12. 12. 2019

4:0

1:0,1:0,2:0

Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 16. Vacík (Petriska, Půček), 29. Závora (Petržilka), 54. Závora (Moravčík, Simon), 54. Petržilka (Grim). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Bohuněk. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 4:0.

Zeithaml (Kmec) – Sýkora, Dotter (C), Houška, Vacík, Dudycha, Filip – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Moucha, Grim, Petriska, Moravčík, Šíma, Simon

Běhula (Petržílka) – Šuráň, Ludvík, Döring, Vaněk, Jungvirt (C), Pöschl – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Pech, Pavlák, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, Kulich

M l. B o l. – Bruslařům zápas 26. kola O Pohár DHL vyšel na výbornou, Chomutovu nastříleli čtyři branky a neinkasovali ani jednou. V důležitém souboji o první desítku tabulky tak uspěli. Další šanci nafouknout svůj bodový zisk budou mít v sobotu, kdy na led ŠKO-ENERGO arény dorazí Litvínov. Start utkání je naplánován na 12:30.

Domácí na svého soupeře vlétli a od začátku určovali tempo hry. Chomutovští většinu třetiny bránili a v první přesilovce zápasu ani nevystřelili. Bruslařům se také nepovedlo využít přesilovku, ovšem po ní následovala první větší šance zápasu. Szturc se po dobré přihrávce Půčka dostal před obránce a úspěšně si položil Běhulu, ten však v poslední chvíli dokázal puk vykopnout mimo branku. Boleslav byla za svůj tlak odměněna, po zámku v útočném pásmu našel Petriska osamoceného Dominika Vacíka. Ten se trefil naprosto přesně mezi betony. Bruslaři byli i nadále aktivnější, mohli přidat další gól. Před brankou poskakoval puk, ale Simon ho promáchl. Domácí tak po prvním dějství vedli 1:0.

Ve druhé třetině už se Piráti osmělili a hráli lépe. Ačkoliv dostali další přesilovku, tlak si nevytvořili. Domácím se dařilo soupeře unavovat svým rychlým pohybem, do přečíslení vyrazil Petriska s Půčkem. První jmenovaný, ale svojí střelou vysoko přestřelil branku Chomutova. V další šanci tří Bruslařů na jednoho Piráta, střílel Dotter. Boleslav svoji třetí větší šanci ve druhé periodě využila. Petržilka poslal přihrávku Janu Závorovi, který si sjel na kruh a propálil Běhulu. Hosté byli blízko ke gólu ve 40. minutě, Koláček svou střelou jen zazvonil na tyč. Bruslaři navýšili stav po druhé periodě na 2:0.

Poslední třetina začala stejně jako obě předešlé lépe domácím, ti si v ni vytvořili hned několik gólovek. Bruslaři svému jménu dělali čest svému jménu a hýřili aktivitou. Chomutov moc šancí na změnu skóre neměl a tak přišlo definitivní rozhodnutí v 54. minutě. Nejprve se po skrumáži před brankou prosadil z dorážky podruhé v zápase Jan Závora. Po dvaceti sekundách hry zvýšil tečí Jakub Petržilka, který jen nastavil hokejku do trajektorie střely Grima. Boleslav vedení udržela až dokonce a Zeithaml za svá záda nepustil ani jeden puk.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Jsme rádi za výsledek a ještě víc za předvedenou hru. Herní projev byl takový, jaký bychom chtěli, ale nějaké chyby tam stále byly. Kluci chtěli hrát a bylo to vidět. První třetina byla vyrovnaná, ale druhá a třetí už byla v naší režii. Poděkování patří klukům a hlavně brankářům, kteří nás v posledních zápasech drží.

Jaroslav Beck, Piráti Chomutov: V první třetině jsme hráli špatně, zbytečně jsme ztráceli puky. Ve druhé a třetí třetině se herní projev zlepšil a vrátili jsme se ke hře kterou jsme předváděli v listopadu. V závěru jsme udělali dvě chyby v rozehrávce a domácí je potrestali. Běhula chytal vynikající utkání a my jsme ho v tom nechali.