napsal Lukáš Chuchválek
HC VÍTKOVICE RIDERA

3:1

1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Krejsa (Bystroň, Kotásek), 31. Krejsa (Prčík), 60. Petr (Prčík) – 36. Jasečko (Polák). Rozhodčí: Sedlák – Bartoň, Veselý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Bartošák – Bystroň (A), Bialy, Kosina, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník (A), Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Macho, Skřipčák

Šatný – Moravec, Sypecký, Křepelka (A), Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Hasman, Polák (A), Hruška, P. Král, Haas, Strnádek, Plíšek (C)

<br />O s t r a v a - V pátek 13. prosince nastoupili dorostenci k venkovnímu duelu proti týmu Vítkovic, jež jsou momentálně nejlepším týmem kategorie. Bruslaři v zápase doplatili na hned první vyloučení, které v 8. minutě potrestal Josef Krejsa. Zatímco domácím se během ní povedlo gól vstřelit, Bruslařům o pár minut později nikoliv. Stav 1:0 pro Vítkovice platil do poloviny utkání, kdy se soupeř po dlouhé sérii nepřesností usadil v pásmu Boleslavi a Josef Krejsa znovu dal gól. Tentokrát však boleslavští dorostenci dokázali zareagovat a při následující přesilovce snížil po minutovém obléhání vítkovické branky <strong>Sebastian Jasečko</strong>. Pro Bruslaře to byla v zápase jediná branka, neboť překonat domácí obranu bylo velmi těžké. Vítkovice ubránily své hubené vedení až do samého konce, kdy Mladá Boleslav zkusila štěstí při hře bez brankáře. Sekundu před sirénou však prázdnou boleslavskou bránu trefil Dominik Petr. Vítkovice tak prodloužily sérii na osm vítězných utkání v řadě a Boleslavi se nepovedlo ji přerušit.