napsal Michal Miškovský

2:3p

0:0, 1:0, 1.2 - 0:1

Královští lvi Hradec Králové

Branky a nahrávky: 29. Rys (Lenc), 41. Rys (Belay) - 46. Sobotka (Šebek, Pánek), 48. Valášek (Matějček, Vlček), 61. Pánek (Sobotka). Rozhodčí: Ra.Wagner – Podrazil, Prokop. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

Will – Mozík, Švaříček, Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Příhoda, Arazim – Jankovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Hyka, Lenc

Kotrla – Sobotka, Vaněk, Pištora, Kusák, Karlík, Červený, Pánek, Kopsa – Šebek, J.Vlček, Šafránek, O. Vlček, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip, Reichmann

M l. B o l. – Nejen u mužských soutěží vrcholí základní části. Do cílové rovinky vjíždí také dorostenecká extraliga. V rámci 41. kola přivítali svěřenci Pavla Arnošta Hradec Králové a jistě budou chtít hodně rychle zapomenout na třetí třetinu. V jejím úvodu sice zvýšili na 2:0, jenže poté v rozmezí dvou minut dvakrát inkasovali při oslabení a zápas definitivně ztratili v prodloužení, v němž Východočeši udeřili taktéž v početní výhodě. Částečnou útěchou může být pro Mladoboleslavské získaný bod. Dva góly domácích vstřelil <strong>Jiří Rys</strong>.

Do úvodu zápasu významně promluvil hlavní sudí, jenž stihl během prvních sedmi minut rozdat pět menších trestů, z toho čtyři na straně domácích. Boleslavští se tak dlouho museli soustředit především na obranu a za vyrovnaný stav mohli několikrát poděkovat svému gólmanovi. Will uspěl proti pokusům hradeckého Jana Vlčka z bezprostřední blízkosti a dosáhl i na všechny střely hostujících beků od modré.

K výraznější šanci se domácí dopracovali až ve 14. minutě, kdy se dva hradečtí hráči nechali trochu smolně vyloučit za zdržování a svěřenci Pavla Arnošta měli k dispozici 58 vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Během ní se dostal do výhodné pozice Arazim, který byl s pukem osamocen v mezikruží, ale proti jeho ráně perfektně zasáhl lapačkou gólman Hradce. Právě Arazim se za okamžik nechal vyloučit, a tak trvala dvojnásobná početní výhoda jen polovinu času, než se původně měla hrát. V závěru prvního dějství si přesilovku zahráli hosté, ale díky pozorné obraně domácích platil po dvaceti odehraných minutách bezbrankový stav.

Se začátkem druhé třetiny se hra poměrně zrychlila, ale mnoho šancí k vidění nebylo. Ujalo se až nahození Lence z 29. minuty, po němž pohodlně dorážel do poloprázdné brány Rys. Zvýšit náskok mohl ve 35. minutě při oslabení Koudela, který se dostal do rychlého protiútoku, ale jeho přesnou střelu k tyči hostující gólman nadvakrát zneškodnil. Naopak vyrovnání mohl zařídit o dvě minuty později při menším závaru před Willem Kusák, jenže neuspěl, a tak Boleslavští vedli po dvou třetinách 1:0.

Klidnější mohli být domácí od 59. vteřiny třetí třetiny. Belay zpoza brány poslal puk naslepo do mezikruží a Rys z první poslal puk za Kotrlu. Jak se však později ukázalo, Středočeši se uklidnili až příliš. Ve 46. minutě nejprve snížil střelou od modré při přesilovce Sobotka, o dvě minuty později pak v další početní výhodě vyrovnal Valášek. Trenéři domácích si okamžitě po druhém inkasovaném gólu vyžádali oddechový čas, ale dva obdržené góly v krátkém rozmezí zkrátka udělaly své, Boleslavští se do žádné vyložené šance nedostali, stejně tak Hradečtí, a proto přišlo na řadu prodloužení.

To trvalo pouze 18 vteřin. Z konce třetí třetiny se do nastaveného času přenesla část Lencova menšího trestu a Hradečtí dokonali přesilovkový obrat. Na střelu Pánka od modré Will nedosáhl.