BK MLADÁ BOLESLAV

Brno rozhodlo už v první třetině, Boleslavští dotahovali marně

1. 2. 2022
napsal Jitka Čechová, foto: Vít Godla
HC Kometa Brno

2:1

2:0, 0:0, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 17. Zaťovič (Roth, Horký), 18. Šik (Ostřížek, Rákos) – 53. Stránský (Bičevskis, Ševc). Rozhodčí: Lacina, Šindel – Malý, Pešek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 23:33. Zblokované střely: 4:19. Hity: 14:5. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kučeřík, Roth, Ďaloga, Holland, Gulaši (A), Bartejs, Tansey – Zaťovič (C), Holík, Mueller (A) – Kollár, Zbořil, Horký – Meluzín, Malý, Šalé – Ostřížek, Rákos, Šik

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Jánošík, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Pýcha, Fillman, Bernad – Kantner, Fořt, Šťastný – Pospíšil, Kotala, Kelemen – Flynn, Najman, Kousal – Grim, Bičevskis, Stránský (A)

B r n o – Zase nic. Hokejistům BK Mladá Boleslav se opět nepodařilo navázat na předchozí vítězství, a tak znovu zůstávají jen u jedné jediné výhry následované další prohrou. Kometa Brno se ujala vedení 2:0 už v první třetině, kdy se dvěma slepenými góly trefili Zaťovič a Šik. Bruslaři hledali odpovědi marně, litovat mohou především nevyužitých přesilovek. Sedm minut před koncem na domácího Čiliaka konečně vyzrál alespoň Stránský, po vytouženém vyrovnání se ale Středočeši natahovali bezúspěšně.

První výraznější příležitost zápasu nastala ve 4. minutě. Mueller vybídl Zaťoviče, ale proti jeho střele lapačkou Krošejl pohotově zasáhl. První brněnská formace se pak usadila v útočném pásmu, boleslavský brankář pokryl Holíkovu ránu z první i následnou dorážku Muellera. Ke slovu se dostali i hosté, Kotala nachystal puk pro Kelemena, ten ale nedokázal přihrávku ideálně zpracovat.

Hosté se v jedenácté minutě dostali do tlaku, Kantnerova střela skončila pouze na mantinelu, s pokusem Moravce si zase poradil Čiliak. Do dobré šance se pak dostala třetí formace domácích složená z mladíků, Malý našel Meluzína a Krošejl se musel ohánět. V 17. minutě už ale kapituloval. Roth si v přesilovce srovnal puk na modré, vystřelil a jeho ránu precizně tečoval Martin Zaťovič ‒ 1:0. Po pouhých 16 sekundách bylo v brněnské hale ještě veseleji. Po sérii odrazů se k puku dostal Otakar Šik a zvýšil na 2:0.

Hosté si do druhé třetiny přenesli závěr čtyřminutové přesilovky, v níž se do největší šance dostal Kelemen, ale na Čiliaka nevyzrál. Brňané se nakonec ubránili. Ve 26. minutě mohl Fořt potrestat obrovskou chybu v brněnské obraně, puk však napálil pouze do Čiliakovy výstroje. Boleslavští si pak zase zahráli přesilovku, k větší šanci se však nedostali. Třetí brněnský gól měl na hokejce Zaťovič, který se po Muellerově pasu ocitl sám před Krošejlem, ten však puk udržel.

Na druhé straně zahrozil Zbořil, po své střele ještě hledal Horkého, jeho nahrávka byla ale sražena. Tvrdou bombu od modré vyslal Pláněk, ale Čiliak zasahovat nemusel, boleslavský bek bránu netrefil. Kometa poté přežila další početní výhodu hostů, kterou precizně odbránila a Bruslaře do ničeho nepustila. V závěru periody schoval Mueller svoji střelu za obránce a Krošejl měl co dělat, aby puk vyrazil.

Kometa se na začátku třetí části zase musela bránit přesilovkovým formacím Boleslavi, ale ani tentokrát hosté recept na Čiliaka nenašli. Což se jim nepovedlo ani další výhodě a Brňané tak ubránili 31. oslabení v řadě! Chvíli po přesilovce se ale Bruslaři přeci jen dočkali branky. Bičevskis vybojoval puk, vyslal do úniku Jana Stránského a ten přesnou ranou na vzdálenější tyč snížil ‒ 2:1.

Bruslaři byli po gólu namlsaní a drželi se v útočném pásmu, brněnští beci je ale do větší šance nepustili. Nejvýrazněji se projevil Pláněk, ale jeho rána skončila na zadním mantinelu. Přesilovku rozhodčí dopřáli i domácím. Tvrdý projektil poslal na branku Roth, Krošejl ale zasáhl betonem. Ve zbytku přesilovky byli paradoxně aktivnější hosté a drželi puk daleko od své svatyně. Hosté vyzkoušeli v závěru hru bez gólmana. Z dorážky to zkoušel Pospíšil, naštěstí pro domácí minul. Kometa si však nenechala vítězství vzít a raduje se z tříbodové výhry.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): Z naší strany výborně odehraný zápas, velké nasazení, Boleslav hrála velmi aktivně. Ale myslím si, že pohybem a nasazením jsme se jim vyrovnali. Strašně důležité pro nás je, že jsme proměnili přesilovku a ubránili velký počet oslabení. To byl rozhodující prvek, díky tomu jsme bodovali.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Zápas rozhodl slepený gól na 2:0, který jsme inkasovali. Byla to situace, kterou bychom měli zvládnout. Celý zápas jsme se tlačili do soupeře, snažili jsme se dát gól, dali jsme jeden, soupeř dva, to rozhodlo. Nemůžu hráčům něco vyloženě vyčítat. Škoda té koncovky, musím ocenit gólmana Čiliaka, kterému to sedlo.