napsal Jaroslav Kindl
HC VÍTKOVICE RIDERA

1:5

1:0, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 16. Lednický (Beránek) – 22. Szturc (Půček), 35. Dotter (Simon, Mežnar), 38. Mežnar (Půček), 42. Houška (Moravec, Petriska), 56. Mežnar (Petriska, Moravec). Rozhodčí: V. Fiala – J. Gebauer, V. Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 1:0, 1:5

Dolíška - Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Ryšavý, Beránek

Zeithaml - Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Dudycha, Filip – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma, Simon

<br /><br />O s t r a v a – Junioři Mladé Boleslavi a Vítkovic se letos střetli v turnaji O Pohár DHL podruhé. Předchozí klání přineslo dvanáct gólů, tentokrát šlo už o střelecky mírně skromnější představení. Vítkovice poslal do vedení pět minut před první sirénou Lednický. Branka <strong>Gabriela Szturce</strong> na začátku další třetiny však rozdíl rychle smazala. Téměř čtvrt hodiny se pak hrálo nerozhodně. Status quo porušili ve 35. minutě opět Středočeši, když se v přesilové hře prosadil <strong>Samuel Dotter</strong> po spolupráci s Michalem Simonem. Dvoubrankový náskok Boleslavi zajistila o chvíli později přesná trefa <strong>Erica Mežnara</strong>. Mladí Bruslaři neponechali nic náhodě a i ve třetí části se po chvíli uvedli gólem. Na 4:1 zvyšoval <strong>Matěj Houška</strong>. Vítkovičtí už žádný zápis do střelecké listiny nepřidali, a tak na konečných 5:1 pro Mladou Boleslav zaokrouhlil svým druhým gólem v zápase <strong>Eric Mežnar</strong>.