shrnout celá první třetina. Zatímco Olomoučtí si větší příležitost připsali až někdy v šesté minutě, Středočeši nastřelovali tyčky a netrefovali odkryté branky. Za asi největší šanci lze zmínit nevyužitý únik dvou na jednoho v podání Grima s Foersterem. Nedáš – dostaneš. Přišel trest v podobě vedoucího gólu Olomouce. Joshua Mácha se šikovným oblafnutím ležícího brankáře Maška prosadil necelé tři minuty před koncem třetiny.

S příchodem druhé třetiny tempo hry opadlo. O to překvapivější byla rychlá boleslavská branka z 22. minuty, kdy se po povedené souhře prosadil Michal Simon. Ani změna skóre však atraktivitě hry nepomohla, zvlášť Olomoučtí se v útoku trápili. Přesto se nakonec ve 36. minutě radovali z gólu právě hosté. Na přihrávku Máchy si skvěle najel Michal Matiaško a poslal Kohouty opět do vedení.

Bruslaři začali třetí část v oslabení, čehož Olomouc nevyužila. V rovnovážném stavu se neujaly střely ani jednoho z týmů. Ve 49. minutě si vyzkoušela přesilovku i Mladá Boleslav, která si ale nevedla o nic lépe než její soupeř. Závěrečnou desetiminutovku doprovodila další tři vyloučení. Během hry 4 na 4 přišlo vyrovnání Bruslařů. Šťastnou trefu si v čase 55:50 připsal Karel Klikorka, a poslal tak utkání do klasického prodloužení.

Prodloužení začala s pukem na holi Olomouc. Vzápětí ale Mladá Boleslav skórovala, a dotáhla tak obrat do konce. Autorem vítězného gólu se stal Andrej Moravčík. Mladá Boleslav tedy na vlastním ledě uhájila 2 body.

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav):
Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání a využít soupeřovy delší cesty. Myslím, že se nám to podařilo. Měli jsme hodně přesilovek a šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř nám naopak v závěru třetiny dal gól a od druhé části to bylo hodně vyrovnané. V určité fázi byl možná soupeř i lepší. Ve třetí třetině se z toho stal vyloženě boj o vstřelenou branku. Je dobře, že jsme v prodloužení rozhodli. Po čtyřech porážkách jsme totiž potřebovali vyhrát.

Karel Beran (trenér HC Olomouc):
První třetinu nás domácí tlačili v přesilovkách, nám hodně pomohl brankář. Ve druhé třetině jsme dostali soupeře pod tlak dobrým napadáním a dali druhý gól. Potom se to tahalo, bohužel jsme dostali po standardní situaci trochu nešťastný gól a v prodloužení jsme propadli ve dvou hráčích.