napsal Michal Miškovský
HC Kometa Brno

3:5

0:2, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Komínek (Zemánek), 38. Komínek (ježko, Zemánek), 56. Komínek (Zemánek, Krejčiřík) - 2. Warneke (Hájek), 9. Protivný (Sochor), 23. Kadaně (Hájek), 36. Musil (Hájek, Protivný), 55. Sochor (Krňanský, Protivný). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 100.

Jíra - Nedvěd, Ježko, Dufek, Tesař, Pospíšil, Krejčiřík - Hradil, Kala, Sedláček, Hlávka, Březa, Komínek, Zemánek, Hnilička, Touška, Maša, Procházka, Heža, Crhák.

Klimíček - Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazím, Musil, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc.

B r n o - Další tři body získali boleslavští dorostenci do tabulky extraligy. V pátečním večeru porazili na soupeřově hřišti brněnskou Kometu 5:3. Středočeši skvěle vstoupili do utkání, když už v deváté minutě vedli po brankách Warnekeho a Protivného 2:0. Další zápas je čeká už v sobotu, kdy budou bojovat v Olomouci.

Začátek zápasu se Mladoboleslavským vydařil. Skóre nejprve otevřel ve druhé minutě Warneke a na 2:0 zvýšil o sedm minut později Protivný. Za tohoto stavu se také odcházelo po první třetině do kabin.

Zkorigovat stav se domácím povedlo hned po dvou minutách prostřední části hry. Trefil se Komínek. Jen jedna minuta však stačila Středočechům, aby se vrátili zpět do dvoubrankového vedení. Kadaně zvýšil na 3:1 z pohledu Mladé Boleslavi. Ještě lépe se mohlo hostům dýchat ve 36. minutě. Musil totiž přidal už čtvrtou branku. Z vedení 4:1 se ale svěřenci trenérů Arnošta s Hykou dlouho neradovali. Hned za dvě minuty zkorigoval stav Komínek.

Hráči Komety se pochopitelně snažili ve třetí dvacetiminutovce ještě zdramatizovat stav. Naděje na bodový zisk však Moravanům uťal Sochor, když pět minut před koncem upravil skóre na 5:2. Na výhře Středočechů už nezměnila nic ani třetí trefa brněnského Komínka, který mohl mít radost pouze ze svého hattricku, který dokonal v 56. minutě.