Junioři vstoupili do nadstavby výhrou proti Kladnu

napsal Michal Konvalina

4:2

2:0, 1:2, 1:0

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 1. Klikorka (Procházka), 13. V. Houška (Schulz, Houška), 36. Houška (Houška), 52. Hovorka (Grim, Procházka) – 25. O. Bláha (Nagy), 31. Nagy (Šmatlák). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 4:2.

Kmec – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Šulc, Moucha, Foerster, V. Houška, Grim (C), Šíma

Jiroušek – Staněk,Volráb, Šmatlák, Zíka, Funk, Zich (C) – Šimek, Nagy, Hašek, Kraus, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas

M l. B o l. - Do nadstavby o konečné umístění na 17. až 20. místě vstoupili ve čtvrtek boleslavští junioři. A vstup do byl úspěšný - rivala z Kladna mladí Bruslaři přehráli 4:2. Po dvougólové první třetině sice nechali Rytíře vyrovnat, potom se však znovu utrhli a výhru už si vzít nenechali.

První třetina patřila domácím. Ti šli rychle do vedení, když se přesně po jedné odehrané minutě ze samostatného úniku po parádní nahrávce Procházky trefil Karel Klikorka. Povzbuzení rychlým úspěchem potom domácí svého soupeře přehrávali a nepouštěli jej do výraznějších šancí. Brankář Kmec neměl v průběhu první části mnoho práce, a naopak sledoval, jak ve třinácté minutě po pěkné kličce procpal Vladislav Houška puk do brány Kladna. I když potom Bruslaři nevyužili přesilovou hru, mohli být spokojeni – po dvaceti minutách vedli 2:0.

V úvodu druhého dějství domácí přečkali Klikorkovo vyloučení, načež měli sami možnost početní výhody. Tu ale nejenže nevyužili, navíc inkasovali kontaktní gól. Nagy vyslal na zteč Ondřeje Bláhu, který po pěkném blafáku zasunul puk za záda Kmece. Prostřední třetinu kouskovala vyloučení, a při Přenosilově trestu hosté srovnali skóre. Martin Nagy vypálil z pravého kruhu a jeho střela se ještě otřela o výstroj obránce Sýkory a zamířila do branky. Domácí si vzali vedení zpět ve 36. minutě, když při přesilovce vystihl rozehrávku Kladna Vladislav Houška a dorážkou své vlastní střely podruhé v zápase překonal Jirouška.

Závěrečná část zápasu byla nejvíce kouskovaná, nebylo k vidění moc šancí a hra neodsýpala tolik jako v předchozích dvou třetinách. Došlo i na několik tvrdých fyzických střetů a padly celkem tři menší tresty. Jeden z nich byl potrestán – už po deseti sekundách se vyloučený kladenský Čermák mohl vrátit do hry, když na konečných 4:2 pro domácí dával Mikuláš Hovorka. Domácí tým potom svůj náskok uhájil a bez větších problémů získal cenné tři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Utkání bylo takové uvolněnější. Samozřejmě každý chce vyhrát, ale bylo v něm hodně chyb. Byly i pěkné momenty, obrana ani z jedné strany nebyla stoprocentní, takže na obou stranách byly šance. My jsme měli trošičku více štěstí, možná i těch šancí. Dali jsme čtyři góly, to rozhodlo.“

Radek Aschenbrenner (Rytíři Kladno): „Našimi chybami jsme v první třetině nabídli soupeři dvougólové vedení. Potom se nám podařilo srovnat ve druhé třetině, ale po další individuální chybě to bylo 3:2. Potom už to bylo v podstatě jasné. Náš výkon nebyl optimální. Řekl bych, že to bylo hodně o přístupu hráčů, z čehož jsme zklamaní.“