B tým uspěl na ledě Kralup a vyžádal si rozhodující zápas doma

napsal Adéla Kvapilová
HK Kralupy

4:8

1:1, 0:2, 3:5

Branky a nahrávky: 14. Cafourek (Verbík), 45. Verbík (Řehák, Cafourek), 47. Řehák (Kaprál), 53. Řehák (Cafourek, Kaprál) – 18. Protivný (Christov, Vondrlík), 36. Uřidil (Ficek, Tregl), 39. Zörkler (Hašlar), 43. Přenosil (Tregl), 48. Tregl (Uřidil), 49. Uřidil (Tregl, Mareš), 57. Mareš (Ficek), 57. Christov (Bílek, Franc). Rozhodčí: Petr Hruška — Petr Větrovský, Petr Doskočil. Vyloučení: 8:7, navíc Martin David (KNV) OT 10 min.- vražení na hrazení Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 421. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:8.

HK Kralupy

Exner (49. Kresta) – Prášek (C), J. Verbík, David, Cafourek, R. Verbík, Šarše – Řehák, Kaprál (A), Student, Hanžl, Háva, Soukup, Davídek, Roubal, Brandejský, Hampl

Mašek – Zvolenský, Bílek, Kadeřábek, Přenosil, Franc (A), Uřidil – Vaníček, Tregl, L. Zörkler, Protivný, Vondrlík (A), Christov (C), Mareš, Ficek M., Hašlar

K r a l u p y – Sobotní večer nabídl druhé čtvrtfinálové utkání Krajské ligy mužů Středočeského kraje mezi BK Mladá Boleslav B a HK Kralupy nad Vltavou. Jelikož první duel této série ovládly Kralupy v prodloužení 7:6, mohly také v tomto zápase sérii utnout. Počáteční gól vstřelil domácí <strong>Miloslav Cafourek</strong>, který po kombinaci se svými spoluhráči využil početní převahu. Do konce první periody se však Bruslařům zásluhou <strong>Michala Protivného</strong> podařilo srovnat. Od této chvíle kralovali na ledě hosté. V průběhu prostřední části po střelách <strong>Františka Uřidila</strong> a <strong>Lukáše Zörklera</strong> navýšili na 3:1. Závěrečné dějství přineslo gólové pohoštění. Nejprve za hráče v zelených dresech poupravil skóre <strong>Adam Přenosil</strong>. Následně se ale k moci dostal domácí mančaft, kterému se podařilo snížit na 4:3. Po dvou minutách bylo skóre znovu pozměněno, po brankách <strong>Dominika Tregla</strong> a <strong>Františka Uřidila </strong>bylo Boleslavským opět veseleji. Kralupům se sice podařilo překonat boleslavského gólmana ještě jednou, to ovšem už k většímu zdramatizování nepomohlo. Během 57. minuty padly ještě dvě branky, obě do sítě domácího celku. Tu první si na konto připsal <strong>Michal Mareš</strong>, o druhou se postaral kapitán <strong>Lukáš Christov</strong>. Mladá Boleslav tak ovládla čtvrtfinálový souboj v poměru 8:4, čímž vyrovnala sérii na 1:1. Rozhodující zápas se skuteční v neděli od 17 hodin v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně.