napsal Lukáš Chuchválek
HC VÍTKOVICE RIDERA

1:2p

0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 51. Melovský (Krejsa) – 59. Brouček (Polák, Němec), 63. Závora (Polák, Jasečko). Rozhodčí: Cabák – Rychlý, Hranoš. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 1:2.

Dolíška – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias K.T., Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)

Stuchlík – Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Dlask (A), Hruška, Václavík, Hašlar, Šíma

O s t r a v a – Po roce se opět rozjíždí nejvyšší juniorská soutěž, jež nyní nese název Extraliga juniorů, a boleslavští junioři zamířili v 1. kole na vítkovický led. Zde se většinu zápasu bojovalo o to, kdo dá první branku. Tu nakonec v 51. minutě vstřelil vítkovický Melovský. Jenže Boleslav nic nevzdala a zabojovala. Z tlaku si nakonec šanci vypracoval <strong>Dominik Brouček</strong>, jenž jí nepohrdl a poslal puk z kruhu do sítě. V prodloužení mohlo být brzy hotovo, jenže Melovský za domácí trefil jen břevno. To <strong>Jan Závora</strong> si počínal chladnokrevněji a po jiné akci Vítkovic v situaci nedáš-dostaneš rozhodl o výhře v prodloužení. Mladí Bruslaři tak v nové sezóně mají první dva body.