BK MLADÁ BOLESLAV

Další zmar. Z Vítkovic jedou Boleslavští bez vstřelených gólů a bez bodů

13. 2. 2022
napsal Jitka Čechová, foto: Petr Kotala
HC VÍTKOVICE RIDERA

3:0

0:0, 0:0, 3:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 49. Hruška (Bondra, Marosz), 53. Marosz (Lakatoš, Bondra), 60. Bondra. Rozhodčí: Obadal, Stano – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 39:23. Zblokované střely: 14:12. Hity: 15:12. Vhazování: 37:24. Průběh utkání: 3:0.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Dolejš – Solovyev, Polák (C), Pedan, Stehlík, Koch, Kovář, Plášil – Kalus, Marosz, Guman – Fridrich, Hruška (A), Lakatoš – Bondra, Flick, Illéš – Bernovský, Chlán, Lindberg

BK Mladá Boleslav

Růžička – Jánošík, Ševc (C), Pýcha, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman, Bernad – Kantner, Fořt, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal – Grim, Bičevskis, Stránský (A) – Simon, Závora, Půček

O s t r a v a – Tak i utkání s Vítkovicemi, ve které Bruslaři věřili coby ve zlomové (snad i proto, že nad Vítkovicemi letos už třikrát zvítězili), si můžeme bohužel přeškrtnout červeným fixem. Přitom to dlouho vypadalo nadějně, střelecky vyrovnaný zápas, v němž ne a ne padnout branka, mohl na svou stranu strhnout de facto kdokoliv. Ke smůle Bruslařů to oni nebyli. Domácí rozhodli ve třetí dvacetiminutovce a dvěma přesilovkými brankami. Zápas s Vítkovicemi je tak už šestou prohrou Mladoboleslavských v řadě.

První třetina se nesla v poněkud vyčkávacím duchu, kdy oba týmy vyslaly na soupeřovu branku přibližně stejné množství střel. Bruslaři tak například ustáli šance Lindberga nebo Bernovského, proti němuž se Růžička na poslední chvíli přemístil k tyčce. Středočeši se mohli výraznějším způsobem ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, teč Kantnera šla ale mimo branku a s pokusem Pýchy si pro změnu poradil Dolejš. Šanci zahrát si v početní výhodě dostali i domácí, Lakatoš ale mířil příliš vysoko a Flick pro změnu trefil brankáře Růžičku přímo do hrudi.

Druhou třetinu začali lépe Boleslavští, Kousala ale zastavila bleskurychlá lapačka Dolejše, který stejně tak rychle zareagoval i proti kombinaci Stránského a Bičevskise. Na druhé straně se tlačil do zakončení Lakatoš, i v jeho případě byl ale gólman stoprocentně připraven. Bruslaři se krátce po polovině utkání dostali k další početní výhodě, i tahle ale vyšla naprázdno. Hned tři rychlé nebezpečné střely a dorážky předvedli Středočeši v čele s Najmanem a Kousalem, ale Dolejšovy betony pracovaly na jedničku. A tak i druhé dějství skončilo bez branek.

Třetí část začala velkou šancí domácího Fridricha a jako kdyby tahle šance s sebou přinesla i jakousi předzvěst toho, co přijde. Za krosček byl totiž o pár minut později vyloučen Pláněk a následně byl otevřen gólový účet utkání, tož když se k odraženému puku dostal Jan Hruška. A Bruslaři se dostali na šikmou hranu. Jen za cenu dalšího faulu totiž zastavil únik Bernovského Ševc a Vítkovice využily další přesilovku, tentokrát se trefil Rostislav Marosz. Trenéři Boleslavi si sice vybrali pár minut před koncem oddechový čas a odvolali Růžičku z branky, přineslo to ale již jen potvrzující branku domácího celku, kterou si do svých statistik zapsal Radovan Bondra.

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Pro nás strašně důležité tři body v domácím prostředí a to i proto, že jsme zápasovou bilanci neměli s Boleslaví dobrou. Třikrát jsme prohráli se skóre 4:11. Je to velice kvalitní, nesmírně silné mužstvo, o to cennější je pro nás to vítězství. Dvě třetiny velký boj na obou stranách, výsledek 0:0. Bylo to o tom jednom gólu, pro který jsme si asi my došli dobře sehranými přesilovkami. Výborně zachytal Dolejš.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Vývoj toho zápasu spěl k tomu, že kdo dá gól, tak asi vyhraje. Bohužel jsme šli do oslabení a Vítkovice si výhru zajistily v přesilovkách, kdy dvě proměnily, což tenhle zápas rozhodlo. Pět na pět si myslím, že to byl vyrovnaný duel, kdy jsme soupeře moc nepouštěli do nějakých vyložených šancí. I když měli trochu víc ze hry, ale že by nás přečíslovali nebo nám ujížděli, to určitě ne. Musím se podívat i na ty fauly, protože jsem to moc ze střídačky neviděl. Vítkovice si to uhrály v přesilovkách.