Čisté konto a čtyři branky v síti soupeře. Junioři byli stoprocentní i v Litvínově

30. 10. 2021
napsal Vojtěch Drbohlav
HC VERVA Litvínov

0:4

0:3, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Křepelka (Polák, Václavík), 13. Hrouda (Polák, Němec), 15. Hašlar (Vacík), 46. Vlasák (Křepelka, Polák). Rozhodčí: Micka – Janíček, Pěkný. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 0:4.

Čermák – Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Vopat, Limanovský (A), Dej, Fišer, Skuhrovec, Slavík (A)

Stuchlík – Moravec, Hron, Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Vochvest – Simon (A), Závora (C), Polák, Půček, Dlask, Vlasák, Václavek, Hašlar, Šíma, Plíšek

L i t v í n o v – Boleslavští junioři završili úspěšný víkend. Po pátečním vítězství v Chomutově zabodovali i v nedalekém Litvínově, kde vyhráli 4:0, a díky zisku dalších třech bodů jsou na druhém místě extraligové tabulky. Boleslavští svou vítěznou sérii natáhli již na pětizápasovou.

V první minutě utkání byl vyloučen hostující Křepelka, čehož ale domácí nedokázali využít. Hosté si zanedlouho přesilovou hru zahráli také, avšak ani jim se nepodařilo početní výhody využít a potrestat tak domácí tým. To se mladoboleslavským povedlo až v 10. minutě při druhé přesilové hře, kdy se dostal kotouč ke Karlovi Křepelkovi, který se od modré čáry dokázal prosadit střelou po ledě. Domácí dostali další šanci v 11. minutě při vyloučení Moravce. Hosté se však opět dokázali ubránit a ještě navíc ve 13. minutě, zásluhou Jakuba Hroudy, zvýšit na rozdíl dvou branek.

Za 99 sekund se radovali Boleslavští potřetí. Kotouč zavezl do útočného pásma Dominik Vacík, který se napřahoval ke střele na branku domácích, ale své rozhodnutí změnil a přihrál kotouč raději Janu Hašlarovi. Ten z prostoru mezi kruhy prostřelil litvínovského brankáře střelou zápěstím. Litvínovští se k dalšímu ohrožení branky dostali až v 17. minutě, kdy musel proti střele Háka zasahovat brankář Stuchlík. Do zajímavé pozice se ke konci první třetiny prokličkoval ještě hostující Závora. Tento pokus ale dokázal Čermák zlikvidovat.

Chemici na začátku druhé třetiny vlétli na hostující tým a zasypali Stuchlíka několika střelami, ten však dokázal čelit i tomuto náporu a svůj tým podržel. Zvyšovat skóre mohl ve 28. minutě Jindřich Plíšek, který těsně před Čermákem tečoval nahození Jakuba Hroudy, kotouč ale brankovou konstrukci přeletěl. Ve zbytku druhé třetiny se oběma týmům nedařilo zakládat útoky a několikrát hráči kazili jednoduché přihrávky. Až ve 39. minutě přišla šance Postla, který si ve středním pásmu našel odražený kotouč a ujížděl s ním na branku. Na jeho střelu ze stahovačky byl i tentokrát Stuchlík připraven. Deset vteřin před koncem druhého dějství se ve vlastním oslabení povedlo ohrozit mladoboleslavskou branku Danielčákovi se Stehlíkem, ani těm se ale skórovat nepodařilo.

Na začátku 42. minuty musel být po ošklivém natlačení na mantinel Adam Werner doprovázen na střídačku svými spoluhráči. Ve 46. minutě se dostali domácí opět do velké šance a mohli tak se zápasem ještě něco udělat. Ani z této příležitosti nedokázali litvínovští nic vytěžit a na druhé straně se do protiútoku řítili hosté. Karel Křepelka našel před brankou nehlídaného Marka Vlasáka, který svižnou kličkou překonal Davida Čermáka. O korekci výsledku se ještě v 51. minutě pokoušel Ondřej Postl, jehož pokus vytěsnil Stuchlík vyrážečkou. Bruslaři tak na severozápadě Čech završili povedený víkend. Ze zápasů v Chomutově a Litvínově vezou plných šest bodů.

Martin Tvrzník (HC Litvínov): Soupeř byl dnes lepší od začátku utkání. My jsme měli špatný vstup do zápasu a od té doby jsme ztráceli. Předvedli jsme špatný výkon a Mladá Boleslav si zaslouženě odváží tři body.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi za vítězství. Pro nás to byl těžký zápas, i když to tak nemuselo vypadat. Na začátku jsme přestáli šance soupeře a tím, že jsme si pomohli v přesilovce a potom i dalšími dvěma rychlými góly, tak si myslím, že jsme pak kontrolovali hlavně tu druhou třetinu a zaslouženě vyhráli.