15. 2. 2008

7:2

1:0, 4:1, 2:1

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 18. Lenc (Rys, Vrba), 31. Rys, 37. Koudela (Rys, Anděl), 40. Belay (Rys), 40. Hájek (Lenc), 52. Lenc (Protivný), 56. Babický (Vrba) - 28. Eis (Hybner, Rubeš), 51, Krpata (Merta). Rozhodčí: Neťuka - Špringl, Prokop. Vyloučení: 7:10, Žovinec a Eis (oba SPA) 5 + trest do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 123.

Will – Mozík, Švaříček, Vrba, Warneke, Příhoda, Anděl, Moucha, Arazim – Frolík, Škorík, Babiský, Belay, Kadaně, Jankovský, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Hyka, Lenc

Kocián (40. Bílek) – Grin, Koranda, Veselý, Moravec, Drvota, Švidra, Koževnikov, Vítek, Sovík, Hanták, Kniazev, Žovinec, Krpata, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Kejdana, Merta, Hybner

M l. B o l. – Play-off se kvapem blíží nejen v případě A-týmu, ale také například dorostenců. Ti Mladoboleslavští ho už mají více či méně jisté a nutno přiznat, že kdo viděl dnešní utkání proti pražské Spartě, musí uznat, že je to více než zasloužené. Středočeši na ledě prakticky po celých šedesát minut dominovali a svého soupeře v mnoha směrech přehrávali. Hráči v zelenobílých dresech ovládli hlavně konec druhé třetiny, kdy všechno s definitivní platností strhli na svoji stranu. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla potom již jen konečný rozsudek.

Od samého začátku byl k vidění rychlý a akční hokej. Hned po buly pálil od modré Sparťan Moravec, o pár vteřin později to na druhé straně zkoušela dvojka Babiský, Kadaně. I tak ale byla na obou mužstvech znát určitá rozvaha a snad i opatrnost. První oslabení utkání museli v šesté minutě hájit domácí, a ačkoli se Sparta držela v útoku, nečinilo jim to velké potíže. O necelé dvě minuty později se situace obrátila, byli to Pražené, kdo tentokrát musel hájit své teritorium. Nutno podotknout, že Boleslav měla z přesilovky více, zvláště střely Belaye a Koudely svištěly kolem hlavy sparťanského brankáře opravdu nebezpečně. Středočeši byli po většinu prvního dějství aktivnějším týmem, a proto šli také naprostou zaslouženě v 18. minutě, těsně po vypršení dvojnásobného oslabení hostů, do vedení. Boleslavští šli v přečíslení dokonce 3 na 1, přičemž v konečném znění se prosadil Radan Lenc.

Začátek druhé třetiny přinesl pořádný závar před oběma branami. Do perfektní příležitosti k vyrovnání se dostal ve 27. minutě Kniazev, kterému ale ani tři pokusy k dostrčení kotouče do brány nestačily. Určitou převahu ale Sparta v této fázi přeci jen měla a v polovině zápasu slavila vyrovnání. Na přihrávku z rohu si před bránou počíhal nikým nehlídán Stanislav Eis. Vyrovnané skóre ale na světelné tabuli nesvítilo ani tři minuty, když Jiří Rys poslal tak trochu kuriózním gólem do vedení opět domácí. Mladoboleslavský útočník totiž ve vlastním oslabení ujel hostující obraně, Kociána ale nepropálil v těchto situacích obvyklým způsobem. Kotouč totiž jen lehce nadhodil a ten poté Kociánovi vypadl z lapačky. Od 36. minuty hráli Boleslavští více než půlminuty dvojnásobné početní výhody. Tu sice přímo nevyužili, Ladislavu Koudelovi na modré ale stačila i klasická přesilovka, aby zvýšil už na 3:1. A další navýšení ze strany domácích přišlo ani ne o tři minuty později, kdy Kocián nedokázal vypíchnout puk Martinu Belayovi a ten již jen zavěsil. Sparta vyměnila strážce své svatyně, tomu se ovšem dostalo cejchu už po osmi vteřinách, které strávil mezi tyčemi od Davida Hájka.

Bylo toho málo, co mohla Boleslav ve třetí třetině ztratit a za čím spěchat. Hlavně proto se Sparta dostala k více pukům a přesně v 50. minutě zatažená domácí obrana i Will kapitulovali. V chaosu panujícím před bránou se nejlépe a nejrychleji zorientoval Ondřej Krpata a upravil na 2:5. Že se jednalo skutečně jen o úpravu, ukázal o necelé dvě minuty později Radan Lenc. Domácí naštěstí velmi rychle pochopili, že v útoku jim to svědčí mnohem víc a za nedlouho tak přidali další branku. Toni Babiský tak rozsvítil svým doklepem na časomíře na straně domácích ten večer pro ně nepochybně šťastnou sedmičku.