napsal Tomáš Lysý, Jaroslav Kindl
HC Dukla Jihlava

2:1sn

0:0, 0:0, 1:1 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 60. Melenovský (Jungwirth, Chvátal), rozh. náj. Adam – 56. Plíšek (Haas, Strnádek). Rozhodčí: Nikola – Kotrba, Kučera. Vyloučení: 6:5, navíc J. Plíšek (MBL) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 2:1

Maláč – Hrbek, Chvátal, Vovsík, Adam, Sapík, Vranka, Port – Broža, Melenovský, Pavelec – Pigl, Bulík, Jungwirth – Zdarsa, Štorek, Kravec – Báťa, Mlejnek | Trenér: Štěpán Moravec

Stuchlík – Sommer, Žabka, Moravec, Rajgl, Šercl, Křepelka – Strnádek, Plíšek, Haas – Urban, Hruška, Kredl – Ďurač, Růžek, Pavlík | Trenér: Jiří Zörkler

J i h l a v a – Oba týmy věděly, že ze skupiny D postupuje do play-off jen ten nejlepší, a proto jsme v první třetině sledovali opatrnou hru. Přesilovku si vyzkoušela Dukla i Bruslaři, ale se skórem to nepohnulo. Gólu se diváci nedočkali ani ve druhé třetině, když Mladá Boleslav nevyužila dvě početní výhody. První branku utkání vstřelil až v 56. Minutě <strong>Jindřich Plíšek</strong> a pro Bruslařský klub vypadal zápas nadějně. Radost hostující střídačky však v poslední minutě utlumil <strong>Marek Melenovský</strong>, který poslal duel do prodloužení. Bruslaři přežili další oslabení, stejný kousek vzápětí zopakoval i jejich soupeř. Vítěze tak určily samostatné nájezdy, v nichž uspěla Jihlava. Rozhodující zásah si připsal <strong>Tobias Adam</strong>. Dělba bodů pomohla na vrchol tabulky skupiny D Havlíčkovu Brodu, na který Bruslaři ztrácí dva body.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):
Hodně těžké utkání, které bylo z obou dvou stran výborně odbráněné. Oba gólmani dneska excelovali. Navíc to byl fyzicky náročný zápas, kdy se hrálo hodně do těla. Jsme rádi, že se nám v závěru v power-play podařilo srovnat. Dalo nám to hodně sebevědomí do další části utkání a samozřejmě po nějakých čtyřech utkáních jsme konečně získali bonusový bod. Důležité bylo, že jsme přežili prodloužení a že v nájezdech se nám podařilo rozhodnout. Do kabiny posíláme obrovskou pochvalu. Teď nás čeká pauza, ve které potrénujeme - saháme po play-off!

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Bylo to kvalitní, rychlé a tvrdé utkání dvou naprosto vyrovnaných soupeřů. Výsledek 1:1 po základní části je asi spravedlivý. I když si myslím, že před vyrovnáním Dukly přišla chyba rozhodčích, kteří neodpískali domácím zakázané uvolnění a místo toho, aby se vhazovalo v našem útočném pásmu, tak se vhazovalo u nás v obranném pásmu a z toho jsme dostali branku. Pak jsme prohráli v nájezdech a to už je loterie. Zápas byl naprosto vyrovnaný a musel se líbit - bylo to bojovné utkání v tempu.