BK MLADÁ BOLESLAV

Ze Zlína veze Boleslav tříbodový zisk, Růžička si připisuje první nulu

8. 10. 2021
napsal Lukáš Chuchválek
PSG Berani Zlín

0:4

0:2, 0:0, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Kelemen (Šťastný, Fořt), 6. Stránský (Eberle, Bičevskis), 50. Kotala (Kelemen), 56. Najman. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Malý, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 290. Střely na branku: 27:36. Zblokované střely: 13:12. Hity: 13:6. Vhazování: 19:31. Průběh utkání: 0:4.

PSG Berani Zlín

Kašík – Žižka (A), Němec (A), Trška, Gazda, Novotný, Černý, Dluhoš – Mikúš, Hejcman, Vopelka – Okál, Honejsek, Šlahař – Karafiát, Zbořil, Flynn – Köhler (C), Sedláček, Sebera

BK Mladá Boleslav

Růžička – Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Moravec – Kelemen, Fořt, Šťastný – Lunter, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Raška – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)

Z l í n – Na zápas 12. kola Tipsport extraligy zajížděli Bruslaři na led posledního celku tabulky PSG Berani Zlín. Proti Boleslavi nastoupili i oba hráči, kteří na Moravu odcestovali nedávno na hostování do konce sezóny, tedy Flynn a Zbořil. Avšak pro Středočechy to byl celkem snadný a povedený zápas, v kterém stačilo čekat na chyby soupeře, jež nevyhnutelně přicházely. To se povedlo v 5. a 6. minutě, kdy odskočili slepenými góly na dvojbrankové vedení, které vydrželo až skoro do konce, kdy v posledních deseti minutách ještě přidali další dva.

Na začátku museli Bruslaři odolávat náporu domácích, který Jan Růžička ustál a uspěl i proti Mikúšově šanci. Zajímavou šanci měli ševci ve 3. minutě, když se Gazda dostal až k Růžičkovi a zblízka proti němu neuspěl. Akci přerušila posunutá brána a v 5. minutě úvodní snahu Zlína utnul pěkným gólem z předbrankového prostoru Miloš Kelemen při vůbec první útočné akci Boleslavi. O minutu a půl později pěknou souhru, kterou zahájil Bičevskis posunutím kotouče na hráče před sebe, uklidil u pravé tyče bez nejmenších potíží nekrytý Jan Stránský do prázdné branky. Nepříznivý vývoj pro Zlínské reflektoval jako první Oscar Flynn, který využil chyby v boleslavské obraně a objížděl brankáře, aby našel volný prostor k zasunutí kotouče, ale Růžička byl na něj připraven.

Aspoň si Flynn došel pro faul. V přesilovce domácích byli naopak nebezpečnější spíše Bruslaři. Zlín to zkoušel dál i po srovnání počtu hráčů na ledě a nebyl úspěšný, neboť vázla koncovka a přesnost přihrávek, zatímco Boleslavi stačilo stejně jako u úvodních dvou branek čekat na chyby soupeře. Tři minuty před odchodem do kabin zahrozil Adam Raška, jehož ránu tečoval nepříjemně Valentine Claireaux. V závěru třetiny hrál Zlín druhou přesilovou hru a nebezpečná v ní byla opět spíše Boleslav, zvláště Mário Lunter, jenž měl na hokejce třetí branku, jenže neuspěl. Šlahař se naproti dostal do dobré palebné pozice, kdy o milisekundu propásl ideální čas na úder a nepřekonal Jana Růžičku.

V druhé třetině nejprve neuspěl tvrdou střelou Pláněk, pak ani Lunter. Na druhé straně číhal u pravé tyče Tomáš Mikúš, jenž nedokázal zamést puk do sítě, ale to byla spíše výjimka a záhy se Boleslav nastěhovala zpět před Kašíka. Diváci ve Zlíně vyjádřili nespokojenost s předváděnou hrou domácích jednoslovným skandováním „Budíček“. Libor Kašík musel předvést pár zákroků, ale Zlín nestíhal bruslařsky a hráči pokračovali ve ztrácení kotoučů.

Ševci se k nějaké účinnější aktivitě probrali až po poločase a vyslali dvě střely na Jana Růžičku, které si boleslavský brankář pohlídal. Ale trochu to přehnali a šli do čtyř. Boleslav svou první přesilovou hru ale nedokázala využít, do útoku se dral oslabený Zlín a Daniel Gazda řádně prověřil Růžičku z dálky. Již v plném počtu vyslal na gólmana Boleslavi zajímavou střelu Adam Zbořil, jež nevedla ke snížení na kontakt. Na druhé straně se puk po Moravcově ráně od modré zamotal Kašíkovi pod výstroj a dorážející Claireaux mu situaci vůbec neusnadnil. Přesto se zlínskému brankáři povedlo situaci zvládnout. Skóre se v druhém dějství tedy nezměnilo a nezměnila na tom ani šance v poslední sekundě od Okála, jenž ujel v oslabení a namířil mezi Růžičkovy betony.

Na úvod posledního dějství ještě v přesilovce ohrozil Kašíka Kelemen a naproti pak Ondřej Němec v přečíslení vyslal tvrdou střelu, kterou Jan Růžička lapil do lapačky. Ten musel čelit o nějaké dvě minuty později i ostré ráně od modré z hole Roberta Černého. O snížení se pokoušeli ještě Oscar Flynn s Adamem Zbořilem, ale všichni vyhořeli na Růžičkovi. Bruslaři v další přesilovce způsobené přísným vyloučením Tomáše Žižky udeřili v 50. minutě a Jakub Kotala využil selhání Köhlera, jemuž se nepovedlo dostat puk pryč a rozplácnutému Kašíkovi v brankovišti nikdo ze spoluhráčů nepomohl.

Domácí si zahráli také třetí přesilovou hru, v níž na rozdíl od Boleslavi neuspěli. Sami mohli po srovnání počtu hráčů na ledě inkasovat počtvrté, kdyby nejprve Raška zblízka u levé tyče a pak i Pýcha od modré čáry lépe zamířili. A nakonec Kašík ten puk přece ze sítě lovil počtvrté, když žabičku na Kousala srazili domácí nešťastně do vlastní branky. Autorem branky je tak nahrávající Ondřej Najman. Za Růžičkovou brankou se pak semlela mela mezi Moravcem a Honejskem za sekeru druhého jmenovaného do boleslavského gólmana a oba si šli odpočinout na trestnou. Další změna skóre již nenastala a zápas tedy skončil 4:0 pro Boleslav.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): Těžko se mi zápas hodnotí, protože snahu klukům nelze upřít. Měli jsme úvodní tlak, šance, možnosti. Bohužel nevím, jestli rozdávat klukům čokolády za góly nebo jak je motivovat. Klukům to zkrátka teď nelepí, není psychická pohoda. Nemáme nikoho, kdo by to vzal na sebe, zachoval chladnou hlavu a z vypracovaných šancí dal gól. V podstatě soupeř byl u nás dvakrát v pásmu a dal dva góly. To je tvrdý direkt a při naší produktivitě to rozhodlo souboj. Za stavu 3:0 už je poté těžké s tím něco udělat.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Nevyšel nám vůbec začátek zápasu. Domácí na nás vlítli a vůbec jsme nebyli připraveni, jak jsme měli být. Dostali jsme se pod tlak. Měli jsme štěstí, ale hlavně nám výborně zachytal gólman, který nás podržel po celý zápas. Bylo pro nás důležité, že ze situace, kdy jsme byli pod tlakem, jsme se dokázali prosadit. Byli jsme produktivní a první třetinu vyhráli. Od druhé třetiny se hra srovnala. Ve třetí třetině rozhodl gól na 3:0, do té doby byl Zlín hlavně v našem pásmu nebezpečný.