Dorost se v tomto týdnu musí spokojit jen s dvěma body z pátečního zápasu

napsal Jitka Čechová

1:4

0:0, 0:2, 1:2

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 41. Švaříček (Lenc) – 21. Rufer (Samek), 37. Uher (Samek), 52. Rufer (Samek), 60. Marosz (Jaráb). Rozhodčí: Krejcar - Bejček, Bláha. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Klimíček – Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Rys, Protivný, Lenc – Hájek, Belay, Sochor – Musil, Kadaně, Jankovský – Škorík, Bednář, Jiránek

Sklenář J. – Pavlík, Rajnoch, Burzala, Teper, Sklenář V., Špok – Samek, Orsava, Rufer – Martyčák, Putniorz, Franek – Jaráb, Balcar, Marosz – Uher, Číhal

Ml. Bol. – Boleslavští byli na začátku první třetiny těmi lepšími, pak se hra vyrovnala a v jejím závěru už nestačili s dechem. Jediný gól ze strany domácích si v prostřední části utkání připsal obránce <strong>Švaříček,</strong> na víc se Středočeši nezmohli. Nevyužili ani téměř dvouminutové přesilové hry pěti proti třem, čímž se sami vytrestali. Kdyby se jim podařilo vyrovnat, mohlo být všechno jinak. Ale je známo, že na „kdyby“ se v hokeji nehraje…

Bezbranková první třetina přinesla vyrovnaný hokej s možná menším počtem šancí, než bývá obvyklé. Přesto měl krátce po návratu vyloučeného spoluhráče příležitost ke gólu Orsava, chyba ale nastala v použití fotbalového prvku, když si nenakopl puk na hůl dostatečně přesně. Ani domácí Belay neměl dost štěstí, jeho holi chybělo k doražení puku do odkryté klece jen pár centimetrů. Zhruba od sedmé minuty na nějakou dobu předvedli hosté pořádný tlak, do šancí se dostali hned několikrát Jaráb s Martyčákem a bylo s podivem, že puk v bráně neskončil. Boleslavští se naštěstí rychle rozkoukali a začali se dostávat do rychlých protiakcí bohužel ale obsahujících dost nepřesných přihrávek. Několik sekund před koncem úvodní třetiny pálil obranou opomenutý Sochor, kotouč ale brankář Sklenář lapil a ještě jej neúmyslně schoval do výstroje.

Po vyrovnané první třetině domácím fanouškům i hráčům ztuhl úsměv na rtech. Jejich soupeři totiž z třetiny druhé stačilo pouhých 28 sekund k vedení. Samek se pokoušel dorážet, včas ale zjistil, že to takhle nepůjde a přihrál svému méně hlídanému kolegovi Ruferovi, který už zavěsit dokázal. Třinečtí byli v ráži, o chvíli později se do šance dostala ta samá dvojka znovu, naštěstí pro domácí ale už bez toho předchozího zakončení. Boleslavským se sice podařilo zabrat, Sochor ale Sklenáře nepropálil a povedeně rozjetého Ryse zase zlikvidoval Burzala, za což usedl na trestnou lavici. Od toho okamžiku hráli Středočeši téměř v kuse šest minut přesilovek. V nich si sice vypracovali svoje šance, obrana, a když ne ta, tak gólman určitě, působila ovšem dojmem neprůstřelné stěny. Naopak ve 45. minutě si svůj trest odešel odpykat Anděl a mnohem dravější Třinečtí toho také patřičně využili. Gól si připsal Orsala.

Ještě méně času než hosté na začátku druhé třetiny potřebovali domácí – přesněji 26 sekund – ke snížení na 1:2. Brankáře doslova přehodil obránce Švaříček. Vidina možného vyrovnání vlila Středočechům energii do žil, neuvěřitelným způsobem drželi útočnou třetinu, puky se kutálely po modré čáře, vždy ale spadly naštěstí pro domácí na tu správnou stranu. Největší příležitost zápasu dostali Boleslavští, když šli na 74 sekund do dvojnásobné přesilovky. Sice si vytvořili několik slušných šancí, protože ale ani jednu nevyužili, odsoudili se k dnešnímu neúspěchu sami. Deset minut před koncem zápasu Oceláři své vedení znovu navýšili a definitivně tak pojistili. Autorství v si připsali stejně jako v případě první branky Rufer se Samkem. Boleslav duel sice předčasně neodpískala, snahu lze připsat všem, na bodové odměně to ale už nic nezměnilo. Naopak definitivní tečku přidal v poslední minutě ve dvojnásobné přesilovce Marosz.