Dorostenci nestačili na předposlední Přerov, prohráli s ním po nájezdech

napsal Vojtěch Drbohlav

2:3sn

1:1, 0:0, 1:1 - 0:0

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 1. Jasečko (Vochvest, Peca), 51. Haas (Plíšek) – 15. Kuncek (Brázda, Holík), 54. Šilhavý (Halík, Hradil), rozh. náj. Hradil. Rozhodčí: Zeliska – M. Svoboda, Stanko. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3sn.

Šatný – T. Moravec, Sypecký, Křepelka (A), Vochvest, Jasečko (A) – Hrouda, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Polák, Hruška, Král, Haas (C), Strnádek, Plíšek

Žurek – Kaprál, Koblížek, Svozil, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda (A), Kuncek, Halík (C), Hradil, Hyža, Mann, Toman, Šilhavý (A)

M l. B o l. – Dorostenci Mladé Boleslavi přivítali v sobotu po obědě na domácím ledě tým Přerova. Do vedení šli sice už po 49 sekundách, ale Zubři srovnali a celý zápas drželi víceméně gólově vyrovnaný. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, v nichž byli úspěšnější hosté, kteří si tak z města automobilů překvapivě odvezli dva body do extraligové tabulky.

Do zápasu vstoupili ideálně Bruslaři, kteří už po 49 sekundách hry vedli. Po Vochvestově střele dorazil vyražený puk do odkryté branky Sebastian Jasečko. Přerov hrál během úvodní dvacetiminutovky hned dvě přesilovky. První se mu nevydařila, z té druhé však už Moravané skórovali.

Mezi kruhy se napřáhl Lukáš Kuncek a nekompromisně zamířil pod víko Šatného branky. V závěru třetiny už se pak Bruslařskému klubu nedařilo dostat z vlastního pásma, Přerov držel puk poblíž gólmana Mladé Boleslavi. Do kabin se tak po 20 minutách hry šlo za smírného skóre 1:1.

První větší šanci ve druhé periodě měli Zubři. Ve 22. minutě se dostal před bránu Vladimír Brázda, ale povedeně proti němu zasáhl Oliver Šatný. Hosté hráli nedlouho poté další přesilovku, tu však nevyužili. Gólově se prosadit mohli i boleslavští dorostenci, jenže ve 29. minutě trefil Matěj Strnádek pravou tyč přerovské brány.

V závěru druhého dějství měli boleslavští hráči více ze hry, jenže Přerovští dobře napadali a do vyložených šancí Středočechy nepouštěli. V této třetině tedy gól nepadl a stav zůstával nezměněný 1:1.

Na začátku poslední třetiny dostali příležitost hrát přesilovou hru také Středočeši, jenže početní výhoda se jim nepovedla, domácí si nevytvořili skoro žádné šance. Další přesilovky už se domácím dařily lépe, góly z nich však nepadaly. Ve 46. minutě trefil Sebastian Jasečko od modré čáry tyč, obrovský tlak měli Středočeši o minutu později, kdy několikrát v krátkém časovém sledu vystřelili, jenže Přerov držel svými výkony gólman Petr Žurek.

Po chvíli se ale přeci jen boleslavští dorostenci dostali do vedení. Bruslaři vyhráli vhazování a bleskově po něm přesně zakončil kapitán Oskar Haas. Bylo to tedy 2:1. To však nevydrželo dlouho. Mladoboleslavská obrana nechala Zubrům poměrně dost prostoru a ti ze skrumáže za již překonaného gólmana znovu vyrovnali. Z levého kruhu se trefil Michal Šilhavý. Domácí se sice ještě v samotném závěru základní hrací doby snažili prosadit, Zubři však poměrně dobře bránili a vyhazovali puky.

Zápas tedy dospěl do pětiminutového prodloužení hraného tři na tři. V něm měli více šancí Boleslavští, nedokázali je ale zužitkovat. Nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž se Přerov trefil dvakrát, zatímco za domácí se prosadil pouze Karel Křepelka ve čtvrté ze sedmi nájezdových sérií. Přerov si tak z Mladé Boleslavi překvapivě odvezl dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující gól si připsal Radim Hradil.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Zápas se nám vůbec nepovedl. Neměli jsme nasazení a pohyb. Od druhé třetiny se to malinko zlepšilo, ale pořád to k optimu mělo hodně daleko. Pak jsme sice vstřelili gól na 2:1, jenže z naší hloupé chyby jsme si nechali dát na 2:2. Celý zápas byl z naší strany divný. Vyvrcholilo to v nájezdech, kde nás Oli (brankář Oliver Šatný - pozn. red.) podržel a my nejsme schopní dát z nájezdů gól. Máme bod, ale pro nás je to málo.