Dorostenci v posledním zápase základní části podlehli Táboru

23. 11. 2019

4:6

3:1, 0:3, 1:2

HC Tábor

Branky a nahrávky: 5. Hruška (Kredl, Jasečko), 7. Král (Plíšek, Gardoň), 17. Hruška (Haas), 58. Gardoň (Hruška, Haas) – 2. Vaněk (Šimák, Polák), 24. Matašovský (Kundrát, Cháb), 31. Čančura (Cháb, Eremiáš), 36. Cháb (Kundrát, Kofroň), 44. Cháb (Eremiáš, Kundrát), 60. Eremiáš (Cháb, Kundrát). Rozhodčí: Valda – Marek, Raška. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 53:14. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.

Král (Šatný) – Moravec, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Hradec, Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Polák, Hruška, Král P., Haas, Sypecký, Plíšek (C)

HC Tábor

Korytar (Prchlík) – Kofroň (C), Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík, Kohout, Janda, Eremiáš, Kundrát, Čančura, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák

<br />M l. B o l. – V posledním utkání základní části ELIOD Extraligy dorostenců dorazil do Mladé Boleslavi tým z Tábora. Oba týmy měly o co hrát, Bruslaři o první místo, naopak hosté zase o to aby nebyli nejhorším týmem ve skupině Střed. V první části zápasu si Boleslav vybojovala vedení 3:1, pak ale přišel obrat ve druhé části. Táboru se druhé dějství povedlo na jedničku, nejdříve snížení, pak vyrovnání a nakonec branka Filipa Chába, která dostala hosty do vedení. Bruslařům snahu o vyrovnání zkazil gól soupeře, který padl hned z kraje poslední části. Ačkoliv se domácí snažili a povedlo se jim snížit, prohráli. Sekundu před koncem inkasovali do prázdné branky. Táboru přitom stačilo na šestigólovou výhru nad Mladou Boleslaví pouhých 22 střel na branku. Bruslaři na branku soupeře vystřelili hned třiapadesátkrát, jenže ani to jim k výhře nestačilo.

V prvním dějství zápasu bylo na obou týmech vidět nasazení, protože jak domácí tak hosté měli o co hrát. Táborští nastoupili k zápasu ze začátku opatrně, ale po první ztrátě puku domácí potrestali. Z přečíslení se po střele Šimáka prosadil z dorážky Krištof Vaněk. To bylo od celku z Tábora v první části vše. Pár minut na to domácí zavezli puk do pásma, Kredl pak našel žabičkou Jakuba Hrušku a ten z mezikruží vyrovnal. Matašovský pak obdržel trest za podražení a Bruslaři přesilovku využili. Plíšek trefil Korytarovu vyrážečku, puk se od ní odrazil k levé tyči. Tam stál na správném místě Patrik Král a uklidil puk do branky. Třetí ránu uštědřil hostům znovu Jakub Hruška a znovu to bylo v přesilovce, po vyloučení Matašovského. Bruslaři dostali hned na to další šanci hrát početní výhodě, ovšem bez úspěchu. První část skončila za stavu 3:1

Do druhé části nastoupili lépe domácí, kteří hru tvořili. Týmem, který se prosadil, byl Tábor. Z dobré střelecké pozice snížil Marek Matašovský. Potom mohli diváci vidět téměř 7 minut hry v nerovnovážném počtu hráčů. Když už oba celky hrály v plném počtu, udeřili hosté znovu. Marek Čančura od modré zápěstím vymetl růžek branky Krále. To ještě ze strany Tábora nebylo vše, Filip Cháb ještě zakončil přečíslení po dobré práci spoluhráče Kundráta. Domácím se povedlo ztratit dvoubrankový náskok a tak po druhé třetině prohrávali 3:4.

Ve třetím dějství hned z kraje přidal svoji druhou branku Filip Cháb. Potom následoval velký tlak ze strany Boleslavi, který trval po celou třetí třetinu. Skvělou práci odváděl v brankovišti hostující maskovaný muž, Jakub Korytar, jenž si ve třetí části připsal přes 15 úspěšných zásahů. Nakonec však jednu branku obdržel po závaru před brankou z hole Matěje Gardoně, kdy domácí hráli v šesti. Bruslaři už další gól nedali, naopak sekundu před koncem se trefil ještě Adam Eremiáš. Tábor se udržel na předposledním místě, domácí zůstali na příčce druhé.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: My jsme odehráli solidní první třetinu, kde jsme byli jasně lepší. Bohužel ve druhé třetině jsme soupeře pustili do brejků a nepohlídali jsme si nahození od modré. Navíc jsme nebyli produktivní v přesilovkách, kterých jsme měli spoustu. Rozhodla třetí třetina, kde jsme dostali brzký gól. Musím pochválit hráče, kteří s tím chtěli něco ke konci udělat a snažili se na plno. Dneska jsme si bohužel vyhrát nezasloužili.

Tomáš Matušík, HC Tábor: Hráli jsme od začátku zakřiknutě, Boleslav dobře bruslila a přehrávala nás. Ve druhé třetině nám vzadu zavřel bránu Jakub Korytar a díky jeho úžasným zákrokům jsme neinkasovali a zápas otočili. Ve třetí části už jsme dokázali bruslit se soupeřem a náskok jsme si pohlídali.