napsal Adéla Kvapilová
HC Oceláři Třinec

5:2

0:2, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 27. Ramik (Matěj, Ullrych), 35. Jobánek (Ullrych, Chovaniak), 38. Ullrych (Haas, Jobánek), 55. Matěj (Ramik, Jobánek), 57. Matěj – 2. Plíšek (Brouček, Křepelka), 15. Simon (Brouček, Plíšek). Rozhodčí: Cabák – Lederer, Konvička. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 89. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Hrůzek, MMarcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Przybyla, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.

Stuchlík – Moravec, Němec, Vacík, Křepelka, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora, Polák, Snášel, Brouček, Dlask, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma, Plíšek.

T ř i n e c – Mladoboleslavští junioři byli v úvodním dějství lepším týmem a díky svému výkonu si vybudovali dvoubrankový náskok. Jenže o ten během nepovedené prostřední pasáže přišli a karta hry se otočila pro domácí Třinec. Oceláři v závěru přidali ještě další dvě trefy a zvítězili 5:2. Bruslaři se tak musí smířit s druhou porážkou. Napravit si chuť mají možnost hned v sobotu 16. října na ledě Havířova.

Desáté kolo juniorské extraligy nabídlo souboj dvou týmu v naprosto rozdílném rozpoložení. Zatímco třinečtí Oceláři nezachytili vstup do sezony, Mladá Boleslav až dosud prohrála jen jednou. Na ledě to také od prvních minut bylo znát. Hosté byli sebevědomější, přesnější i rychlejší.

A patřila jim také první třetina, do které Středočeši vstoupili suverénním způsobem. Hned na začátku druhé minuty utkání otevřel skóre zápasu svým prvním gólem v sezoně Jindřich Plíšek a v šestnácté minutě hosty poslal do dvoubrankového trháku z blízka Michal Simon.

Po první přestávce ale přišel velký obrat, nejen v obrazu hry, ale také v samotném skóre. Oceláři zlepšili pohyb i důraz a začali zápas dostávat pod svou kontrolu. Pomohl jim také gól Michala Ramika z 27. minuty, díky kterému se Oceláři dostali se soupeřem zpět do těsného kontaktu. Oceláři využili svou první přesilovou hru v zápase.

Od této chvíle to byli právě domácí, kteří měli zápas pevně v režii. Dá se říct, že další góly visely na vlásku. Vyrovnání nakonec přišlo na konci 35. minuty, když se Jonáš Jobánek ocitl sám před boleslavským gólmanem a počínal si suverénně. Už za tři minuty navíc Oceláře vedli, na brance Petra Ullrycha na 3:2 si výrazný podíl připsal útočník Haas, který se na modré čáře neukvapil střelou do bloků a poslal krásnou přihrávku svému spoluhráči na stranu před prázdnou branku.

Prakticky prvních sedm minut závěrečné části hráli hosté vinou domácí nedisciplinovanosti v přesilové hře, i díky tomu se dostali do tlaku. Brankář Švančara ale vytáhl několik výborných zákroků a Oceláři, kteří hráli poslední třetinu velmi pasivně ze zabezpečené obrany, nakonec z ojedinělé akcie dokázali zápas rozhodnout. Přesně pět minut před koncem po hezké akci zakončoval do prázdné branky Pavel Matěj. Stejný hráč navíc, i ve vlastním oslabení, skóre zápasu na 5:2 navíc uzavřel, když tři minuty před koncem zápasu poslal přes celé hřiště kotouč do prázdné branky při power play hostů. Bruslaři tak odjíždí ze Slezska s porážkou 2:5 a bez bodového zisku.