napsal Adéla Kvapilová

4:2

2:0, 2:2, 0:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 1. Král (Polák, Moravec), 13. Polák (Hlinský, Hamršmíd), 24. Polák (Král), 27. Polák – 24. Fiala (Plos), 31. Fiala (Kříž, Plos). Rozhodčí: Pastier – Zmeškal, Brož. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Král J. – Moravec T., Sypecký, Vochvest (C) Hlinský, Halman, Vlasák, Tůma – Šachl, Hasman, Pavlík, Hamršmíd, Hrouda, Polák (A), Hruška (A), Král P., Vítek, Gron, Vlach

Vopravil – Patzelt (C), Cibulka, Meisel (A), Dvořák, Culek (A), Ehrenberger – Janata, Vyhlídko, Hrabčák, Pérez, Fiala, Kříž, Leden, Plos, Jobek, Vološín

M l. B o l. – Regionální derby nebo také souboj šelem. Tak by se nechala nazvat dohrávka 3. kolo Extraligy dorostu mezi domácími Bruslaři a Bílými Tygry. Domácí od počátku panovali, a i přes gólově divokou druhou třetinu dovedli zápas do vítězného konce. O tři boleslavské góly se postaral Vojtěch Polák, který tak vystřílel výhru 4:2 nad Severočechy.

Úvodní dějství patřilo Bruslařům. Skóre se otevřelo hned v první minutě, kdy se do protiútoku dostalo boleslavské trio Polák – Moravec – Král. Polák vyslal přihrávku na Patrika Krále, který si pohrál s Vopravilem a prostrčil mu kotouč mezi betony. Po inkasované brance Liberce se hra přesunula před domácího gólmana. Bílí Tygři doslova uzamkli obranné pásmo Mladé Boleslavi, ale překonat Krále se jim nepodařilo. Na opačné straně měl zajímavou šanci na holi Král, ale tentokrát jeho blafák soupeře v masce nerozhodil. I přes rostoucí tlak Liberce se z druhé branky v zápase radovali Bruslaři. Vojtěch Polák se nejlépe zorientoval v závaru před Vopravilem a dopravil kotouč za jeho záda. V závěru periody pohrozil Fiala, ale skóre už změnit nedokázal.

Do prostřední části nastoupili lépe hosté. Na tabuli svítil čas 23:05, když se k odraženému kotouči dostal Samuel Fiala a zakončil do poloodkryté klece. Tygry ale radost velmi rychle přešla. Neuplynula ani minuta od jejich snížení a už Vopravil opět lovil puk ze své sítě. Střelecký pokus Patrika Krále od modré byl neúspěšný, avšak u vyraženého kotouče se nachomýtl Vojtěch Polák, který kličkou poslal černou pryž přesně tam, kde liberecký gólman chyběl.

Tímto ale působení šikovného útočníka nekončilo. Ve 27. minutě dovršil již zmiňovaný Vojtěch Polák při individuální akci hattrick. Proklouzl obranou Severočechů až k Vopravilovi, kterého překonal nenápadnou střelou po zemi. Bruslaři mohli v následné hře skóre ještě navýšit. Meisel se dopustil faulu na Hamršmída, za který sudí nařídili trestné střílení. Ovšem to boleslavský hráč s číslem patnáct neproměnil. Liberečtí se i přes nepříznivý stav drali dopředu, což se jim nakonec v polovině duelu vyplatilo. Plos nahazoval od levého kruhu na Krále, ten střelu vytěsnil, avšak na dorážku Samuela Fialy byl už krátký. Po druhé siréně se odcházelo do kabin za stavu 4:2 pro domácí.

Poslední dvacetiminutovka nabídla snažení libereckých mladíků o změnu skóre. Z mezikruží prověřoval Krále Dvořák, následně se o převrat pokusil Kříž, ale ani jeden z aktérů boleslavského maskovaného muže nezdolal. Dobře si počínal Plos, jeho dělovka našla místo v lapačce Krále. Na druhou stranu uháněl Hrouda, nakonec ani on gólový úsměv nevykouzlil. Liberec i přes závěrečný tlak v útočném pásmu nedokázal najít správný kód na dobytí Královy svatyně. Bílým Tygrům nepomohlo ani odvolání brankáře v poslední minutě hry, a tak se z vítězství 4:2 a tříbodového zisku mohou radovat domácí dorostenci.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi za tři body, které jsme získali. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Kluci oproti předchozímu zápasu, ve kterém jsme měli chyby v obranném pásmu, makali od začátku na 100 %. Jsem rád, že si to vzali za své a odmakali to až do konce."

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec):V první třetině bylo z naší strany vidět, že jsme 14 dní nehráli. Ve druhé už se to trochu zvedlo, třetí část nebyla špatná. Škoda nevyužitých šancí a přesilovek. Boleslav většinu nabídek potrestala, my bohužel ne. V závěru jsme ještě nějaké šance měli, ale nedotlačili jsme je tam. Mladá Boleslav zaslouženě vyhrála."