BK MLADÁ BOLESLAV

Dva góly Flynna a jeden Najmana Bruslaře v Karlových Varech nespasily

25. 2. 2022
napsal Jitka Čechová, foto: Aleš Bedlík
HC Energie Karlovy Vary

5:3

2:1, 3:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Koblasa (Kohout, Černoch), 15. Černoch (Vondráček, Koblasa), 21. Kulich (Mikúš, Dlapa), 28. Kohout (Plutnar, Rohan), 31. Vondráček (Koblasa, Pulpán) – 19. Flynn (Jánošík, Najman), 30. Flynn (Fořt), 51. Najman (Pláněk, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Pilný – Lučan, Malý. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 233. Střely na branku: 18:51. Zblokované střely: 3:28. Hity: 2:1. Vhazování: 39:47. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

HC Energie Karlovy Vary

Lukeš – Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, Mikyska, Pulpán (A), Weinhold – Rachůnek (A), Mikúš, Kulich – Beránek, Hladonik, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Průžek, Jiskra, Osmík

BK Mladá Boleslav

Krošelj (28. Růžička) – Jánošík, Ševc (C), Pýcha, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman, Moravec – Lunter, Kotala, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal – Raška, Fořt, Kelemen – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)

K. V a r y – Před třetí třetinou si v kabině říkali, že to ještě zkusí, a že do toho půjdou naplno – však už není co ztratit. Snaha se boleslavským hokejistům opravdu upřít nedala, ve třetí dvacetiminutovce ale už s žádným zvratem přijít nedokázali, byť v ní alespoň na svého dvougólového parťáka Flynna navázal ještě jednou trefou Najman. Karlovarská Energie na svém ledě vyhrála 5:3 a nezbývá než věřit, že jí to Bruslaři dokážou příští týden v úterý oplatit – právě tehdy se totiž tyto dva celky střetnou znovu.

Prakticky hned po úvodním vhazování se v šanci objevil Jakub Kotala, byl ovšem faulován a Bruslaři tak už po pár sekundách hry nastoupili do přesilovky. Hlavně zpočátku se v ní trochu hledali, pak se ale ve dvou slibných příležitostech objevil nejprve Šťastný, který přestřelil, a poté Pláněk, který se ovšem bezprostředně na brankovišti prosazoval marně. Domácí se k první výraznější šanci dostali až v páté minutě hry, nicméně byla to šance gólová. Krošelje nejprve ohrozil Černoch, boleslavský brankář však puk jen vyrazil před sebe a následně se z dorážky prosadil Petr Koblasa.

Boleslavští následně hráli další přesilovku, opět mohl skórovat Šťastný, ale domácí gólman Lukeš si své království uhlídal. A do třetice David Šťastný, jenže tentokrát byl tím, čím na sebe upozornil, faul. Domácím na využití přesilovky stačila půl minuta. Mezeru mezi Krošeljem a jeho tyčkou našel Jiří Černoch. S Bruslaři už to vypadalo nahnutě, na jejich aktivitě to nicméně nebylo znát a naštěstí se ji jim podařilo přetavit v branku. To když Jánošík našel u levého kruhu připraveného Oscara Flynna a ten tak dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky snížil na 1:2.

Namísto pořádného zakousnutí se do soupeře v úvodu druhé části ale Bruslaři inkasovali do třetice, hned v jednadvacáté minutě se trefil Jiří Kulich. S tímhle začátkem Středočeši očividně nepočítali, a tak se chvíli hledali. Veškeré útočné snahy v podání Jakuba Kotaly, ale umlčela další branka domácího celku, tentokrát si pohotovou tečí připsal zářez Martin Kohout. Hned posléze, tedy v osmadvacáté minutě se boleslavští trenéři rozhodli gólmana Krošelje vystřídat a mezi tři tyče se tak postavil Jan Růžička.

Bruslařům přesně v polovině zápasu dal znovu nadechnout Oscar Flynn. Jenže Bruslařům nebylo dovoleno radovat se z branky ani minutu, po druhé trefě boleslavského forvarda dal totiž Tomáš Vondráček pátou branku karlovarské Energie. Středočeši se mohli nadechnout k odporu v závěru dějství, vyloučení domácího Černocha jim ale výraznějším způsobem nepomohlo, byť několik slibných příležitostí si ve hře v početní převaze vypracovali.

Ve třetí dvacetiminutovce už Bruslaři působili stručně řečeno křečovitě. Byť se jim nedala upřít snaha, přestávaly se dařit i sebemenší maličkosti a střelbě chyběla přesnost. A tak několik šancí vyšlo na prázdno – třeba Flynnovo vyslání Kousala vpřed nebo Raškova teč.

V 50. minutě ale přeci jen ještě jedna radost přišla, to když Ondřej Najman potrestal vyloučení Lukáše Pulpána. Čas však Bruslařům nekompromisně utíkal a domácí se navíc zaměřili již jen na důslednou obranu. A tak ani vybrání time outu Středočeši nespasilo, byť se opravdu rvali až do konce. Mladá Boleslavi si z Karlových Varů odváží prohru 3:5.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsem rád za výkon, který jsme předvedli. Od prvního do posledního střídání jsme bojovali a pracovali, což jsme potřebovali. Výborný zápas odehrály i speciální týmy na oslabení nebo přesilovky. Když už se nějaký problém objevil, dokázali jsme si navzájem pomoct. Jsem rád, že jsme před svými fanoušky dokázali předvést takový zápas.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Domácí sehráli zápas výborně takticky. Bránili, počkali si na situace kolem branky, kde byli produktivní. Stejně tak měli produktivní i přesilovky. Sice jsme je výrazně přestříleli, ale neměli jsme produktivitu a to rozhodlo.