BK MLADÁ BOLESLAV

Divoký závěr zápasu s Třincem ovládla Boleslav

22. 1. 2021
napsal Adéla Kvapilová
BK Mladá Boleslav

3:2

0:0, 2:0, 1:2

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 36. Kousal (Flynn, Ševc), 39. Kousal (Najman, Flynn), 49. Kotala (Jääskeläinen, Ševc) – 44. Marcinko (Růžička, Hrňa), 48. Hrehorčák (Marcinko). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 15:16. Hity: 9:3. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

HC Oceláři Třinec

Štěpánek – Gernát, Doudera, Musil, Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Stránský, Vrána (C), Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, Hrňa – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Ramik

M l. B o l. – Bruslaři v rámci 38. kola přivítali po deseti dnech na domácí půdě Oceláře z Třince. Oproti předchozímu střetnutí se dějiny zápasu začaly psát až na konci prostřední periody, kdy se dvakrát prosadila Mladá Boleslav. Na počátku třetí dvacetiminutovky dvoubrankové vedení domácího mužstva vyprchalo. Na vyrovnávací branku ale Středočeši našli bleskovou odpověď, díky které slaví třetí výhru proti Třinci a berou tři cenné body.

Úvodní minuty zápasu měli ve své režii domácí, kteří se tlačili dopředu a několika slibnými pokusy testovali pozornost třineckého Štěpánka. Ten se musel ohánět hned ve druhé minutě, když od pravého kruhu nepříjemně pálil Jääskeläinen. Následně se do útoku drala druhá boleslavská formace, ale její tažení Jakub Štěpánek pokryl. Na opačnou stranu se tlačil Kovařčík, jeho přihrávku na jednoho ze spoluhráčů zablokoval bránící Bernad.

Těsně před polovinou počáteční periody si Bruslaři střihli početní převahu. Přestože nebyla špatně kombinačně sehraná, branka z ní nepadla. Nebezpečně měl nabito Bernad, po zásahu gólmana Ocelářů se k puku dostal ještě Stránský. Za třinecké barvy se pokoušel prosadit Gernát, avšak k teči se nedostal. V závěru prvního dějství působila aktivněji Mladá Boleslav, jejíž hokejisté přízemními střelami z ostrých úhlů prověřovali Štěpánkův postřeh. Ke kotouči se ale dostali i hosté a necelé tři minuty před sirénou se po dvou dělovkách Kundrátka od modré mohli dostat do vedení. Jelikož ani jeden celek gól nezaznamenal, skončila první dvacetiminutovka bezbrankově.

Na počátku prostřední třetiny působily oba mančafty nepřesně, a tak se hra začala kouskovat. Ve 27. minutě po nepřesné kombinaci Třince vyrazil do protiútoku osamocený Flynn a proti jeho střele vytasil Štěpánek beton. Hra se přesunula i před Krošelje, kde se o změnu stavu snažil Jaroměřský. Následný únik do obraného pásma Ocelářů řídila první boleslavská lajna, kde se po přihrávkách u kotouče objevil Bernad a střelou z první se pokusil o převrat.

Zhruba od poloviny této pasáže se drželi více na puku hosté, kteří nenechali domácího Krošelje vydechnout. Z mezikruží se tvrdou ránou prezentoval Martin Růžička. Ve 34. minutě se cpal k boleslavskému strážci Rodewald, avšak byl domácími beky odstaven. Skóre se nakonec přeci jenom otevřelo, ale na opačné straně. Ve 36. minutě vyslal Oscar Flynn nevinnou střelu od modré, kterou ještě těsně před Štěpánkem tečoval Pavel Kousal. Oceláři se vzápětí pokusili odpovědět. Po akci třineckého Marcinka tancovala černá pryž na brankové čáře, ale za Krošelja se nedostala. Necelé dvě minuty před koncem se radovali Bruslaři již po druhé. U kotouče se znovu nachomýtl střelec úvodní branky Pavel Kousal a trefou z mezikruží navýšil na 2:0. Jeho gól ale ještě rozhodčí konzultovali pomocí videa, protože došlo k posunutí branky, nakonec však branku potvrdili.

Hned ze začátku třetího dějství šli hosté do čtyř, avšak Středočeši ani z druhé početní výhody branku nevytěžili. Po jejím skončení se značně aktivněji prezentovali Oceláři. Zajímavou akci předvedlo duo Matěj Stránský – Martin Růžička, při které na druhého jmenovaného zívala poloprázdná brána. Slezané se ale nevzdávali a jejich píle se jim ve 44. minutě vyplatila. Tentokrát v oslabení figurovali Bruslaři, což byla pro třinecké draky příležitost, kterou hravě využili. Po dobře sehrané situaci se puk dostal k Tomáši Marcinkovi, který se nemýlil a rozvlnil síť za Krošeljem. Pár chvil na to musel boleslavský maskovaný muž opět zasahovat. V souboji s Petrem Vránou ještě obstál, ale na samostatný únik Patrika Hrehorčáka v oslabení byl už krátký. Hrehorčákova střela nejprve orazítkovala tyč, ale odrazila se za záda Krošelje, kde si ji jako první všiml třinecký forvard a zasunul mezi tři tyče.

Radost z vyrovnávací branky ale Třinci moc dlouho nevydržela, protože necelou minutu poté Bruslaři odpověděli. Jakub Kotala dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, přesnou střelou překonal Štěpánka a vrátil Mladé Boleslavi vedení zpět. Tlak Ocelářů se postupně stupňoval a k vyrovnání jim chybělo pouze štěstí, když je od gólu dělilo deset centimetrů. Možnost ke srovnání dostali Slezané necelé čtyři minuty před sirénou, když za katr po vyhození kotouče usedl Martin Ševc. Naskytnutou šanci ale hosté zužitkovat nedokázali. V závěru ještě Třinec okusil hru bez gólmana, ale to už branku nepřineslo, a tak Bruslaři potřetí v této sezóně slaví výhru nad Třincem a připisují si tři důležité body.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladé Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetina byla v dobrém tempu, měli jsme i hodně šancí, ale bohužel to bylo bez vstřeleného gólu. Ve druhé třetině byl paradoxně lepší Třinec, ale my jsme dali dva nádherné góly. Ve třetí třetině jsme si to ještě zkomplikovali, ale bylo klíčové, že jsme dokázali hned odpovědět a pak už to byl obětavý výkon od celého týmu. Je to cenné vítězství s těžkým soupeřem.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): První dvě třetiny jsme hráli špatně. Vůbec jsme neplnili herní plán, se kterým jsme do zápasu šli. Jediná třetí třetina snese nějaké měřítko. Srovnali jsme na 2:2, ale bohužel jsme hned inkasovali, takže veškeré momentum, které jsme v tu chvíli měli, se zbortilo.