6. 11. 2021

1:3

1:2, 0:0, 0:1

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 19. Václavík (Brouček, Polák) – 10. Sapoušek (Kupčo), 16. Adámek (Kusak), 50. Šmajda (Kupčo). Rozhodčí: Battěk – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Stuchlík (Král) – Moravec, Hron, Němec, Vacík "C", Křepelka, Hrouda, Rajgl – Simon "A", Polák, Snášel, Brouček, Půček, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma, Plíšek

Bočan (Kubát) – Benda "A", Bulka, Pohanka, Krajčík, Blengino, Zolnaj, Vogel – Ekrt, Rymon "A", Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, Adámek "C", Seidler, Kupčo, Kusak

M l. B o l. – Boleslavská juniorka po úspěšném tažení proti Plzni chtěla uspět i proti dalšímu soupeři ze Západočeského kraje. Výsledek první třetiny v poslední minutě korigoval Václávík, jenže to bylo od domácích všechno. Karlovarští přidali definitivní pojistku v 50. minutě, kdy se trefil Šmajda. Bruslaři další zápas odehrají 19. listopadu ve Zlíně od 18:00.

Bruslaři vstupovali do utkání povzbuzeni pátečním skalpem lídra, avšak dnes se jim postavil další kvalitní soupeř. Boleslavský gólman Stuchlík se už od začátku nenudil, neboť ho střelci Energie zaměstnávali ze všech myslitelných pozic. Všechna snaha Karlových Varů se vyplatila v 10. minutě, kdy se hosté prosadili poprvé. Po střele Kupča, který je nejproduktivnějším hráčem celé extraligy, se k dorážce dostal Robin Sapoušek, jenž trefil odkrytou klec a využil tak druhou nabídnutou přesilovku. Energie do dvoubrankového vedení odskočila o šest minut později, když Lukáš Adámek uklidil puk do sítě od pravé tyčky. Naději domácím vykřesal Tomáš Václavík po Broučkově pasu zpoza hostující klece.

Středočeši vstoupili do druhé periody ve vyšším rychlostním tempu a první minuty trávili výhradně v útočném pásmu. Ve 24. minutě se na pravém kruhu uvolnil Polák, ale svoji střelu namířil těsně mimo levé tyčky. Dobrou defenzivní práci odvedl Rajgl, jenž v poslední chvíli zastavil únik Kupča. Ve druhé polovině prostředního dějství si Bruslaři vyzkoušeli první přesilovku. Největší šanci Václavíka však dokázal v pádu zablokovat Rymon. V další početní převaze to zase zkoušel Polák, ale i tentokrát dokázal Bočan zasáhnout. Ve 39. minutě Kupčo objel domácí beky a střílel ze stahovačky, jenže Stuchlík byl proti a pohotově zasáhl.

Po startu třetí třetiny se do šance dostával Simon, kterému však Bočan stihl včas vypíchnout puk holí. Ve 48. minutě trefil jen připraveného Stuchlíka a o minutu později zase pravou tyčku domácí branky. Zápas definitivně rozhodla nepřesná rozehrávka Bruslařů, kdy se k puku dostal Kupčo, jenž připravil palebnou pozici pro Samuela Šmajdu a ten se nemýlil - 1:3. Boleslavští se o pár minut později museli bránit v oslabení po faulu Rajgla, ale Energii v přesilovce do žádné větší příležitosti nepustili. V 56. minutě měl smůlu Vacík, jenž zazvonil na tyč karlovarské branky. Utkání za tohoto stavu dospělo až do závěrečné sirény a bylo rozhodnuto.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Nevíme čím to bylo, ale začali jsme špatně a potom už jsme se do zápasu nedostali. Soupeř hrál organizovaně, má šikovné hokejisty a zaslouženě vyhrál.

Václav Eismann, HC Energie Karlovy Vary: Přistupovali jsme k dnešnímu utkání s respektem, protože si ho domácím tým svými výsledky a výkony zaslouží. Je vidět, že je trenérským týmem dobře vedený. Podařila se nám první třetina, kdy jsme plnili plán a byli jsme lepší. Bylo vidět, že o přestávce proběhla v domácí šatně výraznější domluva a soupeř nás od druhé třetině vletěl agresivním forčekingem a dával nám dlouhé kotouče za obranu, což nám dělalo potíže. Od poloviny zápasu se hra vyrovnala a výsledek se mohl překlopit na obě strany. Vážíme si toho, že jsme dnes byli šťastnějším týmem a odvážíme si tři body.