Vyrovnané utkání rozhodl gól v oslabení, Kometa odváží všechny body

3. 10. 2019

2:3

0:0, 1:1, 1:2

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 38. Szturc (Petriska, Klikorka), 47. Petržilka (Sýkora, Mežnar) – 33. Svoboda (Sedláček), 47. Kunc (Kowalczyk), 48. Malý. Rozhodčí: Jechoutek – Klouček, Špringl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 91. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Šatný (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter (C), Houška M., Dudycha, Rudolph – Schulz, Grim, Dlask, Petržilka, Hašlar, Mežnar, Moucha, Szturc, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma

Rachůnek (Vystavěl) – Holemý, Furch, Vašíček, Sedláček, Kowalczyk (C) – Žák, Indrák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, Kunc

<br />M l. B o l. – V dalším utkání O Pohár DHL domácí ve vyrovnaném duelu podlehli brněnské Kometě. Skóre se poprvé měnilo až v druhé polovině zápasu. Hra byla vyrovnaná a nakonec rozhodla nevyužitá přesilová hra Boleslavských, ve které se prosadila Kometa, hrající toho času ve čtyřech. Bruslaři tlačili, ale kýžené branky se už nedočkali a museli skousnout prohru. Brno vyhrálo na venkovním ledě vůbec poprvé. Šanci na reparát mají boleslavští hokejisté již tuto sobotu, kdy vyzvou tým z Jihlavy. Start utkání je naplánovaný na 12:30.

Zápas měl vysoké tempo již od úvodního hvizdu. Šancí se několik objevilo, ale převládala spíše kombinace. Šatný měl v úvodním dějství více práce, zejména při dvojité šanci Komety, kdy ho neprostřelil Žák, ani o chvilku později, kdy zahrozil nejproduktivnější hráč hostů - Kunc. Na druhou stranu se hnal Hašlar, jeho střelu Rachůnek jen vyrazil a příležitost se naskytla Szturcovi. Oba týmy měly jednu přesilovou hru, skóre však nikdo nezměnil. Na konci první třetiny neuspěli, v přečíslení dva na nikoho, hostující útočníci Malý a Indrák. Do kabin se tak aktéři utkání rozešli za smírného stavu 0:0.

V druhé části jsme se dočkali prvních branek. Přesilové hry už k vidění nebyly. Tempo bylo opět vysoké, šance však přišly až v druhé půlce zápasu. Petržilka neproměnil své sólo a z protiútoku v 33. minutě utkání dal první branku po ztrátě puku od domácího celku Matěj Svoboda, krásnou přihrávkou ho našel Sedláček. Kometa pak několik minut tlačila, ale pak se karta obrátila a do šancí se dostávali domácí. Branku Rachůnka ostřeloval Dotter, Rudolph nebo Sýkora. Gólu se dočkali boleslavští hokejisté až po pohledné kombinaci. Puk putoval po ose Klikorka, Petriska a Gabriel Szturc, přičemž poslední jmenovaný umístil svou střelu mezi lapačku a beton hostujícího gólmana.

Třetí část rozjeli domácí ve velkém stylu, zmrazil je však faul Klikorky. V druhé přesilovce už hosté byli úspěšní. Nejlepší střelec jihomoravský celku Michal Kunc se obtočil kolem klece Šatného a podél betonu zasunul kotouč do branky. Bruslaři se vzchopili a po dvaceti vteřinách vyrovnal Jakub Petržilka. Rozhodující moment utkání přišel již o minutu později, kdy byl vyloučen hostující obránce za podražení. Mladá Boleslav dostala příležitost přesilové hry, ale inkasovala v ní z hole Jakuba Malého. Kometa už zbytek utkání hlídala, největší šanci na vyrovnání měli domácí v posledních sekundách zápasu, kdy střelu Grima v gól neproměnil Vasilev, který byl tísněný dvěma obránci Brna. Hosté si tak z města automobilů odvezli všechny tři body.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Brno se totiž zvedá, což potvrdili už v zápase se Zlínem, kde vyhráli 5:0. My jsme se na to samozřejmě připravovali. Byl to naprosto vyrovnaný zápas, který rozhodly drobnosti. V důležitých momentech to Kometa řešila s větším klidem. Klukům se nedá upřít obrovská snaha a chuť vyhrát. Kometa ale byla lepší a vyhrála zaslouženě.

Jan Zachrla, HC Kometa Brno: Výhra se nerodila lehce. Domácí hrají na svém hřišti parádní hokej, věděli o sobě. Jedná se o soupeře, který patří v soutěži k těm lepším, takže pro nás těžký zápas. Dali jsme do toho hodně sil a nasazení, asi proto jsme dali více gólů než soupeř. Negativní bylo, že jsme po vstřelené brance inkasovali a soupeř, kdyby měl víc času, mohl ještě utkání zvrátit. Byl to krásný zápas.