BK MLADÁ BOLESLAV

Tvrdost, malá hala a velký boj. Proti Čáslavi se béčku vyplatily

18. 1. 2020
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

6:3

2:1, 1:1, 3:1

Hokejový klub Čáslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Mareš (Ficek), 11. Zörkler (Hašlar), 21. Mareš (Kadeřábek), 51. Vondrlík (Rudolph), 53. Franc (Ficek), 55. Zörkler (Rudolph) – 13. Krpata, 35. Navrátil, 52. Pipek (Muras). Rozhodčí: Kotek - Apartsidis, Marvan. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 161. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

BK Mladá Boleslav

Krinwald (Vích) – Přenosil, Rudolph, Kadeřábek, Bílek O., Franc, Holoubek – Uřidil, Tregl, Zörkler, Protivný, Vondrlík, Christov, Mareš, Ficek, Hašlar

Hokejový klub Čáslav

Novák (Svoboda M.) – Kurka, Lang, Janata, Bílek F., Šlejtr, Šulc, Svoboda L – Špelda, Muras, Sladký, Vlach, Krpata, Krišťan, Borovanský, Pipek, Navrátil, Kraučuk, Barbora

<br />M l. B o l. – V 17. kole Krajské ligy Středočeského kraje tu byl duel na ostří nože bruslí, jaký tu nebyl dlouho k vidění: přímý boj o první místo. Kvůli programu krasobruslařů se hrálo na malé hale, kde malé rozměry kluziště i důležitost předurčily ráz celého zápasu, během kterého se Boleslavi dařilo držet celý zápas vedení. Avšak soupeř, kterého přijel podpořit velký kotel jeho fanoušků, utábořený na plošině přímo nad lavicí trestoměřičů, se nevzdával a dotahoval se. Tvrdou hru, kde se nedávalo nic lacino, častá vyloučení a krásné góly po individuálních chybách, ale také spoustu dohadů se sudími, to vše mohl spatřit divák, jenž se nezalekl velké zimy, která zde panovala. Pokud někdo očekával, že hru okoření bitka, zůstal zklamán, hráči takovémuto pokušení odolali, třebaže vhodných příležitostí by se během zápasu našlo dost.

Zápas začal zostra. Nejprve hosté ve 3. minutě zazdili svou šanci, pak ale rychle udeřil Michal Mareš. Toto brzké vedení přimělo soupeře přitvrdit, což se však dalo očekávat i tak. Do 11. minuty, kdy navýšil na 2:0 v rychlém protiútoku Lukáš Zörkler, hrály oba celky ještě disciplinovaně. Potom ale docházelo k častým střetům, srážkám, oplácením či najížděním do gólmana a sudí měli plné ruce práce. A také rozdávali tresty, v nemálo situacích oba hráče. Při první hře čtyř proti čtyřem překvapil domácí Ondřej Krpata svou dorážkou do odkryté brány poté, kdy si Čáslav položila brankáře. Vzápětí odmítl navýšit stav domácí Tregl promáchnutím před poloprázdnou bránou. Do konce třetiny se už nic významného kromě tvrdosti přístupu k soupeři z obou stran a z nich plynoucích trestů nestalo.

Hosté zaspali nástup do druhé třetiny a velmi brzy inkasovali z hole Michala Mareše, také při hře čtyř na čtyři. Ve 26. minutě to mohlo být už 4:1, neboť Protivný prostřelil při svém brejku brankáře Nováka, ale zároveň porazil branku, a tak sudí odmítl gól uznat. Následovaly dlouhé minuty, kdy se opět bojovalo a faulovalo. Při jedné z přesilovek hostů čtyř proti třem během 35. minuty se prosadil Filip Navrátil, jenž snížil na rozdíl jedné branky. Boleslav se agresivně tlačila vpřed, a tak z toho vznikla u Novákovy branky další potyčka, kdy sudí opět nekompromisně vylučovali. Bruslařům se to mohlo vymstít, neboť pustili soupeře do další přesilovky čtyř proti třem, kdy je na malém kluzišti malé haly přeci jen více manévrovacího prostoru. Krinwald však svůj tým podržel.

Na úvod posledního dějství si Čáslav zahrála přesilovku pěti proti třem, avšak nedařilo se jim vypracovat si výraznější šanci. Nejblíže k vyrovnání byl Radim Krišťan, jenž číhal u pravé tyčky, ale gólman o něm dobře věděl a ucpal všechen myslitelný prostor. Krinwald pak při vlastní přesilovce domácích zachránil svůj tým před samostatným nájezdem Filipa Navrátila a později ukázal, jak se zachraňuje kritická situace, kterou sám zaviní, když namazal špatným rozehráním hostujícímu Krišťanovi přímo před bránou. V 51. minutě vrátil dvoubrankové vedení domácímu celku při přesilovce Jan Vondrlík, jehož soupeř nechal třikrát z bezprostřední blízkosti dorážet, protože nečistil prostor. Vzápětí při čáslavské přesilovce snižoval opět na rozdíl jedné branky Martin Pipek svým nápřahem od modré do chumlu před sebou. Hosté se mohli radovat z kontaktního gólu ne déle než minutu, když na 5:3 navýšil Lukáš Franc. V 55. minutě pak přišel poslední hřebík do čáslavské rakve, když nechali příliš mnoho prostoru v předbrankovém prostoru Lukáši Zörklerovi, jenž si jen pohrál s pukem a mohl si vybrat, kam ho Novákovi pošle. Kdo si myslel, že za rozhodnutého stavu se utkání jen dohraje, spletl se. Hrálo se stále tvrdě a na trestné se hráči obou celků střídali jak v nějaké čekárně. Hra tak byla v posledních pěti minutách značně rozkouskovaná. Ke změně skóre už ale nedošlo.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav "B"): Byla to divočina. To vyplývá z postavení obou mužstev v tabulce, které jsou na tom stejně. Hráli jsme o první místo v tabulce a z naší strany to byl velice bojovný výkon od začátku v první minutě až do té poslední. Hráli jsme výborně a celé mužstvo si za tím šlo, přestože se na nás soupeř dotahoval. Ale myslím si, že jsme zápas měli od začátku v našich rukách a pod kontrolou.