Boleslav padla v těsném utkání s Libercem o gól

19. 10. 2019

1:2

1:0, 0:2, 0:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 19. Krédl (Půček, Sluka) – 37. Paztelt (Hladík, Trunda), 39. Vodlan (Měchura). Rozhodčí: Müller – Kettner, Teršíp. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Šatný (Forst) – Moravec T., Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Žabka – Sluka, Krédl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Haas, Plíšek (C)

Král (Krátký) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Vodlan, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Putz, Plos, Masař, Rossmy, Gajda, Měchura

<br />M l . B o l . – Utkání 12.kola ELIOD Extraligy přineslo derby dvou regionálních rivalů. Boleslav v něm vedla po první třetině 1:0. Poté už branky stříleli jen hosté, zásluhou dobré dvouminutovky na konci druhé třetiny se Liberec ujal vedení, které si ve třetí části už pohlídal. Vítězná šňůra Bruslařů se tak zastavila na čísle devět. Šanci na odčinění těsné prohry mají dorostenci již tento čtvrtek 24.10. kdy budou Bruslaři hostit Havlíčkův Brod. Utkání začíná v 15:00.

Začátek utkání byl pro zpoždění rozhodčích odložen o půl hodiny. Domácí byli zřejmě lépe rozcvičení a do zápasu vlétli s velkou vervou. Vynutili si taky hned několik faulů. Hned po několika minutách zůstal na ledě ležet hlavní rozhodčí Müller, pro kterého to tak byl nešťastný začátek zápasu. Polák pak uháněl po výborné příhře od Křepelky osamocený na Krále, ale skóre neotevřel. Pár minut na to v přesilovce Liberce měl dvě dobré šance Gajda, ovšem Šatný se činil. Více práce měl gólman Král v brance Tygrů, po skončení oslabení Liberce v dalším samostatném úniku vychytal opět Poláka. Pár sekund na to už se skóre měnilo. Půček našel mezi kruhy Davida Krédla, který neměl problém zakončit do prázdné klece. První třetina tak skončila lépe pro domácí.

V druhé části pokračovaly oba týmy v nastoleném tempu a neubývala ani vyloučení, kterých bylo jako máku. Ve hře v plném počtu se téměř nic podstatného nestalo. Liberec dostal šanci hrát 5 na 3 a o pár minut později si mohl tuto situaci zopakovat. Nevyužil však ani jednu z nich. Pár minut po svých nezdarech už hosté branku dali, po několika šťastných odrazech při nahození od modré čáry puk zaplul do branky Šatného. Za střelce branky byl označen Richard Patzelt. Na konci prostřední periody dostali šanci odskočit zase Bruslaři. Po špatné přihrávce vyslal Měchura do úniku Luku Vodlana a ten krásnou kličkou vykoupal bezmocného Šatného. Domácí tak v poslední dvouminutovce ztratili vedení a po druhé třetině prohrávali 1:2.

Ve třetí části už jsme branku neviděli. Bruslaři mocně napadali a snažili se hnout s výsledkem avšak marně. Žádná velká šance se už v zápase neobjevila. K vidění bylo hned několik potyček, ty však výsledek už neovlivnily, utkání tak skončilo výsledkem z druhé třetiny.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Je škoda, že z vyrovnaného utkání nebereme body. Oba týmy hrály dobře, byl to dobrý zápas. O to víc nás bolí, že jsme ho ztratili gólem ve vlastní přesilové hře. Myslím si, že to byl od nás dobrý zápas.