Dorost se vrátil na vítěznou vlnu, Havlíčkův Brod přehrál 3:1

napsal Vojtěch Tůma

3:1

1:1, 1:0, 1:0

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 14. Strnádek (Hruška), 27. Haas (Křepelka, Rajgl), 49. Polák (Vochvest, Haas) – 18. Kravec (Holenda). Rozhodčí: Folk – Marek, Raška. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 43:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Šatný – Moravec, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Žabka – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Haas, Strnádek, Plíšek

Tuček – Jakubec, Besmák, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Krejčí T., Krejčí D., Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

<br />M l . B o l . - V sobotu proti Liberci skončila mladoboleslavským dorostencům úctyhodná série devíti vítězství v řadě. Během čtvrtečního souboje s Havlíčkovým Brodem ale bylo vidět, že porážka od Bílých Tygrů nezanechala na svěřencích trenéra Petra Hakena žádné stopy. Bruslaři svého soupeře přestříleli více než dvojnásobným rozdílem, o rozhodující trefu utkání se ve druhé třetině postaral Haas.

Oba celky vstoupily do zápasu opatrněji, ke změně stavu nepomohly ani úvodní dvě přesilové hry. Krátce poté, co se z trestné lavice vrátil hostující Číhal, se ale Bruslaři prosadili, když Tučka překonal Matěj Strnádek. Vstřelený gól svěřence trenéra Hakena nabudil, strážce havlíčkobrodské svatyně musel v nadcházejících minutách řešit několik ošemetných situací. Žádná ze šancí ale zvýrazněním náskoku neskončila, naopak na druhé straně se parádní sóloakcí blýskl Matěj Kravec, a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Také po přestávce se ve ŠKOENERGO Aréně hrála vyrovnaná partie. Na začátku sedmadvacáté minuty si mladoboleslavští dorostenci vzali ztracené vedení zpět, podařilo se jim potrestat Besmákovo podrážení. Pětatřicet minut před koncem přesilovky zakončil povedenou kombinaci přesnou ranou z pravého kruhu Oskar Haas - 2:1. Ve zbytku prostřední periody si domácí hokejisté vypracovali ještě několik slibně vypadajících příležitostí, nebezpečné zakončení Poláka ale zastavil Tuček a Gardoň krátce před druhou sirénou z dobré pozice přestřelil.

Ihned po návratu na ledovou plochu dostali přesilovku k dispozici také hosté, jejich kombinace v obranném pásmu soupeře ale nevedla ke zdárnému konci. V devětačtyřicáté minutě mladí Bruslaři opět zvýšili své šance na vítězství, když na brankáře Tučka po Vochvestově pasu vyzrál Vojtěch Polák. O závěrečný tlak připravil Havlíčkův Brod Jakubec, jenž byl dvě minuty před koncem vyloučen za zdržování hry. Svěřenci trenéra Hakena si vypracovaný náskok už s přehledem pohlídali, a soupeře z Vysočiny tak porazili i podruhé v sezoně.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: Jsme rádi za vítězství. Za vybojované vítězství, protože soupeř nám rozhodně nedal nic zadarmo. Bylo vidět, že musíme zapnout na sto procent, abychom poráželi jakéhokoliv soupeře. To se teprve musíme naučit. Utkání s Havlíčkovým Brodem pro nás byla velká zkouška, kterou jsme zvládli výsledkově.

Tomáš Hart, BK Havlíčkův Brod: My mohli spíš překvapit a chvíli to i vypadalo, že by se to mohlo povést, že bychom si mohli odvést nějaké body. Bohužel jsme dostali góly po vlastních chybách a ty šance, které jsme si vypracovali, jsme neproměnili. To byl ten hlavní rozdíl, proč Boleslav vyhrála.