BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští hokejisté porazili Karlovy Vary

3. 10. 2021
napsal Vojtěch Drbohlav
BK Mladá Boleslav

3:1

0:0, 1:0, 2:1

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 39. Bičevskis (Eberle, Dufek), 44. Kotala (Kelemen, Pýcha), 45. Kousal (Lunter, Najman) – 49. Redlich (Plutnar, Parkkonen). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 621. Střely na branku: 51:16. Zblokované střely: 15:9. Hity: 10:11. Vhazování: 40:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Moravec – Kelemen, Fořt, Šťastný – Lunter, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)

HC Energie Karlovy Vary

Novotný – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), Havlín, Hanousek, Rohan – Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, Beránek – Koblasa, Kracík, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C)

M l. B o l. – Na góly si diváci ve ŠKOENERGO aréně museli tentokrát poněkud počkat, ale nakonec padly hned čtyři a tři z nich do branky soupeře. Boleslavští na domácím ledě přehráli karlovarskou Energii 3:1 a ziskem dalších třech bodů si upevnili svou pozici na předních příčkách extraligové tabulky.

Aktivněji začali domácí, kteří měli v prvních minutách hned několik šancí. Po zakázaném uvolnění Bruslařů zahrozili také Západočeši, ale Jaroslav Kracík si vylámal zuby na Janu Růžičkovi. Po chvíli zatlačili soupeře znovu Středočeši, ale Martin Pláněk nadvakrát neuspěl, Filip Novotný měl na jeho střely velmi dobrý výhled.

Mladá Boleslav měla k dispozici přesilovou hru, v ní si však počínala velmi špatně. Energie zhruba její polovinu byla ve vlastním útočném pásmu, Bruslaři dokonce nechali před brankou samotného Ondřeje Beránka, který dostal dobrou přihrávku, tváří v tvář brankáři však s touto jedinečnou pozicí nenaložil ideálně a puk za Růžičkova záda neprocpal. V dalším zbytku první třetiny na ledě dominovali Boleslavští. Ti měli nespočet gólových šancí, přesto se ani z jedné neprosadili. O mnohém vypovídala také statistika střel na branku po první třetině. Bruslařům na vstřelení branky nestačil ani poměr střel 20:3.

Na začátku druhého dějství měla Energie k dispozici početní výhodu. V ní si sice vytvořila několik zajímavých příležitostí, domácí se však zvládli ubránit. Bruslaři se mohli dostat do vedení, když dostal před částečně odkrytou branku puk Mário Lunter, který byl osamocený. Než však stačil vystřelit, Filip Novotný se rychle proti jeho střele přesunul. Po Dlapově faulu hráli čtyřminutovou přesilovku domácí. Od modré vystřelil Filip Pýcha a Jakub Kotala byl před napůl odkrytou brankou. Střela však mladoboleslavskému útočníkovi moc nesedla a puk netrefil ideálně. Boleslavští tak nedokázali využít ani tuto čtyři minuty dlouhou početní převahu.

Bruslaři ve 33. minutě vsítili gól zásluhou nováčka Tomáše Fořta. Dosažen byl ale vysokou holí, a tak hlavní rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa rozhodl, že branku neuzná. Pokračovalo se tedy dál za bezbrankového skóre. Necelé dvě minuty před koncem druhého dějství měli diváci ve ŠKOENERGO Aréně první příležitost oslavit gól. Do vedení se dostali Bruslaři, když se z dorážky u levé tyče prosadil lotyšský útočník Maris Bičevskis - 1:0.

Ve 43. minutě měl slibnou příležitost boleslavský Pavel Kousal, který z prostoru mezi kruhy vystřelil. Brankář Filip Novotný však na kotouč viděl a se střelou si poradil. Následně hráli Bruslaři přesilovku, jež využili. Po střele zhruba od modré čáry poskakoval puk v brankovišti. Toho využil Jakub Kotala, který jej lehce tečoval za záda dezorientovaného Filipa Novotného. Boleslavští hokejisté tedy vedli 2:0. Za několik málo sekund se diváci v mladoboleslavské aréně radovali znovu. K brankáři si najel Pavel Kousal, jenž úspěšně namířil puk do šibenice a zvýšil na 3:0.

Domácí však byli dál při chuti, zatímco energetici působili opařeně. Ve 48. minutě byli Středočeši opět blízko skórování, a to v momentě, kdy Mário Lunter střelou z levého kruhu trefil tyč karlovarské branky. O minutu později zahrozili hokejisté Karlových Varů. Nejprve si proklestil cestu přímo až ke gólmanovi Tomáš Vondráček, kdy ale branku nevstřelil. Zároveň byl také faulován, takže energetici pokračovali v tlaku a byli ve výhodě. Signalizovanou výhodu a hru v šesti využili. Po střele od modré čáry tečoval puk za Růžičkova záda Tomáš Redlich. Energii se tedy podařilo snížit na 3:1 z pohledu domácích.

Tlak Mladé Boleslavi pokračoval i dál. V 52. minutě byl blízko vstřelené brance Adam Jánošík, když po jeho střele od modré čáry zazvonilo břevno karlovarské brány. S ubývajícím časem se začala hra více otevírat a karlovarští hokejisté se dostávali do některých brejků. Těch však nebylo moc a výraznější šance z nich nebylo. Domácím se naopak podařilo držet hru prakticky až do závěrečných sekund kolem karlovarské branky, a tak se energetikům již nepodařilo zápas zdramatizovat. Z boleslavského ledu tak Západočeši odjeli s prázdnou.


Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Od začátku zápasu jsme šli trpělivě za třemi body. Jsme rádi, že nám to tam do konce druhé třetiny padlo. Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Narazili jsem na velmi silného soupeře. Řekl bych, že Boleslav byla v zápase lepší, měla lepší pohyb, byla silnější v soubojích a zaslouženě vyhrála. Vidím dva klíčové momenty: Jedním z nich byla lehká branka na konci druhé třetina, která nás trochu vyvedla z role. Potom to byla naše nedisciplinovanost, udělali jsme spoustu zbytečných faulů a dali jsme domácím velký prostor v přesilových hrách, což nás stálo spoustu sil, které nám na konci chyběli k tomu, abychom se zápasem stihli něco udělat.