31. 1. 2020

9:3

1:2, 4:0, 4:1

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 19. Křepelka (Haas), 30. Moravec D.(Hruška), 34. Strnádek (Křepelka, Sluka), 38. Půček (Křepelka), 40. Moravec D. (Haas), 43. Haas (Peca), 46. Plíšek (Haas), 52. Plíšek (Jasečko, Haas), 54. Strnádek – 16. Wawrzkiewicz (Przybyla, D.), 19. Przybyla (Ramik), 42. Wawrzkiewicz (Przybyla, Ramik). Rozhodčí: Zeliska - Karda, Stanko. Vyloučení: 6:3, navíc Hlávka (TRI) 5+20. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1 1:2, 5:2, 5:3, 9:3.

Šatný (Hora) – Moravec T., Křepelka "A", Jasečko "A", Rajgl, Hrouda, Moravec D. – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Král, Haas "C", Strnádek, Plíšek

Halouzka (od 45. Klimek) – Andrle, Ročák, Žabka, Kyselý "C", Buják P., Buják D., Hrůzek – Pánek, Šotkovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla "A", Wawrzkiewicz, Ramik, Hlávka, Kašpárek "A", Procházka

M l . B o l. – V dalším kole extraligy dorostenců přijeli do Mladé Boleslavi hokejisté z Třince. Oceláři začali dobře a po první části zaslouženě vedli, jenže o osudu utkání rozhodla prostřední třetina. Po druhé periodě vedli Bruslaři o dvě branky a v posledním dějství domácí své dílo dokonali. Boleslav nakonec porazila Třinec poměrem 9:3 a připsala si důležité body do bojů o první příčky v tabulce ligy.

Domácí Bruslaři nevstoupili do utkání ideálně, protože jejich snažení kazily zbytečné fauly. Třinec však první dvě nabídnuté početní výhody nevyužil. Hosté se i přesto prosadili jako první, když Šatný neudržel Przybylovu střelu a k dorážce se první dostal Dawid Wawrzkiewicz, jenž tak otevřel skóre zápasu. Přesně dvě minuty po svém gólu putoval hostující útočník na trestnou lavici za sekání. Boleslavi se povedlo využít hned svou první přesilovou hru. Po rychlé kombinaci od modré zkusil štěstí Karel Křepelka a dokázal Halouzku překonat, takže po dvou minutách bylo srovnáno. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel, protože domácí obránce Jasečko usedl na trestnou po podražení soupeře a hosté svou třetí přesilovou hru zužitkovali. Jednalo se o sporný moment, který hned domácí trenéři reklamovali u rozhodčích a ti se dlouho radili. Konkrétně se řešil moment, kdy Šatnému ve skrumáži jeden z hráčů Ocelářů shodil masku. Branka byla nakonec uznána a Petr Przybyla se mohl radovat z úspěšné dorážky. Další gól už úvodní část nepřinesla, takže hosté o gól vedli.

Do prostřední periody vstoupili aktivněji domácí, kteří se tlačili dopředu a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Například v 23. minutě, kdy Haas vystihl rozehrávku obrany Třince, jenže sám před brankou neuspěl. Další dobrou šanci nevyužil Peca, jenž ujel po pravém křídle a svůj únik zakončil střelou do lapačky Halouzky. Přesně v polovině zápasu hráli Bruslaři ve výhodě a Hruška dokázal najít u levé tyčky osamoceného obránce Davida Moravce, který jen doklepl puk za záda gólmana Ocelářů. Třinečtí hokejisté se snažili znovu odskočit, ale ve 34. minutě si nepohlídali Matěje Strnádka, jenž od mantinelu zakončil přesně a Bruslaři vedli. V 37. minutě pak přišel rozhodující moment utkání. Zbytečný zákrok předvedl ve středním pásmu Hlávka, který nesmyslně srazil na zem Křepelku a jeho zákrok byl posouzen jako napadení. Pro hostujícího forvarda se jednalo o jeho poslední moment v dnešním střetnutí, protože musel odejít do kabin. Za necelou minutu už Bruslaři trestali, když Jan Půček ujel obraně a zakončil svůj únik kličkou na bekhend. Za další dvě minuty se podruhé trefil David Moravec a znovu to bylo do prázdné branky, protože skvělou přihrávkou se prezentoval Haas.

V poslední periodě museli Třinečtí začít znovu a podařilo se jim snížit a byl to znovu Dawid Wawrzkiewicz, jenž využil další nabídnutou početní výhodu. Oceláři se zdáli být zpátky v zápase, ale o minutu později navyšoval od mantinelu kapitán Bruslařů, Oskar Haas. Za dalších 145 sekund Haas přihrál před branku a Jindřich Plíšek upravil na 7:3. Jednalo se o poslední okamžik hostujícího gólmana Halouzky, kterého vystřídal Klimek. V 52. minutě se po vyloučení Procházky trefil podruhé v zápase Jindřich Plíšek. Poslední ránu uštědřil Ocelářům Matěj Strnádek, jenž odebral puk obránci hostí z hokejky a zakončil mezi betony Klimka. Desátý zásah domácí nepřidali, ačkoliv v oslabení projel celé hřiště Haas a jeho pokusu chyběly centimetry. Celkem domácí vstřelili 9 branek a došli si pro hladké vítězství.

Václav Pletka, BK Mladá Boleslav: Třinec na nás nastoupil a hrál agresivně. My jsme se nechávali vylučovat. Druhý gol byl sporný, ale to záleží na posouzení rozhodčího. My jsme si o přestávce řekli, co chceme hrát a zlepšili jsme pohyb. Soupeř začal faulovat a nám se dnes dařilo v přesilovkách. Kluci zápas odmakali a hráli dobře.

René Mucha, HC Oceláři Třinec: Měli jsme slušný vstup do utkání. Rozhodla druhá třetina v ní naše nedisciplinovanost a hlavně ten pětiminutový trest v posledních minutách druhé části. Třetí třetinu už domácí dominovali, ačkoliv jsme vstřelili branku, tak odskočili a zápas si už pohlídali. Gratuluji soupeři k vítězství, protože vyhrál zaslouženě.