BK MLADÁ BOLESLAV

Zápas se Spartou rozhodlo prodloužení, Bruslaři vezou z Prahy bod

24. 1. 2021
napsal Adéla Kvapilová, foto: Jan Beneš
HC Sparta Praha

3:2p

0:0, 2:1, 0:1 – 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 21. Košťálek (Sobotka, Tomášek), 35. Tomášek (Horák), 62. Řepík – 37. Dlapa (Šťastný, Jääskeläinen), 50. Lunter. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 6:4, navíc Šidlík (MBL) 10 min. za hrubost Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 20:31. Zblokované střely: 9:9. Hity: 4:4. Vhazování: 21:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2 – 3:2.

HC Sparta Praha

Machovský – Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Němeček, Kalina, Polášek, Jandus – Rousek, Sobotka, Řepík (C) – Kudrna, Horák, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

P r a h a – Nedělní odpoledne ve znamení duelu rivalů ze středních Čech. V pražské O2 aréně se v rámci 39. kola střetly celky HC Sparta Praha a BK Mladá Boleslav. Od úvodních minut hrála lépe Sparta, a právě také ona jako první otevřela skóre zápasu. Do konce prostřední pasáže ještě navýšila, avšak Bruslařům se díky trefě Dlapy podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Závěrečná perioda přinesla napínavou podívanou, ve které vyrovnával Lunter. O vítězi nakonec rozhodovalo prodloužení, ve kterém byla úspěšnější Sparta.

V lepším rozpoložení vyjeli do zápasu domácí sparťané, kteří se od úvodního buly prezentovali aktivněji a na Bruslaře doslova vlétli. Zajímavou šanci měl na hokejce Sukeľ, po něm Krošelje nadvakrát otestoval Vitouch. Hra plynula a tlak Sparty sílil. Blízko k úvodní brance mělo duo Řepík – Sobotka, ale žádný z aktérů se nakonec zakončit neodhodlal. Z řad Bruslařů prověřil pozornost staronový obránce Allen. Následně se snažila před gólmanem Pražanů čarovat třetí boleslavská formace, avšak Kousal číhající před brankou nedokázal kotouč tečovat za záda Machovského. Na opačné straně ukázal svou zručnost Rousek, který prošel až před Krošelje, ale na mladoboleslavského gólmana nevyzrál.

Těsně po polovině úvodní dvacetiminutovky se před sparťanského brankáře dral Jääskeläinen, jenže jeho pokud Machovský vytěsnil pravým betonem. Následovala i první početní převaha utkání, kterou si zahrála Mladá Boleslav. Přestože hosté kombinovali, chybělo přesné zakončení. Dokonce se na výlet ke Krošeljovi vydali Pech a Buchtele, ale překvapit oporu Bruslařů nedokázali. Minutu před sirénou se provinil Dlapa, čímž nabídl přesilovou hru pro domácí. Nebezpečně postával u pravé tyče Horák, ale přehodit puk přes betony boleslavského brankáře nedokázal.

Druhé dějství začalo lépe pro domácí, kteří ještě z předchozí periody dohrávali početní převahu. Tu nakonec necelých dvacet vteřin před jejím vypršením zužitkovali. Nápřah Jana Košťálka od modré zaplul až za Krošelje, jenž měl zakrytý výhled. Posléze se sparťané pokusili o branku další, tentokrát neúspěšně. Na své si přišli i Bruslaři, když Kotala nabíjel před klec Šťastnému, který letící touš minul. Během následné přesilové výhody mířil Zbořil na vzdálenější tyč, ale rána mu nesedla, a tak zaplachtila pouze kolem brankové konstrukce.

Sparta oba početní neduhy ubránila a následně uzamkla Bruslaře v pásmu. Ve 35. minutě šli Bruslaři do čtyř, co se jim i tentokrát vymstilo. Z mezikruží vyslal střelu do horní části klece David Tomášek, čímž poslal Spartu do dvoubrankového vedení. Mladá Boleslav se ale nevzdala a necelé dvě minuty po inkasování našla na gól Pražanů odpověď. Obránce Ondřej Dlapa vystřelil od pravého mantinelu a jeho rána zamířila pod víko vzdálenější tyče. Bruslaři ještě v závěru obsadili útočnou část, ale vyrovnat už nedokázali.

Na počátku závěrečné pasáže málem domácí po akci Sobotky odskočili, boleslavský maskovaný muž si ale kanonýra sparťanů pohlídal. Následné minuty byla vidět touha Bruslařů na srovnání. O to se pokoušel Zbořil, po něm Bernad, ale ani jeden nebyl úspěšný. Ve 46. minutě se dostavily emoce, když došlo k pěstnímu souboji Pecha a Šidlíka. Oba borci si po šarvátce šli odpykat trest za hrubost. Slibnou šanci si na hokejce následně vytvořil Kotala, který ujížděl sám na gólmana, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Machovského oblafnout.

Radost z vyrovnání se na stranu Středočechů přeci jenom dostavila. Na sklonku 50. minuty se po chybě Janduse rozjel proti Machovskému Mário Lunter a s klidnou hlavou překonal Machovského. Vyrovnávací branka Bruslaře nabudila a začali se více drát dopředu. Hrbas se svou ránou pokusil překvapit Machovského, ale neuspěl. Na opačnou stranu ujížděl Sobotka, jenž byl zastaven defenzívou hostí. Těsně před vypršením času se o převrat snažil Jääskeläinen, ale nebyl úspěšný. Jelikož šedesát minut o vítězi nerozhodlo, přesunul se zápas do prodloužení.

Nastavená pětiminutovka začala velmi opatrně. Nakonec se ale z bonusového bodu radují po úniku Michala Řepíka hosté. Pro Bruslaře tak pokračuje prokletí pražské O2 arény a musí se spokojit s bodem.


Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): Čekali jsme velice náročný zápas, což se potvrdilo. Myslím si, že Boleslav byla od poloviny zápasu lepším týmem. My jsme si pomohli v přesilových hrách, díky kterým se nám podařilo utkání dotáhnout do prodloužení. Skvěle zachytal náš brankář, který nám dal šanci na vítězství. Za dva body jsme samozřejmě moc rádi. Nyní máme delší pauzu, věřím, že dobře potrénujeme a budeme úspěšní.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Sehráli jsme těžké utkání proti velice kvalitnímu soupeři. Prvních deset minut to od nás nebyl příliš dobrý výkon, Sparta měla více ze hry. Naštěstí nás podržel brankář. První třetina skončila nerozhodně, což bylo pro nás velmi důležité. Od druhé části jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale bohužel jsme inkasovali dva góly v oslabení. Pro nás byl nesmírně důležitý kontaktní gól na 1:2. Ve třetí třetině jsme po zásluze dotáhli zápas do prodloužení, ve kterém soupeř potrestal naši chybu. Jeden bod není špatný.