Dorostenci to v Pardubicích dotáhli až do vítězných nájezdů!

27. 1. 2008
napsal Jan Hrabal, Jitka Čechová

4:5sn

1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 11. Zavoral, 39. Zdráhal (Šafář), 43. Kubelka (Zdráhal, Světlík), 59. Kubelka – 4. Anděl, 10. Lenc (Babický), 40. Belay (Hyka), 46. Jiránek (Koudela), rozhodující samostatný nájezd Jiránek. Rozhodčí: Třasák – Holeček, Plch. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 50:36.

Horáček – Zdráhal, Vondráček, Žemlička, Havlík, Lenoch, Beneš, Čáp – Chmelař, Zavoral, Šafář, Březina, Světlík, Kubelka, Jetmar, Chlupáč, Hemský, Kapec, Půhoný

Will – Mozík, Švaříček, Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Janovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Koudela, Protivný, Hájek, Hyka, Lenc

P a r d u b i c e - Dorostenci z Mladé Boleslavi za sebou mají povedený dvoudenní maratón zápasů. V pátek vyhráli doma nad Kladem utkání, které se jim povedlo perfektním způsobem otočit. O den později potom zajížděli do města perníku, odkud si vezou díky <strong>Tomáši Jiránkovi,</strong> jež uspěl jako jediný v samostatných nájezdech, dva cenné body. Přestože to mohly být body tři, protože Středočeši šli několikrát do vedení, dá se rozhodně mluvit o úspěchu!

Mladoboleslavští vlétli do utkání aktivně a už po třech minutách se dostali do vedení gólem, který si připsal po individuální akci Václav Anděl – 0:1. V 6. minutě dostaly Pardubice nabídku přesilové hry, která se jim nepovedla využít. A další gól padl opět z hokejek hostů. V úvodu 10. minuty dopravil puk za záda Martina Horáčka Radan Lenc po souhře s Tonim Babickým – 0:2. Na tento gól domácí odpověděli o minutu později po akci Vojtěcha Zavorala – 1:2. Následně byl na trestnou poslán opět Filip Švaříček, ale domácí svou druhou početní výhodu nevyužili.

V polovině druhé části měli domácí skoro dvouminutovou výhodu pět na tři, kterou hosté ubránili. Pardubicím se povedlo vyrovnat až ve 39. minutě zásluhou povedené souhry Jana Šafáře a střelce Jan Zdráhala – 2:2. O necelou minutu ale Boleslav opět vedla. Postaral se o to Martin Belay za přispění Tomáše Hyky – 2:3.

O další vyrovnání skóre se postaral v úvodu třetí třetiny Tomáš Kubelka po souhře s Janem Zdráhalem a Jiřím Světlíkem – 3:3. Hostům se opět povedlo dostat do vedení. David Koudela přihrával Tomáši Jiránkovi a ten bez váhání poslal puk mezi tyče – 3:4. Pardubice se ale nevzdávaly, minutu před závěrečnou sirénou se podruhé v utkání prosadil Tomáš Kubelka, čímž zařídil domácím bod a poslal utkání do prodloužení.

V úvodu prodloužení hráli domácí přesilovku, ve které měli pár dobrých možností skórovat, ale ani jedna se jim nepovedla dotáhnout do konce a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich excelovali hlavně gólmani obou týmů. Jako jedinému se podařilo vstřelit gól Tomáši Jiránkovi – 4:5. Připsal si tak vítězný gól a získal druhý bod na stranu Mladé Boleslavi.