napsal Pavel Petr
SK Horácká Slavia Třebíč

2:1

1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Zahradník (Čech), 50. Přibyl (Sláma) - 23. Král (Nedoma, Gulaši). Rozhodčí: Mikula - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:13, navíc hostující Bauer 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800.

Růžička - Ščerban, Rehák, Hrbáček, Sláma, Vomela, Šefčík - Laš, Dolníček, Kundela - Čech, Zahradník, Látal - Přibyl, Oliva, Kubica - Bulička, Nahodil, Buček. Trenéři: Josef Horešovský a Jiří Otoupalík.

Altrichter – Gulaši, Nedoma, Bauer, Rýgl, Jidra, Trončinský, Tondr, Kolda – Gombár, Král, Káňa – Eiselt, Šindel, Rozsíval – Paroulek, Lipina, Sedlák – Dornič, Piecha, Nouza. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Dosavadní bilance vzájemných zápasů byla před sobotním duelem pro hosty nepříznivá. Vždyť Horácká Slavia dva ze tří duelů vyhrála a ve třetí čtvrtině dokonce dobyla Zlatopramen Arénu. Boleslavští ve vzájemných soubojích letošní sezony uspěli pouze jednou a tak bylo jasné, že si chtějí bilanci s týmem vedeným Josefem Horešovským napravit. Pomoci jim k tomu, mimo jiné, měly dvě nové tváře v sestavě.

Boleslavský dres poprvé oblékl obránce kladenského Rabatu Marek Trončinský a po uzdravení se premiérově v sestavě Jiřího Režnara objevil také plzeňský útočník Jakub Šindel. Ani nové tváře ale hostujícímu týmu ke kýženému vítězství nepomohly.

To domácí nastoupili bez extraligových posil a v 7. minutě se také zásluhou Petra Zahradníka dostali do vedení. Ten se nadvakrát prosadil po bekhendové střele – 1:0. Tři minuty po začátku prostřední dvacetiminutovky ale stačil vyrovnat Král. Boleslavský kapitán se dostal k odraženému kotouči po střele Gulašiho a protlačil kotouč za Růžičkova záda – 1:1. Jenže deset minut před sirénou se z vedení znovu radovali domácí. Přihrávku Slámy usměrnil za záda Altrichtera Přibyl. Z pohledu hostů se jednalo o branku inkasovanou vysokou holí. Sudí Mikulůa však trval na svém a branku uznal – 2:1. V samém závěru ještě hostující kouč Jiří Režnar sáhl k power-play. Hra bez brankáře už ale boleslavským hokejistům body nepřinesla. Potřetí v sezoně se tak Horácká Slavia ve vzájemných soubojích radovala z vítězství a získala cenné body.

Jiří Otoupalík, (Trenér Horácká Slavia Třebíč): "Vítězství si pochopitelně velmi ceníme. Zvítězily týmový duch a s ním také bojovnost. Měli jsme problémy se sestavou a Bulíček musel dokonce nastoupit v roli útočníka. Šest lidí nám také hrálo o den dříve těžké utkání za juniory. Proto jsme měli skutečně velké problémy. Hráli jsme proti těžkému soupeři a nakonec se nám podařilo vyhrát. Znova opakuji – vítězství si hodně ceníme.“

Petr Haken, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Jsem přesvědčen o tom, že jsme první třetinu odehráli lépe, než domácí tým. Do 15. minuty jsme rozhodně byli lepším mužstvem. Měli jsme nejen spoustu střel, ale také brankových příležitostí. Jenže branku jsme nedali. Jenže vlastní nedisciplinovanost nás srazila trošku dolů. Vždyť jsme posledních pět minut hráli dvakrát ve třech. Obrázek celého zápasu byl ale takový, že jsme měli třináct vyloučených a to je docela dost na to, že domácí byli jen pětkrát venku. Myslím si, že rozhodla určitě ta nedisciplinovanost na naší straně.“