Dva góly ze závěru utkání dorostencům v Karlových Varech na body nestačily

napsal Tereza Janovská, Michal Miškovský
HC Energie Karlovy Vary

5:2

1:0, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 18. Baar (Hampl), 34. Vachovec (Baar), 36. Kverka (Vachovec), 52. Vaněk (Hampl), 57. Vaněk (Záhora) - 57. Hájek (Lenc), 60. Belay (Arazím).

Habal - Škrdle, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Kverka, Fusek, Záhora

Will - Mozík, Švaříček, Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Příhoda, Arazím, Škořík, Babinský, Belay, Bičiště, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Hájek, Hyka, Lenc

K a r l. V a r y - Alespoň zkorigovat nepříznivý stav 0:5 se podařilo extraligovým dorostencům BK Mladá Boleslav v utkání v Karlových Varech. Na západě Čech se svěřenci Pavla Arnošta s Tomášem Hykou dokázali prosadit až v závěrečných čtyřech minutách, kdy do černého zamířili David Hájek s Martinem Belayem. Po prohře 2:5 patří nováčkovi soutěže velice slušná 13. příčka.

První třetinu se do utkání více vložila Mladá Boleslav. Byla o něco aktivnější a ze začátku měla otěže zápasu ve svých rukou. Dlouhou dobu se však na ledě neodehrávalo nic - žádná branka, vyloučení a dokonce ani vyložená šance. To však změnil v 18. minutě Baar, když krásnou pohotovou střelou zcela nehlídaný tváří v tvář hostujícímu gólmanu Willovi otevřel skóre. Poté se už první třetina jen dohrávala a ani jeden z týmů si již nevypracoval žádnou gólovou šanci.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a jen výborné zákroky hostujícího gólmana držely naději na zisk bodů pro Boleslav. Ta však pohasla po dvou karlovarských brankách v rozmezí dvou minut. První vsítil Vachovec a hned nato se radoval z vedení 3:0, když se společně s Kverkou dostali do přečíslení dva na jednoho, které Vachovec sám nezakončil, ale ještě přihrál lépe postavenému spoluhráči, pro kterého už nebyl problém skórovat. Druhá třetina nabídla ještě Mladé Boleslavi šanci na snížení, když Vaněk dostal trest za hákování, ale svatyňi domácího brankáře příliš neohrozila. A tak se šlo do šaten po druhém dějstcí za stavu 3:0.

Začátek třetí části dohrávali energetici v oslabení, ale to zvládli více než dobře. Poté si Energie vytvořila tlak a Boleslav dvakrát faulovala. První přesilovku Karlovarští využít nedokázali, ovšem druhou proměnil po minutě a půl skórující Vaněk. Tím se však brankostroj domácích ještě nezasekl a v 57. minutě se mohl z druhé vstřelené branky radovat opět Vaněk. Hosté našli odpověď na Vaňkovu branku hned po necelé půlminutě, kdy čestný úspěch zaznamenal Hájek. Tento úspěch Boleslav pozvedl k zlepšené hře, což vyústilo ve snížení stavu na konečných 5:2 po brance Belaye.

Karel Mlejnek, trenér HC Karlovy Vary: "S výkonem v první třetině nejsem spokojený, ale naštěstí se kluci zvedli a výsledek 5:2 jen potvrzuje naší současnou dobrou formu.

Tomáš Hyka, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Byli jsme nedůrazní v souboji o kotouč. Tento tým můžeme dostat za soupeře v play-off, takže se musíme naučit jeho hernímu stylu."