napsal Vojtěch Drbohlav
Piráti Chomutov

1:3

0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 35. Kulich (Jurak) – 19. Haas (Snášel), 25. Dlask (Závora), 53. Závora (Moravec, Dlask). Rozhodčí: Sýkora – Belko, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Bajgar – Houdek (A), M. Pöschl, Ludvík, Ferbas (C), Klapka, Matějka – Králíček, Šugár, Kulich (A), Jurak, Svoboda, Benda, Spudich, J. Pöschl, Vyroubal, Pavlák, Döring

Šatný – Sýkora (A), Vacík, Moravec, Jasečko, Rudolph (C), Křepelka, Filip – Broš, Závora (A), Szturc, Snášel, Dlask, Půček, Mežnar, Haas, Hašlar, Šíma, Plíšek

Ch o m u t o v – Boleslavští junioři měli na víkend původně plánovaný úplně jiný program – doma měli sehrát dva domácí zápasy. Kvůli karanténám dvou soupeřů však své plány nakonec museli změnit a v sobotu odjeli do Chomutova, kde předehráli s domácími zápas, jenž měl být podle plánu sehrán až v lednu. Bruslařům se v Chomutově dařilo a prakticky celý zápas měli pod kontrolou. Ze severozápadních Čech tedy junioři odjíždějí se třemi body.

Mladé Boleslavi se zápas v Chomutově vydařil lépe než svému soupeři. Již od prvního dějství byli Středočeši aktivnější. To se jim podařilo stvrdit rovněž gólem, díky němuž se dostali do vedení v závěru první třetiny. Mladou Boleslav poslal do vedení 1:0 krásným gólem Oskar Haas. Ten využil zaváhání chomutovské obrany a překonaného brankáře. Ačkoliv byl Haas už za bránou, stejně se mu podařilo hokejkou šikovně puk za čáru dostat. Do kabin se tak odcházelo za těsného vedení pro Bruslaře.

Hned na začátku druhé třetiny měli výraznou šanci domácí. Ti hned několikrát doráželi u ležícího brankáře Šatného, vstřelit gól se však Pirátům nepodařilo. Mladé Boleslavi se v úvodu druhého dějství moc nedařilo, na což reagoval také hlavní trenér Bruslařů a vybral si oddechový čas.

Ve 25. minutě však Středočeši vedli už o dva góly. Po pravé straně ujel Tomáš Dlask a z kruhu se mu podařilo nasměrovat kotouč pod břevno chomutovské branky. Boleslavští měli šance i dál, další branky z nich však prozatím nevstřelili. Naopak se prosadili domácí. V pravém kruhu nedokázal Moravec dostat puk z pásma, čehož využil Jiří Kulich, který puk zachytil a prostřelil Olivera Šatného. Bylo to tedy 1:2 z pohledu Pirátů.

Ve třetí třetině měla obě mužstva k dispozici několik přesilových her. Z nich však padl jen jeden gól, a to v 53. minutě. V levém kruhu si Piráti neohlídali Jana Závoru, který se napřáhl a i s pomocí několika stínících hráčů překonal Bajgara v chomutovské bráně.

Domácí se snažili s výsledkem zápasu ještě něco udělat, v závěru třetiny hráli dokonce dvojnásobnou přesilovku, když odvolali brankáře. Na zvrat už to ale nestačilo, a tak Mladá Boleslav veze z Chomutova tříbodové vítězství 3:1.