Dorostenci si s Táborem poradili lehce a vyhráli 8:3

napsal Zdena Bobková

8:3

3:1, 3:1, 2:1 - N 0:0 - 1:0

HC Tábor

Branky a nahrávky: 12. Plíšek (Ďuráč, Rajgl), 13. Gardoň (Moravec, Hrouda), 14. Gardoň (Sluka, Hradec), 23. Haas (Plíšek), 25. Haas (Kredl), 31. Hruška (Žabka), 41. Haas (Rajgl), 44. Hruška, rozh. náj. Urban – 7. Kundrát (Nevšímal), 35. Vaněk (Eremiáš, Cháb), 50. Kundrát. Rozhodčí: Jaroš – Kotek, Valda. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 41. Střely na branku: 51:31. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 8:2, 8:3.

Náhončík (Stuchlík) – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Žabka, Vochvest – Hradec, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Urban, Ďuráč, Hruška, Haas

HC Tábor

Korytar (25. Šmelko) – Kofroň, Herda, Šťastný, Janda – Eremiáš, Nevšímal, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Vylít, Suchan, Koreš, Vaněk, Kundrát

M l. B o l. – Mladoboleslavští dorostenci se ve čtvrtek večer utkali s výběrem Tábora. Ačkoli konečné skóre hovoří vcelku jasně, překvapivě se jako první ujali vedení hosté, a to zásluhou Kundráta. Boleslav ale zabrala a třemi rychlými góly v rozmezí dvou minut otočila vývoj zápasu na svou stranu a dalo by se říct, že už si poté zápas kontrolovala. Ve druhé třetině přidal dvě rychlé trefy domácí Haas, který navíc na počátku třetí třetiny kompletoval hattrick. Bruslaři nakonec porazili Tábor vysoko 8:3, dvěma trefami se blýskli Gardoň, Hruška a rovněž hostující Kundrát. Nadstavba dospěla až do samostatných nájezdů, a také v této dovednostní disciplíně se podařilo domácím bodovat, rozhodující trefu si připsal Urban. Boleslav tedy z čtvrtečního duelu bere čtyři body, Tábor z města automobilů odjíždí s prázdnou.