BK MLADÁ BOLESLAV

B-tým v okleštěné sestavě odstartoval sezónu prohrou s Čáslaví

12. 9. 2020
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

2:5

1:2, 1:0, 0:3

Hokejový klub Čáslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Mareš (Franc, Zörkler), 38. Ficek Milan (Mareš) – 2. Ježek (Křišťan, Janata), 11. Svoboda L. (Pipek M.), 41. Křišťan (Kraučuk), 50. Janata (Křišťan), 58. Pipek M. (Sladký). Rozhodčí: Plášil – Karli, Labuta. Vyloučení: 7:8, navíc Janata (CSL) 10 minut za nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

BK Mladá Boleslav

Kmec – Bílek O., Filip, Zvolenský, Franc – Rudolph, Rovný, Mareš, Christov, Vaníček, Kredl, Zörkler, Ficek, Černík, Čermák

Hokejový klub Čáslav

Novák – Janata, Šlejtr, Lang, Kůrka, Bílek F., Špelda, Kulhánek, Svoboda L. – Křišťan, Maras, Sladký, Ježek, Krpata, Pipek T., Borovanský, Pipek M., Vlach, Kraučuk, Barbora

M l. B o l. – Rezerva Bruslařů pod taktovkou nového trenéra zahájila novou sezónu Krajské ligy Středočeského kraje proti silnému týmu z Čáslavi. Po dvě třetiny byli domácí borci spolu s hosty navzájem vyrovnanými soupeři, ale v posledním dějství se projevil nepoměr počtu hráčů na soupisce a Čáslav si i díky rychlé brance v úvodu vybudovala výhodu, ze které těžila až do konce utkání.

Zápas začal dost zostra a diváci, mezi kterými bylo kromě zhruba stovky příznivců boleslavského béčka i asi dvacetičlenná skupina čáslavského kotle, si mohli vychutnat bláznivou druhou minutu. V ní byl nejprve vyloučen domácí Christov, ale po vhazování Bruslaři hned ujeli ve dvou svému soupeři. Sice nezakončili do branky, ale v následující akci po buly před Čeňkem Novákem to zahráli skvěle a Michal Mareš ve vlastním oslabení otevřel skóre. Z tohoto vedení se ale domácí celek neradoval dlouho, neboť soupeř přidal a přesilovku, jež by leckdo považoval za ztracenou, dokázali přetavit ve vyrovnávací gól, o který se postaral o 18 vteřin později Martin Ježek. To vybudilo soupeře k větší aktivitě a Matěj Kmec se měl co ohánět, aby nápor hostů zvládl. Čáslav později hrála další přesilovou hru, a opět si zahrávala, neboť podcenila Lukáše Zörklera, jehož jedovatá střela tak tak neskončila v síti za Novákovými zády. Dvě sekundy po skončení přesilové hry ale Čáslav udeřila ve stylu nedáš-dostaneš. Ve zmatku před Kmecem se nejlépe zorientoval Ludvík Svoboda a uklidil kotouč za gólmanova záda. Do konce třetiny se snažili Bruslaři vyrovnat, jenže jim nebylo přáno a do kabin se odcházelo za stavu 1:2.

Na začátku druhé třetiny si oba celky navzájem vyměnily signály, jejichž význam dobře odhadla obrana druhého týmu a bezprostřední ohrožení branky z toho ani jedna strana nepřipustila. Znovu se vylučovalo a začala houstnout atmosféra ze zákroků na hraně, kdy sudí nechali volně plynout hru, ale později už vylučovat museli. Poprvé v zápasu si zahráli v početní výhodě i domácí, avšak prováhali své šance statickým pojetím, čehož by býval využil soupeř, kdyby neměl své hráče unavené dlouhým bráněním. Atmosféra na ledě nadále houstla, z čehož vznikl drobný konflikt mezi právě vylučovaným Janatou a jedním z boleslavských hráčů, který vyústil v trest za nesportovní chování. Krátce nato dostala Boleslav příležitost zahrát si v pěti proti třem, ale trestuhodně ji zmařili. Nemuseli však smutnit, neboť ve 38. minutě nabuzený Milan Ficek spatřil mezeru v postavení brankáře a od kruhu ho propálil, čímž vyrovnal na 2:2. Na konci třetiny ještě vzniklo drama, když Jan Sladký se spoluhráčem ujel do brejku a netrefili prázdnou bránu. Půl minuty před sirénou neproměnili ani nařízené trestné střílení.

Svou dávku štěstí si však domácí celek vybral na konci druhé třetiny a na tu třetí již žádná nezbyla. Už po 13 sekundách po návratu na led to nejprve čáslavský Kraučuk zkusil od pravého kruhu, ale jeho spoluhráč Radim Křišťan se včas dostal k odraženému kotouči a zametl ho do sítě. Z této studené sprchy se snažili tým oklepat Zörkler s Marešem, když ujeli při vlastním oslabení, jenže nevyzráli na Nováka. Snažil se i Maxmilián Filip, který si udělal výlet z obrany do útoku a nepovedlo se mu u pravé tyče čáslavské branky zavěsit pod víko. Pak v 50. minutě udeřil zase soupeř. Nejprve Kůrka těsně minul tyč Kmecovy brány, avšak jeho spoluhráči vybojovali puk zpět a Ladislav Janata si už jen vychutnal po vyšachování obrany čtvrtou branku svého týmu. Z tohoto úderu se již Bruslaři nedokázali vzpamatovat, navíc se začala projevovat osekaná sestava. Uvadl i obraz hry, který byl značně rozkouskovaný. Ten okořenili krátkou bitkou Rovný s Krpatou a zatímco dotyční seděli na trestné lavici, našel v 58. minutě Jan Sladký po obehrání soupeře ve středním pásmu skvěle Martina Pipka, jenž zavěsil kotouč do horní části Kmecovy branky. První tři body v Krajské lize tedy putovaly na jih.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar (BK Mladá Boleslav B): Čáslav byla pro nás těžký soupeř, co víme z minulé sezóny. Naše sestava byla taková, jaká byla. Prostě jsme se nesešli v optimální sestavě, bych řekl, máme až čtyři či pět hráčů zraněných. Ale musím říct, že jsme podali dobrý a houževnatý výkon. Kluci bojovali, až v těch posledních deseti minutách tam padly góly po našich chybách. To nás teda mrzí, ale myslím si, že jsme odehráli slušný zápas.