napsal Ondřej Kubát
HC Olomouc

2:6

1:3, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Konečný (Klotoč), 40. Čada (Kryl) - 9. Krňanský (Musil, Protivný), 19. Arazim, 20. Rys, 21. Sochor (Protivný), 33. Rys (Lenc), 60. Arazim (Belay).. Rozhodčí: Přikryl - L. Dučák, P. Dučák. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 43:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.

O l o m o u c - Mladoboleslavští mladíci se v sobotu představili na ledě mužstva, které hraje ve spodku tabulky, ale poslední dobou se lepší. Boleslav však potvrdila roli favorita a v Olomouci nakonec vyhrála 6:2. Dvěma góly se blýskl obránce Jan Arazim a Jiří Rys.

Dorostu se výjezd na Moravu povedl. Po páteční výhře v Brně se ze třech bodů radovali i v Olomouci. Boleslav je tak v extraligové tabulce pátá se 42 body, na vedoucí Spartu Praha ztrácí jen čtyři body.

První gól padl v deváté minutě, po asistenci Musila a Protivného se trefil Josef Krňavský. Neuběhly ani čtyři minuty a bylo vyrovnáno. Síť za Klimíčkem rozvlnil David Konečný. Boleslav to ale nezaskočilo a ještě do první sirény dvakrát skórovala. Nejprve se v devatenácté minutě prosadil Jan Arazim, aby o 66 vteřin později zvýšil na 3:1 pro hosty Jiří Rys.

Středočechům se výborně povedl vstup do třetiny druhé. Hanáci zřejmě byli ještě myšlenkami v kabině, když po dvaadvaceti sekundách přidal čtvrtý gól Michal Sochor. Ve 33. minutě to už s Olomoucí vypadalo hodně bídně, díky druhé trefě Jiřího Ryse to bylo 1:5. Mora se přeci jen vzchopila a přidala svůj druhý čestný úspěch, zásluhu na tom měl David Čada.

V posledním dějství už bylo jasné, kdo získá všechny tři body a pouze se dohrávalo. Padl už jen jediný gól. 47 vteřin před závěrečným hvizdem dal definitivní podobu výsledku Jan Arazim, asistoval Belay.