Sedm gólů ve Zlíně nestačilo, Junioři bodovali až v nadstavbě

napsal Jaroslav Kindl
PSG Berani Zlín

11:7

3:0, 3:3, 5:4 - N 0:1

Branky a nahrávky: 4. Sedláček (Weintritt, Luža), 11. Pavlas (Dobiáš, Fajkus), 20. Lekeš (Chludil, Sedláček), 25. Sedláček (Janošek, Luža), 26. Fajkus (Dobiáš, Sebera), 29. Dobiáš (Fajkus, Sebera), 48. Sebera, 49. Sebera (Dobiáš), 51. Sebera (Hamrlík, Fajkus), 53. Chludil (Dobiáš), 60. Chludil (Kozubík, Talafa) – 29. Foerster (Dotter), 33. Moucha (Klikorka, Hovorka), 35. Foerster (Dotter, Houška), 43. Moravčík (Foerster, Grim), 49. Grim (Dotter, Foerster), 54. Klikorka (Šíma), 60. Schulz (Moucha), 61. Foerster (Grim). Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Husák. Vyloučení: 8:7, navíc Grim, M. Houška, R. Procházka (všichni MBL) a Bednařík (ZLN) OT. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 35:54. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7

Šarman – Janošek (A), Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Chludil (A), Hefka (C), Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera

Kmec – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M. (A), Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schulz, Závora, Moucha, Foerster (A), Houška V., Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma

Z l í n – Jako by si mladí Bruslaři na návrat z reprezentační přestávky zapomněli nařídit budík. Po 26 minutách totiž na tabuli svítilo nelichotivých 0:5. Stav sice zmírnil Foerster, ale Berani se do minuty trefili pošesté. Ještě ve druhé třetině pak Boleslavští dvakrát snížili a během závěrečné periody přidali další zásahy. Berani však i díky početným boleslavským trestům znovu odskočili. I přes sedm gólů Boleslavi tak souboj o osmnáctou pozici lépe zvládl Zlín. Mladá Boleslav si odvezla alespoň bod z nadstavby.