napsal Vladimír Müller
HC Slezan Opava

5:4

2:0, 1:2, 2:2

Branky: 14. Kinkor (Fišara), 16. Džemla (Koschatzký), 26. Kinkor (Fišara, Baďura), 46. Mach (Novák), 48. Dohnal - 21. Rys (Anděl), 27. Sochor, 48. Lenc (Rys), 53. Hájek (Protivný). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 50.

Machovský - Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Zacpálek, Chvostek F., Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Zona, Trčka, Fišara, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Vokatý - Mozík, Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Musil, Škorík, Bednář, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Jankovský, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc

O p a v a - Domácím se v úvodní třetině povedlo odskočit hostům dvěma brankami, když dá se říct že z minima vytěžili maximum. Hosté poté celý zápas dotahovali, nepovedlo se jim ale vyrovnat. Celý zápas se vyznačoval velkou bojovností na obou stranách. Štastnější byli nakonec domácí hokejisté kteří ve vyrovnaném utkání dokázali vybojovat cenné vítězství.

Začátek první třetiny přinesl na obou stranách bojovný hokej, s malým množstvím šancí. V 11. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Fišara, mířil ale nad. Z protiútoku zahrozili hosté, Belaye však vychytal Machovský. V 13. minutě se do útoku zapojilo 6 hráčů Boleslavi, kteří se usadili v útočné třetině a chvíli trvalo než si toho rozhodčí povšimli. Krátce po tom byl vyloučen Rys a domácí dostali možnost dvojnásobné početní převahy. V ní měli paradoxně blíže k dosažení branky hosté. Do zakončení se přes tři obránce dostal Belay, jenže nedokázal důrazněji vystřelit. Ve 14. minutě, ještě v přesilové hře, se protlačil k puku Kinkor, dokázal se uvolnit a poté střelou zápěstím otevřel skore. Už za dvě minuty se před brankaře Vokatého dostal Džemla, dokázal pohotově zakončit a zvýšit vedeni domácího celku. V závěru třetiny pak Machovský vychytal ve velké šanci Belaye. První třetinu tak vyhráli domácí 2:0.

Nástup do druhé třetiny měli hosté lepší. Domácí Žídek zamířil za napadení na trestnou lavici a po deseti sekundách přesilovky se trefil neomylně Rys. Opavští odpověděli ve 26. minutě kombinací po ose Baďura - Fišara - Kinkor, kdy poslední jmenovaný neměl problém puk zasunout do prázdné brány. Už za minutu to bylo opět o jeden gól. Na střelu Sochora do šibenice neměl Machovský nárok. Domácí pak měli dvě vyložené šance, ale ani Wittek, ani chvíli po něm Fišara nedokázali trefit branku. Hráčům Boleslavi se tak ve druhé třetině podařilo dostat na rozdíl jednoho gólu.

V lepším světle se po příchodu na led ve třetí části hry jevili Boleslavští. Byli aktivnější, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokozali. Slezan tak trestal, kdy po zmatku před Vokatým střílel Mach a jeho střelu uviděl hlavní rozhodčí až za brankovou čarou. Hostům nepomohly ani jejich protesty. Ve 48. minutě napřed z prostoru těsně před brankou střílel Sochor, lapačka Machovského byla na místě. Hned poté po buly střílel Lenc a na jeho pokus byl už Machovský krátký. Za dalších 42 vteřin se ale prosadil tvrdou střelou domácí Dohnal a vrátil Opavě dvoubrankový náskok. Hostům se ještě jednou podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky. V 53. minutě vybojoval za bránou puk Protivný, našel najetého Hájka, jeho první pokus domácí brankař vyrazil, ale na dorážku už byl krátký. Hosté pak zatlačili domácí tým, ale nechávali okénka ve své obraně. V 58. minutě se tak do dobrých střeleckých pozic dostali postupně Koschatzký a Džemla, oba však mířili vysoko nad. Závěrečný tlak měli hosté zkomplikovaný vyloučením Brabence. A možná i právě proto nedokázali už v závěru nic vymyslet. Naopak v poslední minutě přebral na utočné modré přihrávku z vlastní třetiny Wittek a ujížděl sám na brankaře Vokatého. Ten ho však vychytal. O pár vteřin později si vyzkoušel nájezd také Koschatzký, ale úspěšnější byl znovu gólman Středočechů. Domácí si i přes nevyužité šance v závěru připisují tři body za výhru 5:4.