Junioři vybojovali důležitou výhru nad Spartou

1. 10. 2021

2:1

1:1, 1:0, 0:0

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 10. Jasečko, 25. Broš (Polák, Závora) – 14. Kubánek (Tomek). Rozhodčí: Valda – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1.

Stuchlík (Krinwald) – Moravec, Němec, Vacík "A", Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon "A", Závora "C", Polák, Snášel, Brouček, Broš, Dlask, Václavík, Hašlar, Šíma

Krbeček (Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč "C", Chvátal – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Slavíček "A", Vašíček, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol

M l. B o l. – V utkání 8. kola Extraligy juniorů padl první gól v 10. minutě a byli to Bruslaři, kteří otevřeli skóre. Sparta srovnala o 4 minuty později a do šaten se šlo za stavu 1:1. Vítěznou branku zařídil v čase 24:31 Josef Broš. Hubený náskok vydržel domácím až do třetí sirény a tak všechny body zůstávají ve ŠKOENERGO Aréně. Další utkání odehrají junioři na domácím ledě už v sobotu, kdy vyzvou Kladno.

V prvním dějství bylo ihned znát, že sledujeme dva přední týmy celé soutěže. Od úvodního vhazování se hrálo ve vysokém tempu a brankáři museli být ve stále permanenci. Domácí Stuchlík musel poprvé vážněji zasáhnout proti střele a následné dorážce Zembola, následně lapil také šanci Slavíčka. Bruslaři se v 10. minutě dostali do tlaku, jenž vyústil v úvodní branku. Jeden ze Sparťanů se snažil vyhodit kotouč po mantinelu, kde jej u modré čáry zastavil Sebastian Jasečko, který následně zamířil přesně do pravého horního rohu branky Krbečka. Ve 13. minutě Tomov zahákoval Dlaska a Bruslaři mohli navýšit vedení. Paradoxně však bylo srovnáno, neboť Tomek vyslal na zteč Maxima Kubánka, jenž nezaváhal a proměnil své sólo. V závěru úvodního dějství se hned několikrát vyznamenal Stuchlík a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhé periodě padl gól hned z první větší šance domácích. Závora pronikl do útočného pásma, kde se kotouč po teči Poláka dostal až na hůl Josefa Broše, který si položil Kubečka a bekhendem zavěsil – 2:1. O minutu později hrála Sparta přesilovou hru, přičemž Ducháčovu střelu z levého kruhu vytáhl Stuchlík mimo tři tyče a o necelou minutu později se situace opakovala. Těsně před polovinou základní hrací doby mohli Bruslaři odskočit ve skóre, když po zákroku Krbečka puk poskakoval na brankové čáře a Simon se snažil v pádu dorážet, jenže mu nepřálo štěstí. Ve 35. minutě domácí gólman úspěšně zakročil proti střele Slavíčka.

Ve třetí periodě přibylo tvrdých zákroků a trestných minut, zatímco šancí ubylo. První větší příležitost měla Sparta, když Vitouch v 56. minutě měl puk na holi v mezikruží. Jeho první střelu zablokoval jeden z domácích beků a následnou dorážku kryl Stuchlík. O pár sekund později ujel na druhé straně Václavík, jenž trefil jen připravený beton Krbečka. Pražané to v posledních minutách zkoušeli bez brankáře, ale do většího tlaku je nepustil faul, kterého se dopustil Krupička. V závěrečné minutě domácí Šíma nejprve nastřelil z ostrého úhlu tyčku odkryté branky Sparty a poté minul ze středního pásma. Bruslaře to mrzet nemuselo, protože jednogólový náskok uhájili a vybojovali důležité tři body.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že nás čeká technicky dobře vybavený soupeř. Připravili jsme se na to a plnili jsme to, co jsme si dohodli. Musím vyzdvihnout brankáře, který nás po našich chybách podržel. Byl to těžký zápas s těžkým soupeřem, ale kluci byli odhodlaní a nakonec jsme byli šťastnější. Tři body bereme, ale už se zároveň připravujeme na další zápas s Kladnem.

Richard Žemlička, HC Sparta Praha: Prvních deset minut byla Boleslav lepší. My jsme postupně hru vyrovnali. Zbylé dvě třetiny byl zápas velice vyrovnaný. Bohužel nám to nepadalo, tak jako v minulých zápasech. Dneska jsme z velkého počtu šancí dali jen jeden gól a to rozhodlo.