BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři odjíždějí z Liberce s prázdnou, soupeři nedali gól

26. 12. 2019
napsal Jaroslav Kindl, Vladimír Vykoukal
Bílí Tygři Liberec

2:0

1:0, 1:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Marosz (Derner, Ordoš), 38. Ordoš (Musil). Rozhodčí: Hodek, Bejček – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 2:1, navíc Skalický (MBL) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 24:27. Zblokované střely: 2:10. Hity: 15:7. Vhazování: 41:17. Průběh utkání: 2:0.

Bílí Tygři Liberec

Hrachovina – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan – Lenc, Hudáček, Průžek – Ordoš, Marosz, Musil – Zachar, Jelínek (C), Krenželok – Špaček, Najman, Dlouhý

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Ševc (A), Kurka, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman – Zohorna, Zbořil, Klepiš (C) – Lunter, Bičevskis, Stránský – Skalický, Jeglič, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal

L i b e r e c – Bruslaři si tentokrát bilanci s Bílými Tygry nevylepšili. V Liberci ani jednou nepřekonali jistého brankáře Hrachovinu, a vrací se tak bez bodů. Ačkoliv Gašper Krošelj zneškodnil v první části trestné střílení, odcházeli Bruslaři do šatny s jednogólovým mankem. Brance byli ve druhé třetině blízko Klepiš a Jeglič. O změnu skóre se však postarali opět Liberečtí. V poslední třetině Bruslaři zvýšili svou střeleckou aktivitu, jenže soupeř si už náskok pohlídal. Závěr utkání strávila Mladá Boleslav v útočném pásmu v šesti. Libereckou branku ale přesto nedokázala odčarovat. Bruslaře nyní čekají další tři venkovní zápasy - v Plzni, v Praze a v Hradci Králové.

První velkou šanci likvidoval až po pěti minutách hry liberecký brankář Hrachovina hostujícímu Šťastnému, který na mezikruží pálil z voleje. Na druhé straně uprchl Bruslařům v 8. minutě ve vlastním oslabení Zachar a zajistil trestné střílení. Marosz neproměnil. Skórem nezahýbala ani Mladá Boleslav ve zbytku své přesilové hry. Po ní se mohl prosadit Šmíd, jehož pokus skončil na betonu gólmana Krošelje. Pět minut před pauzou dostal namazáno od protihráče Průžek, ale Bruslaře opět podržel Krošelj. Bílí Tygři však cenili zuby čím dál víc a nakonec soupeři vstřelili gól do šatny. V čase 19:15 tečoval Dernerovo nahození mimo dosah boleslavského brankáře Rostislav Marosz.

Oba gólmani zkraje druhé třetiny kryli jen střelecké pokusy z větší vzdálenosti. Obrovskou příležitost srovnat měl pak ve 25. minutě Klepiš. V nájezdu si položil Hrachovinu, přehodit ho už ale nedokázal. Po krátké kombinaci s Graborenkem mohl naopak o chvíli později navýšit vedení Liberce Průžek. Krošelj následně uspěšně čelil také úniku Lence, když včas sklapl betony.

Tempo hry zpomalila v polovině třetiny hra 4 na 4. Už v plném počtu mohl po přihrávce zpoza brány vyrovnat Jeglič. Hrachovina jeho přízemní střelu vykopl pravým betonem a poradil si i s následnou bekhendovou dorážkou. Slibnou pasáž Boleslavi ale ukončil další liberecký zásah. Ševc přišel při bránění v brankovišti o helmu, a nesměl se proto zapojit do hry. Osamocený Adam Musil tak mohl přiťuknout puk Janu Ordošovi, aby ve 38. minutě zakončil do prázdné klece.

Bruslaři se ve třetí třetině marně pokoušeli o souvislejší tlak, ale rozhodně přidali na střelecké aktivitě. Po jedné z odražených střel se před poloodkrytou bránou dostal k puku Zbořil a mohl snížit. Poskakující kotouč však musel nejdříve zkrotit, což dalo Hrachovinovi dostatek času k přemístění k protější tyči.

Bílí Tygři si svůj náskok hlídali poměrně s přehledem, další gól navíc mohl baseballovou dorážkou přidat Lenc. Minutu před koncem se Mladá Boleslav uchýlila ke hře v šesti a držela se v útočném pásmu. Dominika Hrachovinu o vychytanou nulu už ale nepřipravila. Všechny body tak zůstaly v Liberci.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Viděli jsme velice vyrovnanou bitvu, byl to boj o každý centimetr ledu. Byli jsme více produktivní v předbrankovém prostoru a v důležitých momentech nás podržel Dominik Hrachovina.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, bez gólu se ale vyhrát nedá. Celé utkání jsme ztratili v předbrankovém prostoru, měli jsme tam nějaké šance, jenže jsme je nevyužili, Liberec naopak ze stejných pozic dva góly vstřelil.