napsal Simona Šnajdrová

1:7

0:3, 0:3, 1:1

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 2. Honejsek, 6. Honejsek (Sedlář), 14. Šoula, 21. Honejsek (Řezníček), 25. Honejsek (Sedlář), 30. Honejsek (Kopún), 52. Warneke (Arazim ), 55. Smetana (Honejsek). Rozhodčí: . Vyloučení:9:9. Využití:1:1. V oslabení:0:2. Diváci:90.

Klimíček - Příhoda, Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha - Koudela, Arazim, Musil, Bednář, Belay, Kadaně, Rys, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc

Zavadil- Zábojník, Matějíček, Zámorský, Valenta, Řezníček, Haloda, Horák - Smetana, Sedlář, Chovanec, Laciga, Honejsek, Šoula, Káňa, Merta, Kopún, Holík

M l. B o l. - Boleslavští celý zápas nic nevzdávali a statečně bojovali, bohužel ale neměli moc štěstí a tak dokázali vstřelit jen jedinou branku. Hostí vstřelili sedm gólů a z toho celkem pět branek dokázal vstřelit jediný zlínský hráč a to Antonín Honejsek.

Zlínští byli již od začátku aktivnějším týmem a nepouštěli domácí k puku. Hned ve druhé minutě se prudkou střelou prosadil Antonín Honejsek. Hosté si i nadále vytvářeli tlak a v páté minutě se dokonce dostal do šance zlínský Řezníček, ale brankář Mladé Boleslavi byl úspěšnější a puk za svá záda projít nenechal. Následnou přesilovou hru sice Zlínští nevyužili, ale hned po jejím skončení opět rozsvítil červené světlo za boleslavskou svatyní Antonín Honejsek a zvýšil tak na 2:0. Trápení Boleslavských stále pokračovalo – Středočeši nedokázali využít ani pětiminutovou přesilovku. Později se hra trochu zklidnila a do šancí se nedostával ani jeden z týmů, až ve čtrnácté minutě se prosadil zlínský Martin Šoula, který svou přesně mířenou střelou nedal šanci mladoboleslavskému brankáři. Tým hostí si vytvářel ještě další šance, ale boleslavský brankář již puk za svá záda do konce třetiny nepustil .

Zlín se dokázal znovu prosadit hned v první minutě druhé třetiny, kdy si již třetí branku na své konto připsal Antonín Honejsek. Dále se pokračovalo opět v útočném pásmu hostí. Zanedlouho sice jeden ze Zlínských minul prázdnou bránu, avšak během pouhých dvou vteřin se o nápravu jeho chyby postaral nejúspěšnější střelec hostí v tomto zápase, a to Antonín Honejsek. A po chvíli se tento boleslavskými dorostenci obávaný hráč již po páté dokázal prosadit, Antonín Honejsek se tak v polovině zápasu postaral o velmi vysoké skóre. Ve třinácté minutě druhé třetiny si v přesilovce pět na tři Boleslav konečně vytvořila tlak, ale zlínský brankář tým hostí podržel a všechny střely Středočechů vychytal. Hosté se znovu ujali puku, ale strážce domácí svatyně Boleslav výborně podržel. Boleslavský tým sice bojoval, seč mu síly stačily, ale Zlínské již do konce druhé části přehrát nedokázal.

Poslední část zápasu začala úspěšným ubráněním oslabení domácích. Chvíli potom dokonce Boleslavští dostali šanci zahrát si přesilovku, ale i tak se dostali do šance jen hosté a nebýt toho, že skvěle zasáhl Jiří Rys, který dokonale ubránil odkrytou boleslavskou bránu, mohlo se skóre opět zvyšovat, a to ve prospěch hostů ze Zlína. Až osm minut před koncem zápasu se konečně povedlo Boleslavským prosadit. Zlínského brankáře překonal a jedinou branku domácích tak vstřelil za asistence Arazima Jan Warneke. Hosté však na tento gól dali rychlou odpověď a Tomáš Smetana tak zvýšil již na konečných 7:1 pro Zlínské. Tým hostí později ještě měl možnost hrát 55 vteřin pět na tři, ale Boleslavští své oslabení statečně ubránili. Během posledních minut zápasu se ještě bojovalo na obou stranách, ale skóre zápasu se již nezměnilo. A tak, po velkém boleslavském trápení, skončil zápas 7:1 pro dnes šťatnější tým RI Okna Zlín.