Dorostenci otočili zápas v Litvínově a zvítězili po prodloužení

napsal Vojtěch Drbohlav
HC VERVA Litvínov

3:4p

1:1, 2:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 16. Bednařík (Beran), 32. Beran (Tůma, Zetek), 33. Šprynar (Postl, Čech) – 13. Vítek (Polák, Tůma), 24. Polák (Tůma), 56. Vlach, 64. Polák. Rozhodčí: Petružálek – Bublová, Janíček. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4pp.

Ešler – Vyhlídal, Filip, Hora, Kuchař (A), Zetek, Werner (C), Bystřický – Šprynar, Postl, Čech – Tůma, Beran, Bednařík – Bár, Špaček, Pačan – Tůma

Král – Moravec, Sypecký, Vochvest (C), Hlinský, Halman, Vlasák, Tůma – Hasman, Hradec, Pavlík – Hrouda (A), Polák (A), Hruška – Lisler, Vítek, Gron – Vlach, Hart

M l. B o l. – Povedený zvrat utkání se v sobotu večer podařil boleslavským dorostencům v Litvínově. Bruslaři tam ještě necelých pět minut před koncem základní hrací doby prohrávali o gól. Podařilo se jim ale nejen srovnat, zápas totiž otočili v prodloužení. Ze Podkrušnohoří tak Středočeši vezou dva body.

V první třetině začali lépe hosté, kteří si vytvořili několik šancí. Skóre se otevřelo ve třinácté minutě, když dobře chytajícího Ešlera překonal z dorážky Jakub Vítek. Litvínov byl ze začátku opatrný, poté však dostal příležitost v podobě trestného střílení Ondřej Zetek, ke smůle Litvínova však neproměnil. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, s přispěním štěstěny se v 16. minutě prosadil Jakub Bednařík - 1:1.

Druhou třetinu opět začali lépe hosté, když Vojtěch Polák z první propálil Ešlera a vrátil Mladé Boleslavi vedení. Poté už měli hlavní slovo domácí dorostenci - nejdříve se Litvínov blýskl skvěle ubráněnými hrami ve čtyřech, poté mladoboleslavského Krále prostřelil Vít Beran. O 17 sekund později se skóre opět měnilo, když Jan Šprynar dostal od Postla pěknou přihrávku do jízdy, vymíchal Krále a dokonal rychlý litvínovský obrat - 3:2.

Třetí třetina se povedla spíše Mladé Boleslavi. Individuální chyby domácích nejdříve hasil Ešler, jednou litvínovského brankáře zachránila tyč. Čtyři a půl minuty před koncem dokázali hosté srovnat po vlastním gólu Litvínova, branka byla připsána Andreji Vlachovi.

Následovalo prodloužení, ve kterém Litvínov nedokázal využít přesilovou hru. Rčení 'nedáš, dostaneš' zafungovalo i tentokrát, necelou minutu po srovnání hráčských stavů na hřišti ujel osamocený Vojtěch Polák, který tentokrát nedal Ešlerovi žádnou šanci, a vystřelil tak dva body pro dorostence Mladé Boleslavi.

Radek Mrázek (HC Litvínov): První třetinu se nám nepovedlo navázat na výkon v Chomutově, bylo to bez pohybu, bez nasazení. Ve druhé třetině jsme nastoupili jako jiné mužstvo, povedl se nám obrat. Bohužel, v závěru jsme předvedli dvě hrubé chyby a soupeř nás potrestal. Je to škoda, protože kluci ukázali, že i s takovýmhle soupeřem mohou hrát."

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Nebyli jsme spokojeni se vstupem do zápasu, nebylo to optimální, ale shodou okolností jsme se dokázali dostat do vedení. Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná, propadali jsme, ztráceli jsme kotouče. Ve třetí třetině to byl úplně jiný výkon, hráči dodrželi to, co jsme si řekli v kabině. V prodloužení jsme pak měli štěstí, že jsme nedostali gól v oslabení, ale nabídla se nám tam šance na samostatný únik, který jsme využili a jsme rádi, že si odvážíme dva body.